Polmic - FB

aktualności

„Spotkania u kompozytorów" online: Zygmunt Mycielski

MycielskiZwiązek Kompozytorów Polskich zaprasza 16 grudnia 2021 o godz. 16.00 na spotkanie online, poświęcone postaci i twórczości Zygmunta Mycielskiego (1907–1987).

Zygmunt Mycielski – kompozytor, pisarz i działacz muzyczny – studiował w École Normale de Musique w Paryżu u Paula Dukasa i Nadii Boulanger. Działał w Stowarzyszeniu Młodych Muzyków Polskich w Paryżu, którego był prezesem. Następnie wrócił do kraju i zajął się komponowaniem, krytyką i publicystyką muzyczną. Był redaktorem naczelnym „Ruchu Muzycznego", współredagował „Res Facta”, „Rocznik Chopinowski” i „Chopin Studies”. Pełnił funkcję prezesa Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich. Działał też w Związku Literatów Polskich.

O Zygmuncie Mycielskim, jego dorobku kompozytorskim i pisarskim, a także o działaniach mających na celu utrwalenie oraz promocję jego twórczości muzycznej i literackiej opowiedzą zaproszeni goście: prof. dr hab. Grzegorz Oliwa (Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego), dr Barbara Mielcarek-Krzyżanowska (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy), mgr Michał Klubiński (Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz pisarz, eseista i wydawca Marek Zagańczyk. Spotkanie poprowadzi Przewodnicząca Sekcji Muzykologów ZKP dr hab. Beata Bolesławska-Lewandowska, prof. IS PAN.

Wszyscy uczestniczący w „Spotkaniach u kompozytorów” online tradycyjnie otrzymują specjalne prezenty od ZKP. Tym razem naszym gościom zostaną wysłane wybrane płyty z najnowszej serii „Muzyka polska dzisiaj – portrety współczesnych kompozytorów polskich”.

Wydarzenie odbędzie się na platformie Zoom: https://zoom.us/j/94423187541?pwd=NzRPVnFBNHdwc0FKNEprbGl0S01Fdz09

Meeting ID: 944 2318 7541. Passcode: Pq7h4H

Spotkanie jest częścią projektu Zygmunt Mycielski - kompozytor, pisarz, myśliciel, świadek epoki dofinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki - wsparcie dla bibliotek naukowych 2021”.

logotyp Ministra Edukacji i Nauki