23 września 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Andrzej Chłopecki

postać

dnia

Andrzej

Chłopecki

-   Szymanowski. Szymański

płyta

dnia

-

Szymanowski. Szymański

Krupowicz Stanisław Fin de siècle

kompozycja

dnia

Krupowicz Stanisław

Fin de siècle

Bias Iwona Aleksander Lasoń - Portret kompozytora

książka

dnia

Bias Iwona

Aleksander Lasoń - Portret kompozytora

WITAMY

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym w całości tylko i wyłącznie muzyce polskiej. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

NOWA MUZYKA POLSKA

LogowanieJSTOR online

JSTOR
Chcesz wejść?
Skontaktuj się z nami!

 

Nowości książkowe

Muzykalne dzieci Wenus i inne studia z antropologii muzyki
Nakładem warszawskiego wydawnictwa DiG na początku lutego 2014 roku ukazała się książka Sławomiry Żerańskiej-Kominek Muzykalne dzieci Wenus i inne studia z antropologii muzyki. Autorka zajmuje się w niej muzyką w szeroko pojętym i interdyscyplinarnie ujmowanym kontekście kultury symbolicznej. Rozważa m.in. zagadnienie początków muzyki, wiązane ze śpiewem ptaków, przedstawia postać muzyka w jego różnych kulturowo–historycznych wcieleniach, interpretuje muzykę w obrazach Tycjana i Gentile da Fabriano, wreszcie przedstawia stosunek Karola Szymanowskiego do kultury Orientu.
Więcej...

Nowości płytowe

Muzyka Polska Dzisiaj - kolekcja płyt
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Polskim Radiem S. A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej zainicjowało w 2013 roku serię płytową Muzyka Polska Dzisiaj. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio, poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju: Zbigniewa Penherskiego, Lidii Zielińskiej, Magdaleny Długosz, Tadeusza Wieleckiego, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Jacka Grudnia, Jarosława Siwińskiego, Michała Talmy-Sutta, Ewy Trębacz oraz Aleksandra Kościowa.
Więcej...

Kolekcja Muzeum Narodowego - Średniowiecze
3 grudnia 2013 roku miał premierę najnowszy album z serii „Kolekcja Muzeum Narodowego”
, wydawanej przez Parlophone Music. Tym razem całą uwagę poświęcono sztuce i muzyce średniowiecznej. W serii ukazały się jak dotąd tytuły: Muzyka Dawna, Szymanowski, Szymański/Glass/Górecki/Reich, Beethoven, Strawiński, Szostakowicz oraz Barok. W grudniu ukaże się także szczególny album zatytułowany Zima.
Więcej...
DUX

We lutym 2013 roku znana firma fonograficzna DUX przekazała do fonoteki Polskiego Centrum Informacji Muzycznej swoje najnowsze publikacje CD.
ZOBACZ: lista płyt
Nowy portal www.sikorski.polmic.pl
Alkagran - Jesienny Festiwal Muzyczny i Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego
I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego
aktualności
Doroczne i Honorowe Nagrody ZKP 2014 przyznane PDF Drukuj Email
Związek Kompozytorów PolskichW dniu 15 lipca 2014 roku Jury w składzie: Sławomira Żerańska-Kominek (przewodnicząca), Magdalena Długosz, Alicja Matracka-Kościelny, Jerzy Kornowicz i Tadeusz Wielecki przyznało Doroczne Nagrody Związku Kompozytorów Polskich. Laureatkami Nagród zostały:
  • Marta Szoka – za wybitne osiągnięcia naukowe, w szczególności za książkę George Crumb. Muzyka onirycznych wizji i magicznych formuł. Za wyjątkową aktywność w działaniach na rzecz kultury muzycznej;
  • Agata Zubel – za wybitne osiągnięcia twórcze, w szczególności za utwory: Cascando, Not I, IN.

Doroczna Nagroda Związku Kompozytorów przyznawana jest od 1949 roku polskim kompozytorom, wykonawcom, muzykologom, pedagogom i organizatorom życia muzycznego za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe. Wśród dotychczasowych laureatów są : Grażyna Bacewicz, Tadeusz Baird, Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar, Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki i Bogusław Schaeffer.

W dniu 25 czerwca 2014 Prezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich przyznało także tegoroczne Nagrody Honorowe Związku Kompozytorów Polskich za zasługi dla promocji muzyki polskiej. Otrzymali je:

  • Szymon Bywalec – za znakomite interpretacje utworów polskich kompozytorów współczesnych w kraju i za granicą, za współtworzenie Orkiestry Muzyki Nowej i liczne działania popularyzatorskie;
  • Iwona Lindstedt – za upowszechnianie wiedzy o muzyce współczesnej - zwłaszcza polskiej, w publikacjach oraz w internecie.

Nagroda Honorowa Związku Kompozytorów Polskich przyznawana jest od 1971 roku. Wśród jej laureatów są: Nadia Boulanger, Bohdan Wodiczko, Stefania Woytowicz, Ivan Monighetti, Iannis Xenakis, Adrian Thomas, Krzysztof Jakowicz, Andrzej Chłopecki, Kwartet Wilanów, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Wim Boerman z Orkiestrą „Ereprijs” i Polskie Radio Program 2.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas 57. Festiwalu „Warszawska Jesień” 23 września 2014 roku o godz. 13.00 w siedzibie ZKP w Warszawie (przy Rynku Starego Miasta 27).

Share on Facebook
 
Koncert jubileuszowy na 50-lecie Sekcji Bibliotek Muzycznych SBP PDF Drukuj Email

Uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia Sekcji Bibliotek Muzycznych Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zapraszają na koncert z okazji 50-lecia Sekcji Bibliotek Muzycznych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, który odbędzie się we wtorek, 23 września 2014 roku o godz. 16:00 w Sali im. Bogumiła Lindego Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest jako impreza towarzysząca 57. Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

W programie jubileuszowego koncertu znajdą się cztery kompozycje: Andrzeja Panufnika Dreamscape, wokaliza na mezzosopran i fortepian (1976-77) w transkrypcji na klarnet i fortepian, Pawła Mykietyna Choć doleciał Dedal..., trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian (1990), Józefa Kofflera Trio smyczkowe op. 10 (1928) i Krzysztofa Pendereckiego Sekstet na klarnet, róg, trio smyczkowe i fortepian (2000). Wystąpi Sekstet „Penderecki Squad” w składzie: Piotr Zawadzki – klarnet, Rafał Kowalczyk – waltornia, Małgorzata Wasiucionek – skrzypce, Paweł Czarny – altówka, Dobrawa Czocher – wiolonczela i Elena Brunello – fortepian. Wstęp wolny.

12 czerwca 2014 roku minęła 50. rocznica powstania Sekcji Bibliotek Muzycznych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jest to wielkie święto bibliotekarstwa muzycznego w Polsce. Patrząc wstecz na 50 lat historii, mamy w pamięci zasłużonych bibliotekarzy, założycieli Sekcji, członków kolejnych Zarządów oraz wszystkich bibliotekarzy muzycznych, którzy przez 50 lat tworzyli to wielkie dzieło. Złoty Jubileusz uroczyście świętowany będzie w dniach 23-24 września 2014 roku w Warszawie. Będzie to czas oficjalnych obchodów, koncertów oraz towarzyskich spotkań. W środę, 24 września 2014 roku w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się też okolicznościowa Konferencja pt. Muzyczna informacja jutra, w czasie której, dzięki zaproszonym prelegentom, podjęta zostanie dyskusja nad przyszłością informacji muzycznej.

Szczegółowy program obchodów jubileuszu i konferencji – na stronie: www.iaml.pl/jubileusz/program.html

Share on Facebook
 
Warszawska Jesień 2014 z innymi instrumentami PDF Drukuj Email

Warszawska Jesień 201457. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej ,,Warszawska Jesień’’ odbędzie się w dniach 19-27 września 2014 roku. Na program tegorocznej edycji festiwalu złożą się przede wszystkim utwory przeznaczone na instrumenty muzyki dawnej, różnych kultur tradycyjnych oraz instrumenty nietypowe bądź rzadko używane. Usłyszymy nową muzykę skomponowaną na takie instrumenty, a nie stylizacje czy nawiązania do muzyki dawnej lub etnicznej.

Jak brzmieniowe i techniczne możliwości tego „innego” instrumentarium wzbogacają język współczesnej wypowiedzi muzycznej, będzie można sprawdzić podczas szeregu tegorocznych koncertów, z których już pierwszy jest pod tym względem bardzo istotny. Wykonawcami będą: barokowa orkiestra Arte dei Suonatori oraz specjalizująca się w repertuarze współczesnym musikFabrik. W ich wykonaniu zabrzmi Semplice Martina Smolki - utwór na instrumenty dawne i nowe, jedne przeciwstawione drugim. Oryginalność brzmienia tej niezwykłej kompozycji wynika między innymi z różnicy strojów pomiędzy obiema grupami (instrumenty dawne grają w stroju a = 415 Hz, nowe - według a = 440 Hz). Dla Arte dei Suonatori oraz wiolonczelisty Dominika Połońskiego przeznaczył z kolei swoją kompozycję brut Artur Zagajewski. „Innym” instrumentem jest tu nie tylko sam zespół, lecz w pewnym sensie również poddawana preparacji wiolonczela. W Double Aureliano Cattaneo „inne” instrumenty to instrumenty nowe, instrumenty-wynalazki: dęte blaszane z podwójnymi czarami, skonstruowane przez muzyków musikFabrik. Kulminacyjny punkt wieczoru to mistrzowski Hamburgisches Konzert György Ligetiego na róg i orkiestrę kameralną z czterema rogami naturalnymi, z Christine Chapman w partii solowej i Stefanem Asbury jako dyrygentem.

Share on Facebook
Więcej…
 
Muzyka chorwacka podczas "Warszawskiej Jesieni" PDF Drukuj Email

Zagreb Trio Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Chorwackie Centrum Informacji Muzycznej i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zapraszają na koncert muzyki chorwackiej w ramach projektu „Minstrel”, który odbędzie się w środę, 24 września 2014 roku o godz. 16.00 w Sali Koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Wydarzenie towarzyszy 57. Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

W programie koncertu: Trio fortepianowe nr 1 D-dur op. 15 (1902) Dory Pejačević, Impromptu (1990) Krzesimira Dębskiego, Vedute (2011) Marko Ruždjaka, Trio fortepianowe op. 1 (1934) Andrzeja Panufnika i Zovu me Tryor na trio fortepianowe (1996) Dubravko Detoni’ego. Wystąpi Zagreb Trio w składzie: Martin Draušnik – skrzypce, Pavle Zajcev - wiolonczela i Danijel Detoni – fortepian.

Wstęp wolny.

Share on Facebook
Więcej…
 
I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego PDF Drukuj Email

I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. Karola SzymanowskiegoPierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego odbędzie się w Katowicach w dniach 24-28 września 2014 roku.

Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we współpracy z Akademią Muzyczną w Katowicach, pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Uroczysta inauguracja Konkursu odbędzie się 24 września 2014 roku o godz.19.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wystąpi renomowany Apollon Musagete Quartet, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD, Monachium 2008. W jego interpretacji usłyszymy utwory Josefa Suka, Andrzeja Panufnika i Ludwiga van Beethovena.

W konkursie weźmie udział 8 zespołów z Polski, Czech i Wielkiej Brytanii. Ich grę w 2-etapowym Konkursie oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie: Arkadiusz Kubica – Silesian Quartet Katowice, Johannes Meissl – Artis Quartet Vienna, Natascha Prischepenko – Artemis Quartet Berlin, Piotr Szumieł – Apollon Musagete Quartet, Marcin Sieniawski – Szymanowski Quartet Hanover i Józef Kolinek – Prima Vista Quartet Warszawa.

28 września o godz.19 w Sali Koncertowej katowickiej Akademii odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i Koncert Laureatów. Nagrody ufundowali Prezydent Miasta Katowice - Piotr Uszok, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Piotr Wojaczek oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS. Oprócz nagród finansowych laureaci otrzymają liczne Nagrody Specjalne, w postaci występów na festiwalach i estradach filharmonicznych w Polsce.

Od kilku lat Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego dąży do stworzenia w Katowicach Centrum Międzynarodowych Konkursów Muzycznych im. Karola Szymanowskiego rozgrywanych w 5 dyscyplinach artystycznych: kompozycja, kwartety smyczkowe, śpiew, skrzypce, fortepian. Działania Towarzystwa wspiera Akademia Muzyczna, której Karol Szymanowski - największy polski kompozytor pierwszej połowy XX wieku - jest patronem. Po sukcesie Konkursu Kompozytorskiego - Katowice 2012 (176 uczestników z 36 krajów) - pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Kwartetów Smyczkowych to następny krok w kierunku realizacji tego celu.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Więcej informacji – na stronie: www.szymanowski-competition.com

Share on Facebook
 
Znamy nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014 PDF Drukuj Email

Koryfeusz 201416 września 2014 roku odbyło się posiedzenie Rady programowej ds. muzyki Instytutu Muzyki i Tańca, na którym wybrano nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014 w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku i Nagroda Honorowa.

Zgłoszonych zostało łącznie 162 kandydatury, spośród których Rada programowa wybrała po 5 nominowanych w każdej kategorii:

- Osobowość RokuPaweł GusnarJacek KaspszykEwelina NowickaWłodek PawlikAgata Zubel

- Wydarzenie Roku:
I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta organizowany przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta
Festiwal "Wszystkie Mazurki Świata" - Rzeczpospolita Kolberga organizowany przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata
Koncert Krystiana Zimermana podczas 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" organizowany przez Związek Kompozytorów Polskich, Filharmonię Narodową oraz Instytut Muzyki i Tańca
Prapremiera opery Moby Dick Eugeniusza Knapika zrealizowana w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej
Premiera opery Portret Mieczysława Weinberga zrealizowana w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Do 22 września trwa głosowanie Kolegium Elektorów, które wyłoni laureatów nagrody. Ze względu na charakter Nagrody Honorowej, nazwisko laureata zostanie ogłoszone dopiero podczas Gali wręczenia nagród. Gala odbędzie się 30 września 2014 roku o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncert zatytułowany Kolberg. (Re)interpretacje będzie transmitowany przez Program 2 Polskiego Radia oraz w Internecie.
Czwarta edycja nagrody odbywa się w Roku Kolberga 2014, a jej operatorem jest Instytut Muzyki i Tańca.

Regulamin oraz wszelkie szczegóły dotyczące nagrody dostępne są na stronie: www.koryfeusz.org.pl

Patronat medialny nad tegoroczną edycją objęli: Program 2 Polskiego Radia, TVP Kultura, Rzeczpospolita, Polskie Centrum Informacji Muzycznej Polmic.pl, Jazz Forum, Jazzarium.pl, JazzPress, MuzykaTradycyjna.pl oraz Folk24.pl.

Share on Facebook
 
4. Mała Warszawska Jesień PDF Drukuj Email

Mała Warszawska Jesień 2014Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej dla Dzieci „Mała Warszawska Jesień” już po raz czwarty towarzyszyć będzie odbywającemu się w dniach 19-27 września 2014 roku głównemu nurtowi 57. „Warszawskiej Jesieni”.

Na inaugurację w przypałacowym parku Królikarni niemiecki artysta Erwin Stache skonstruował pojazdy, przypominające dorożki, z którymi będzie można spacerować w tempie… largo, andante, maestoso, presto. Dla dużych i małych eksperymentatorów będzie okazja wysłuchania utworów od końca. Na deser zagra orkiestra zegarów z kukułką. Przekonamy się, jak zabrzmią wspólnie małe elektroniczne ptaszki i czy mają tremę przed występem.

Jak co roku „Mała WJ” zagości też w Łazienkach Królewskich. Słuchodrzewisko to performance muzyczny przygotowany przez Artura Zagajewskiego (20 września). Na wielkiej łące i dookoła niej zasiądą muzycy, kto jeszcze z nimi zagra: paw, kos, kaczka, świerszcz? W parku wszystko może się wydarzyć.

21 września w Fabryce Trzciny, na warszawskiej Pradze wspólnie z Panem Kamyczkiem przeżyjemy emocjonującą przygodę. Przywrócimy w Rurkogradzie, gdzie mieszkają kolorowe Bum Bum Rurki, radość muzykowania. Na wyprawę zabiorą nas studenci kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie.

W kolejny weekend (27 września) czeka nas muzyczna gra terenowa na parkingu podziemnym w budynku Agory, przygotowana przez kompozytora Sławka Wojciechowskiego. W soboty parking pustoszeje, nie słychać warkotu silników, ani trzaskania drzwiami, co nie znaczy, że jest kompletnie cicho. W takiej przestrzeni różnorodne dźwięki lubią się ukrywać i figlować, a echo je goni…

Koordynatorem „Małej Warszawskiej Jesieni” jest Paulina Celińska.

Share on Facebook
 
Nowa książka i internetowa kolekcja na stulecie Andrzeja Panufnika PDF Drukuj Email

Andrzej Panufnik Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) i Polskie Wydawnictwo Muzyczne w setną rocznicę urodzin Andrzeja Panufnika zapraszają na uroczystą inaugurację przygotowanej przez NInA internetowej kolekcji specjalnej poświęconej twórczości kompozytora i premierę książki Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej pt. Panufnik. Architekt emocji.

W spotkaniu udział wezmą: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - prof. Małgorzata Omilanowska, Lady Camilla Panufnik, dr Beata Bolesławska-Lewandowska, Michał Merczyński – Dyrektor NInA i dr Daniel Cichy – Redaktor naczelny PWM.

Książka Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej, ukazująca się w setną rocznicę urodzin Andrzeja Panufnika, jest zbiorem wywiadów, które autorka przeprowadziła z osobami z otoczenia kompozytora. Wśród nich znaleźli się jego najbliżsi (żona, dzieci), a także przyjaciele oraz wybitni dyrygenci i artyści, z którymi współpracował. Całość poprzedzona została wstępem przygotowanym przez Adama Zagajewskiego.

Uroczystość odbędzie się w środę, 24 września 2014 roku o godz. 14.00 w Sali Bankowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie (przy ul. Fredry 8).
R.S.V.P. do 22 września: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Share on Facebook
 
Drugi Krakowski Festiwal Akordeonowy PDF Drukuj Email

II Krakowski Festiwal AkordeonowyDruga edycja Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego odbędzie się w dniach 25 do 29 września 2014 roku. W tych dniach do Krakowa i Miasteczka Galicyjskiego zawitają akordeoniści z całej Polski, a także z Ukrainy, Słowacji i Norwegii.

Imprezie towarzyszyć będzie wiele kursów mistrzowskich, wernisaży oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży. W ramach Festiwalu trwa także konkurs na spot reklamowy promujący muzykę akordeonową oraz konkurs na krotkometrażowy film artystyczny.

Krakowski Festiwal Akordeonowy jest wydarzeniem wyjątkowym, świętem muzyki, muzyki akordeonowej w szczególności. Akordeon to instrument niezwykły, wielowymiarowy, obecny we wszystkich nurtach i stylach, w muzyce klasycznej i współczesnej, którego intensywne brzmienie wybija się zarówna w utworach jazzowych, funkowych czy etno.

Festiwal jest miejscem spotkań artystów z całego świata, przestrzenią wymiany doświadczeń i nut kilku pokoleń muzyków. Wydarzenie to, w krótkim czasie silnie zaznaczyło swoja obecność na kulturalnej mapie Krakowa i szeroko odbiło się echem w całej Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja ART. FORUM oraz Narodowe Centrum Kultury.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej

ZOBACZ: program Festiwalu

Share on Facebook
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 57

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC poleca

www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Koncerty 23. Międzynarodowego Festiwalu „Drum Fest” odbędą się na przełomie września, października i listopada w Opolu, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie i Katowicach.

Gośćmi tegorocznej edycji będą tak znani muzycy, jak pierwsza dama światowej marimby, japońska kompozytorka i instrumentalistka Keiko Abe, legendarny perkusista kultowego zespołu Cream, Ginger Baker, formacja gigantów stylu jazz fusion Super Trio HBC - na gitarze usłyszymy Scotta Hendersona, Jeff Berlin zagra na gitarze basowej oraz Dennis Chambers na perkusji. Odbędą się również koncerty Pain Of Salvation - szwedzkiej grupy muzycznej zaliczanej do czołówki europejskiego progresywnego rocka/metalu oraz jedyny w Polsce koncert amerykańskiego zespołu Spock's Beard, grającego fuzję wielu stylów muzycznych, przekraczających bariery rocka, wplątując muzykę poważną, fusion, jazz, popową balladę i muzykę latynoską. Ponadto wystąpi gwinejski zespól bębniarzy i tancerzy Art Gibami oraz Gene Hoglan - perkusista znany ze współpracy z zespołami Fear Factory, Dark Angel i Forbidden. Wielką atrakcją tegorocznego festiwalu będzie też koncert światowej sławy polskiego pianisty jazzowego - Adama Makowicza z orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

Więcej...

Międzynarodowe Sympozjum „Laboratorium Wiosny / A Laboratory Of Spring” – Toruń, 27-28 września 2014

Sympozjum poświęcone będzie badaniom nad współczesną muzyką i tańcem, także ich kontekstowi społeczno-kulturalnemu – w epoce zapoczątkowanej przez Święto wiosny Igora Strawińskiego.

Więcej...

III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny-Stefańska In Memoriam – Poznań, 13-21 września 2014

Inicjatywa Uczelni, w której prof. Halina Czerny-Stefańska – sławna zwyciężczyni IV Konkursu Chopinowskiego (1949 r.) – pracowała w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, jest wyrazem hołdu dla wielkiej artystki, wspaniałej kobiety i mecenasa polskiej sztuki, zwłaszcza muzyki Fryderyka Chopina, na całym świecie – od Paryża po Tokio i od Sztokholmu po Pretorię. Jury Konkursu przewodniczyć będzie córka prof. Czerny-Stefańskiej – prof. Elżbieta Stefańska, światowej sławy klawesynistka i pianistka.

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

Mecenasi POLMIC

MKIDN
IMIT
ZAiKS
 
 
o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information