30 czerwca 2016
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Rafał Blechacz

postać

dnia

Rafał

Blechacz

Fryderyk Chopin Koncerty fortepianowe

płyta

dnia

Fryderyk Chopin

Koncerty fortepianowe

Chopin Fryderyk Koncert fortepianowy e-moll op. 11 i  Koncert fortepianowy f-moll op. 21

kompozycja

dnia

Chopin Fryderyk

Koncert fortepianowy e-moll op. 11 i Koncert fortepianowy f-moll op. 21

Ekier Jan, Kamiński Paweł Wstęp do Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina. Cz. 2 Zagadnienia wykonawcze

książka

dnia

Ekier Jan, Kamiński Paweł

Wstęp do Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina. Cz. 2 Zagadnienia wykonawcze

WITAMY

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym w całości tylko i wyłącznie muzyce polskiej. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

Znajdź nas na FB

 

 

NOWA MUZYKA POLSKA

LogowanieJSTOR online

JSTOR
Chcesz wejść?
Skontaktuj się z nami!

 

Nowości książkowe

Andrzej Wendland „Górecki. IV Symfonia Tansman Epizody”

Próba ujęcia twórczości Henryka Mikołaja Góreckiego poprzez pryzmat ostatniego wielkiego dzieła podsumowującego dorobek twórcy IV Symfonii „Tansman Epizody”.
Więcej...

Nowości płytowe

Muzyka Polska Dzisiaj - kolekcja płyt
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Polskim Radiem S. A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej zainicjowało w 2013 roku serię płytową Muzyka Polska Dzisiaj. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio, poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju: Zbigniewa Penherskiego, Lidii Zielińskiej, Magdaleny Długosz, Tadeusza Wieleckiego, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Jacka Grudnia, Jarosława Siwińskiego, Michała Talmy-Sutta, Ewy Trębacz oraz Aleksandra Kościowa.
Więcej...

Warszawska Jesień 2014 na płytach

2014 IAMIC Concert “Tradition and New Music” - na płycie POLMIC

Historyczny koncert Warszawskiej Filharmonii z 21 lutego 1955 na płycie Warner Classics
 Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Wrocław 2016
39. Dni Szymanowskiego
aktualności
Finał 50. Dni Muzyki Organowej w Krakowie PDF Drukuj Email

Finał 50. Dni Muzyki Organowej w Krakowie30 czerwca 2017 roku o godz.19.30 filharmonicy warmińsko-mazurscy wraz solistami i chórem zaprezentują w Filharmonii Krakowskiej oratorium Quo vadis op.30 Feliksa Nowowiejskiego. Orkiestra wystąpi w Koncercie Finałowym 50. Międzynarodowego Festiwalu Dni Muzyki Organowej w Krakowie.

Jest to najstarszy festiwal muzyczny Miasta Krakowa i należy do grona najbardziej renomowanych festiwali organowych w Europie. Powołany do życia przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego oraz Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Krakowie od 1966 roku przybliża polskiej publiczności bogactwo dawnej i współczesnej muzyki organowej. Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a koncert finałowy zorganizowany został we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Roku Feliksa Nowowiejskiego.

Artystom muzykom orkiestry Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego w wykonaniu dzieła F. Nowowiejskiego towarzyszyć będą soliści: Olga Rusin (sopran), Sebastian Szumski (baryton), Jacek Ozimkowski (bas), oraz chór „Górecki Chamber Choir" (przygotowanie chóru – Włodzimierz Siedlik).

Share on Facebook
Więcej…
 
„Quo Vadis” Feliksa Nowowiejskiego PDF Drukuj Email

Quo VadisMonumentalne oratorium Quo Vadis Feliksa Nowowiejskiego, oparte na powieści polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza, zabrzmi pod koniec czerwca w Koninie, Poznaniu oraz Berlinie. Potrójne wykonanie odbędzie się w ramach Roku Sienkiewiczowskiego, w stulecie śmierci pisarza, oraz Roku Feliksa Nowowiejskiego, 70 lat po śmierci kompozytora.

Dzieło zostanie wykonane 25 czerwca na Starówce w Koninie, 29 czerwca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, natomiast 30 czerwca 2016 roku w Konzertsaal der Universität der Künste w Berlinie. Na estradach pojawi się ponad 160 wykonawców. Obok Orkiestry Filharmonii Poznańskiej wystąpi Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz troje wybitnych solistów – Wioletta Chodowicz (sopran), Robert Gierlach (baryton) i Wojciech Gierlach (bas). Całość poprowadzi znakomity polski dyrygent Łukasz Borowicz.

W latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku Quo Vadis cieszyło się ogromną popularnością. Wykonano je w najsłynniejszych salach koncertowych Europy i obu Ameryk ponad 200 razy. Później, niemal całkowicie o nim zapomniano. Nadszedł jednak rok 2016, w którym przypada 70 rocznica śmierci kompozytora, a który Sejm RP ogłosił Rokiem Nowowiejskiego i Sienkiewicza. Choć kompozytor był mocno związany z Poznaniem, część swego życia spędził w Berlinie. Tu też stworzył wiele fragmentów Quo Vadis. Dlatego właśnie Filharmonia Poznańska postanowiła przypomnieć to dzieło w stolicy Niemiec.

Share on Facebook
 
XX Wieczory w Arsenale PDF Drukuj Email

XX Wieczory w ArsenaleJubileuszowy XX Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale” rozpocznie się w niedzielę 26 czerwca i potrwa do 10 lipca 2016 roku. Wydarzenie zainauguruje występ Orkiestry Kameralnej Wratislavia pod batutą dyrektora artystycznego festiwalu, Jana Staniendy.

Piosenka, wibrafon, trio jazzowe, harfa, obój, skrzypce, wiolonczela to tylko niektórzy z bohaterów tegorocznych koncertów. Publiczność będzie mogła wysłuchać muzyki tak znakomitych mistrzów, jak Bach, Haendel, Haydn, Boccherini, Mozart, Schubert, Brahms, Borodin, Elgar, Mahler, Karłowicz, Massenet, Bacewicz czy Piazzolla. Na estradzie pojawią się uznani artyści, m.in. Polish Cello Quartet (29 czerwca) – kwartet złożony z czterech wiolonczel, flecistka Agata Igras (6 lipca), harfistka Malwina Lipiec (8 lipca) czy grający na wibrafonie Thomas Dobler (9 lipca). W koncercie finałowym zaprezentuje się natomiast skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska z towarzyszeniem Orkiestry Wratislavia pod dyrekcją Jana Staniendy.

Festiwalowe koncerty organizowane są w przepięknej scenerii zabytkowego wrocławskiego Arsenału, na jego dziedzińcu, na którym umieszczana jest specjalna festiwalowa estrada i widownia, zabezpieczona przed niespodziewanym deszczem. To wspaniałe miejsce nie tylko do słuchania muzyki, ale i do towarzyskich spotkań czy wspólnych wieczornych wyjść z rodziną albo znajomymi.

ZOBACZ: Ulotka Festiwalu

Szczegółowy program – na stronie: www.wieczorywarsenale.pl

Share on Facebook
 
X Festiwal Gitarowy Joaquína Rodrigo PDF Drukuj Email

X Festiwal GitarowyW niedzielę 26 czerwca 2016 roku o godz. 18.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie rozpocznie się X Festiwal Gitarowy Joaquína Rodrigo. W kolejnych dniach odbędzie się pięć recitali gitarowych w wykonaniu artystów z Polski, Hiszpanii, Grecji, Rumunii i Francji.

W koncercie inauguracyjnym wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego oraz soliści: Marcin Dylla – gitara i Justyna Sobczak – gitara. W programie znajdą się dwie kompozycje patrona Festiwalu: Concierto de Aranjuez oraz Fantasia para un gentilhombre (Fantazja dla szlachcica) na gitarę z orkiestrą.

Concierto de Aranjuez (1939) to najsłynniejsze dzieło mistrza hiszpańskich barw i rytmów, który uosabiał jeden z najklasyczniejszych przypadków muzycznego tradycjonalizmu w wieku XX. Joaquín Rodrigo urodził się w 1901, natomiast zmarł w 1999 roku. Ociemniały od czwartego roku życia w wyniku przebytej błonicy, po latach wspominał: „Myślę, że ta choroba, utrata wzroku, była wehikułem, który poprowadził mnie na drogę muzyki.” Całe swe długie życie pozostał wierny stylistyce mistrzów z czasów młodości: Albeniza, Granadosa, de Falli – kompozytorów, którzy współtworzyli „hiszpański” język muzyczny. Fantazja dla szlachcica (1954), dedykowana wybitnemu gitarzyście Andrésowi Segovii, w całości opiera się na cytatach tańców dworskich z XVII wieku. Zostały one zaczerpnięte z dzieła kompozytora Gaspara Sanza (1640-1710), skąd pochodzą również tytuły poszczególnych części (Villano y Ricercare, Españoleta y Fanfare de la Caballería de Nápoles, Danza de las Hachas, Canario).

Kolejne festiwalowe wydarzenia odbędą się w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w dniach 28,29,30 czerwca oraz 1 i 2 lipca 2016 roku.

Szczegółowy program– na stronie: www.filharmonia.olsztyn.pl

Share on Facebook
 
17. Kolory Polski PDF Drukuj Email

Kolory Polski17. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” potrwa od czerwca do września 2016 roku. Jest to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego.

Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co Filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką.

Koncert inaugurujący tegoroczną edycję odbędzie się 25 czerwca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej. W pierwszej części wystąpi Dziecięca Orkiestra Regionu Łódzkiego pod batutą Barbary Sobolczyk oraz soliści: Oskar Zakrzewski – marimba, Dobrochna Durko – fortepian, Anna Gruszczyńska – obój, Natalia Kropidłowska i Magdalena Karwowska – wiolonczela. W programie: A. Vivaldi – Koncert g-moll na dwie wiolonczele RV 531, E. Morricone – La Califfa, W. Azevedo – Amorada na marimbę solo z orkiestrą (opr. B. Sobolczyk). W drugiej części zaprezentuje się Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego „Sinfonietta” pod dyrekcją Adama Klocka, a w roli solistów wystąpią: Łukasz Długosz – flet, Natalia Kowalska – akordeon. Zabrzmią: S. Mercadante – Koncert fletowy e-moll op. 57, P. Czajkowski – Serenada C-dur, B. K. PrzybylskiKoncert akordeonowy „Concerto polacco”.

Na wszystkie kolejne wydarzenia, poza koncertem finałowym, wstęp wolny. Bilety na koncert finałowy Klezmafour orkiestronicznie (2 września 2016, godz. 19.00, Filharmonia Łódzka) można kupować w kasach Filharmonii do 30 czerwca i od 16 sierpnia, a także online: www.filharmonia.lodz.pl

Szczegółowy program Festiwalu – na stronie: www.filharmonia.lodz.pl/pl/kolory-polski

Share on Facebook
 
VIII Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa PDF Drukuj Email

VIII Festiwal WaldorffaW dniach 25 czerwca – 2 lipca 2016 roku w zespole pałacowo-parkowym w Radziejowicach odbędzie się VIII Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa. U zarania radziejowickich spotkań ze sztuką patron Festiwalu napisał: „stąd powinien emanować kult sztuki, dźwięku, słowa, malarstwa na całą okolicę”. Wierni temu przesłaniu organizatorzy zapraszają na letnie wieczory pełne artystycznych doznań.

Podczas uroczystej inauguracji festiwalu zagra Orkiestra Sifnonia Varsovia pod batutą Jerzego Maksymiuka, który wystąpi także w roli pianisty w swoim utworze Liście gdzieniegdzie spadające na orkiestrę kameralną z fortepianem. W wykonaniu Janusza Olejniczaka zabrzmi natomiast Koncert fortepianowy G-dur Maurice’a Ravela, a całość zakończy II symfonia D-dur op.36 Ludwiga van Beethovena. Tych, którzy szczególnie cenią muzykę dawnych mistrzów, zainteresują koncerty z dziełami Boccheriniego, Rossiniego, Mozarta i Czajkowskiego. Obecna będzie także, jak niemal co roku, muzyka Chopina. Podczas koncertu finałowego I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 wykona Dmitry Shishkin, laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Nie zabraknie także utworów innych znakomitych polskich twórców: Kurpińskiego, Szymanowskiego i Pendereckiego.

W lutym minęło dwieście lat od daty urodzin Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego. Urodzony we Włoszech kompozytor przede wszystkim oper, większość życia tworzył we Francji i Anglii. Imię odziedziczył po słynnym stryju, który jako marszałek wojsk Napoleona I, święcił triumfy na polach bitewnych. W odróżnieniu od niego, Józef Michał Ksawery Poniatowski, swoje triumfy odnosił na scenach Paryża i innych stolic europejskich. A jako polityk i dyplomata związany był z ostatnim cesarzem Francji – Napoleonem III. W Radziejowicach zabrzmi prawykonanie wersji oryginalnej jego Mszy F- dur. Wystąpi organista Michał Kaleta wraz z kwartetem solistów oraz Chórem Trybunalskim pod dyrekcją Przemysława Stanisławskiego.

W Polsce szerzej nieznane jest również nazwisko skrzypka i kompozytora Augusta Duranowskiego. Wykształcony w Paryżu, znany w Europie jako Auguste Frédéric Durand, zaliczany był do najsłynniejszych wirtuozów swego czasu. Zachwycał publiczność nadzwyczajnymi umiejętnościami technicznymi, które wywarły wpływ na samego Niccolo Paganiniego. Spośród jego kompozycji zaprezentowany zostanie Koncert skrzypcowy A-dur, który zapewne większość gości usłyszy po raz pierwszy. Interpretacji dokona skrzypek Paweł Wajrak.

Pomostem między muzyką klasyczną, a innymi jej rodzajami, będzie koncert Warsaw Academic Big Band, w programie którego znajdą się transkrypcje słynnych tematów muzyki poważnej, ujęte w brzmienie jazzowe. Gospodarzem wyłącznie już jazzowego wieczoru będzie Gary Guthman, który wraz ze swym kwartetem, zagra kompozycje z albumu Solar Eclipse. Gra na trąbce tego amerykańskiego muzyka, od kilku lat mieszkającego w Polsce, znana jest na estradach obu kontynentów i zdobywa wyrazy najwyższego uznania.

Ciekawostką będzie koncert duetu artystów grających na marimbie. Axoum Duo dokona światowego prawykonania Koncertu na dwie marimby i orkiestrę „Rozmowa z kamieniem” autorstwa członka zespołu, Francuza Gabriela Colleta. W festiwalowej palecie sztuk nie zabraknie także poezji oraz malarstwa. Mickiewiczowskim Balladom w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej towarzyszyć będą Ballady Chopina w wykonaniu Janusza Olejniczaka, natomiast w przerwach między koncertami goście będą mogli podziwiać wystawę prac malarskich tenora Wiesława Ochmana.

Szczegółowy program – na stronie: www.palacradziejowice.pl/festiwal2016/viii-letni-festiwal-im-jerzego-waldorffa-radziejowicach/

Share on Facebook
 
XX Nova Muzyka i Architektura PDF Drukuj Email

Nova Muzyka i ArchiterkuraMiędzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” na stałe wpisał się już w kalendarz kulturalnych wydarzeń Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego. W dniach 24 czerwca – 3 września 2016 roku odbędzie się jego jubileuszowa XX edycja.Tradycją jest, że koncert inaugurujący Festiwal wpisuje się w uroczyste obchody Dni Torunia. W tym roku odbywa się on w dniu Toruńskiego Święta Miasta, które przypada w dzień świętego Jana Chrzciciela, patrona Torunia.

Festiwal zainaugurowany zostanie projektem „Blues Symfonicznie”, w którym wystąpi znana z programu The Voice of Poland wokalistka Marzena Ugorna oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Po raz pierwszy w bogatej tradycji festiwalowej, oprócz Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w znakomitym repertuarze zaprezentują się inne zespoły orkiestrowe: z Ukrainy, Korei i Płocka. Po wielu latach do Torunia powróci Arte Dei Suonatori – najbardziej rozpoznawalny na arenie międzynarodowej polski zespół, specjalizujący się w muzyce dawnej. W nowej siedzibie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – CKK Jordanki, zaprezentowany zostanie unikatowy projekt łączący najbardziej znane utwory J.S. Bacha z muzyką latynoską, przy jednoczesnym wykorzystaniu konwencjonalnych instrumentów.

Dla sympatyków muzyki gospel w Bazylice katedralnej gościć będzie zespół Black International Gospel Singers, a w kościele św. Szczepana można będzie usłyszeć skrzypce z akompaniamentem organów w wykonaniu fińskich artystów. Tradycyjnie w Dworze Artusa zaprezentują się młodzi pianiści z całego świata – uczestnicy Paderewski Piano Academy. W ostatnią niedzielę sierpnia wystąpi Natalia Kukulska wraz z jednym z najciekawszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie – Atom String Quartet oraz czołowym polskim perkusistą – Michałem Dąbrówką. Koncert finałowy to w tym roku Turniej Tenorów – gratka dla miłośników sztuki wokalnej. Całość programową dopełnią bezpłatne projekcje filmowe oraz muzyczne wycieczki po toruńskich zabytkach prowadzone przez przewodnika.

Mecenasem Festiwalu jest Gmina Miasta Toruń. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasi: Nova Trading S.A., Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A, EDF Toruń, Targi Toruńskie sp. z o.o. Współorganizacja: Województwo Kujawsko-Pomorskie.

ZOBACZ: Program Festiwalu

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Szczegółowe informacje – na stronie: www.muz-arch.pl 

Share on Facebook
 
4 International Lutosławski Youth Orchestra PDF Drukuj Email

4 International Youth Orchestra

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie już po raz czwarty jest organizatorem warsztatów orkiestrowych International Lutosławski Youth Orchestra (ILYO), skierowanych do młodych muzyków z całej Europy w wieku 18-26 lat.  Zgłoszenia można nadsyłać do 11 lipca 2016 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Celem projektu jest ukazanie roli twórczości wybitnego polskiego kompozytora Witolda Lutosławskiego w szerszym kontekście kulturowym i społecznym oraz promocja i upowszechnianie muzyki współczesnej. ILYO jest projektem dającym możliwość młodzieży europejskiej głębszego poznania specyfiki wykonawstwa polskiej muzyki współczesnej. Uczestnicy projektu spotkają się 12 września 2016 roku w Szczecinie, na warsztatach i próbach orkiestrowych. Zajęcia poprowadzą wybitni muzycy i pedagodzy: Jakub Haufa, Adam Wagner, Katarzyna Budnik-Gałązka, Andrzej Bauer, Guntis Kuzma, Nicholas Thompson, Miłosz Pękala, Zygmunt Krauze i Michał Moc. Wykładowcy towarzyszyć będą także orkiestrze na scenie – jako soliści podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w sobotę 17 września 2016 roku w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Orkiestrę ILYO poprowadzi, jak co roku, Ewa Strusińska.

Specjalnie dla International Lutosławski Youth Orchestra 2016 wybitny polski kompozytor Zygmunt Krauze przygotowuje nowe dzieło – Interludia do Bukolików. Jego prawykonanie odbędzie się w trakcie koncertu finałowego. Kompozycja inspirowana jest utworem Witolda Lutosławskiego Bukoliki – autorskie opracowanie na altówkę i wiolonczelę. W programie koncertu finałowego znajdą się także utwory Witolda Lutosławskiego: Partita – opracowanie autorskie na skrzypce i orkiestrę z fortepianem obligato, Interludium na orkiestrę oraz Łańcuch II. Dialog na skrzypce i orkiestrę.

Rekrutacja do projektu trwa do 11 lipca 2016 roku. Aby do niej przystąpić, należy zarejestrować się na stronie www.ilyo.filharmonia.szczecin.pl, wypełnić formularz rekrutacyjny i dołączyć nagrania. Na ich podstawie jury, złożone z dyrygenta i tutorów, wybierze muzyków, z którymi spotkają się na warsztatach w Filharmonii w Szczecinie.

Broszura informacyjna dostępna jest pod adresem: https://issuu.com/ilyorchestra/docs/ilyo_broszura 

Share on Facebook
 
Goście Polskiego Chóru Kameralnego PDF Drukuj Email

20. letnie koncerty Polskiego Chóru Kameralnego

Polski Chór Kameralny już po raz 20. zaprasza na cykl letnich koncertów w altanie Parku Oliwskiego. Inauguracja nastąpi 25 czerwca, a następnych koncertów można będzie wysłuchać w kolejne soboty lata: 2, 9, 23 i 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia 2016 roku. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Letnie koncerty z cyklu „Goście Polskiego Chóru Kameralnego” są już tradycją Parku Oliwskiego. Po raz pierwszy miały miejsce w 1997 roku, kiedy to z okazji 1000-lecia Miasta Gdańska wystąpiła Łucja Prus. W kolejnych latach organizatorzy gościli doskonałych muzyków, wśród których znaleźli się m.in. klarnecista Emil Kowalski oraz znany trójmiejskiej publiczności Cezary Paciorek. Już niemal od 20 lat w wakacyjne soboty, w samo południe, tuż po wybiciu dzwonów Archikatedry Oliwskiej, wśród zieleni Parku Oliwskiego rozbrzmiewa muzyka klasyczna, filmowa i rozrywkowa.

Tegoroczne koncerty będą wędrówką przez cały szereg różnych stylów i epok. Cykl zainicjuje występ Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Olivenses. W dalszej części można będzie usłyszeć pieśni z akompaniamentem fortepianu (Julia Pruszak, Kamil Penkala, Karolina Dziwniel, Leszek Holec, Les Femmes) oraz średniowieczne i renesansowe pieśni i tańce. W programie znajdzie się także miejsce dla kompozycji filmowych (For Friends) oraz utworów z kręgu muzyki popularnej w autorskich opracowaniach na kwartet instrumentów dętych (Long Street Brass).

ZOBACZ: Program koncertów

Patronad medialny nad wydarzeniami objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Share on Facebook
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 74

ZKP

 Archiwum Cyfrowe Muzyki Polskiej

 

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

W trakcie 26. edycji Festiwalu Mozartowskiego, która odbędzie się w dniach 23 czerwca – 31 lipca 2016 roku, odbędzie się łącznie kilkadziesiąt spektakli i koncertów w najbardziej prestiżowych miejscach w Warszawie: w Zamku Królewskim, Pałacu na Wyspie oraz Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich, Kościele Seminaryjnym oraz w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej

Więcej...

Seminarium z zakresu edytorstwa muzycznego – Radziejowice, 3-7lipca i 11-15 września 2016

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne zapraszają na seminarium z zakresu edytorstwa muzycznego, które odbędzie się w Radziejowicach w dniach 3–7 lipca (część teoretyczna) i 11–15 września (część praktyczna) 2016 roku.

Więcej...

IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski / 4th International Composers Competition – Gorzów Wielkopolski 2016

Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska ogłasza IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski. Jego ideą jest promocja działalności artystycznej samych twórców, promowanie indywidualnego podejścia do materii muzyki współczesnej oraz popularyzacja tego fascynującego, bogatego świata dźwięków

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!
    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

Mecenasi POLMIC

MKIDN
IMIT
ZAiKS
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 Narodowe Centrum Kultury
 
o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information