polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Tak idzie się do Boga” – dramat muzyczny o św. Wojciechu
4 listopada 2017, Gdańsk
XXVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
8–25 października 2017 roku, Katowice
„Mózg Festival”
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych
Recital wokalny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
25 października 2017 roku, Warszawa
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017 roku

ze świata

Premiera poznańskiego "Eugeniusza Oniegina" w Teatro Argentino de La Plata

Eugeniusz Oniegin - próba w Teatro ArgentinoPo sukcesach, jakie w Ameryce Południowej odniósł spektakl poznańskiego Teatru Wielkiego Czekając na Chopina w reżyserii Michała Znanieckiego prezentowany w ramach Roku Chopinowskiego, Teatr powraca do współpracy z tym kontynentem. Najnowsza produkcja opery - Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego w reżyserii Znanieckiego - to międzynarodowa i międzykontynentalna koprodukcja Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Opery Krakowskiej, Abao Olbe w Bilbao oraz Teatro Argentino w La Plata. Premiera miała miejsce w grudniu 2010 na deskach Opery Krakowskiej, obecnie trwają próby w La Plata, gdzie premierę zaplanowano na 18 marca 2011 roku. Hiszpańska publiczność zobaczy Oniegina w kwietniu, natomiast do Polski spektakl powróci w 2012 roku na deski Teatru Wielkiego w Poznaniu. W roli Tatiany wystąpi solistka poznańskiego Teatru Wielkiego - Magdalena Nowacka.

Kierownictwo muzyczne: Stefan Lano, reżyseria i kostiumy: Michał Znaniecki, współpraca reżyserska: Zofia Dowjat, scenografia: Luigi Scoglio, reżyseria świateł: Bogumił Palewicz, choreografia: Diana Theocharidis. Obsada: Magdalena Nowacka / Daniela Tabernig – Mónica Sardi / Guadalupe Barrientos – Marcin Bronikowski / Luciano Garay – Darío Schmunck / Pedro Espinoza – Ariel Cazes / Emiliano Bulacios.

Akcja opery Eugeniusz Oniegin rozgrywa się w 1820 roku w Rosji. Tytułowy bohater to człowiek rozczarowany światem, brakiem prawdziwej miłości i przyjaźni. Zniechęcony i znudzony życiem wyjeżdża na wieś gdzie poznaje Tatianę. Odtrąca jednak jej szczerą, młodzieńczą miłość. Swoje zainteresowanie kieruje w stronę jej siostry, Olgi, co w konsekwencji ma tragiczny koniec. Oniegin wyrusza w podróż. Los ponownie stawia na jego drodze życiowej Tatianę, w której się zakochuje. Niestety na szczęśliwą miłość jest już za późno…