Polmic - FB


M jak młodzi

Gdzie mieszka Królewna Śnieżka?

Królewna Śnieżka2 lutego 2016 roku o godz. 18.30 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się premiera spektaklu Chóru Dziecięcego TWŁ Gdzie mieszka Królewna Śnieżka? Kierownictwo muzyczne nad przedstawieniem w reżyserii Agnieszki Białek objął Maciej Salski.

Teatr jest domem, w którym śmieszy. W nim budzi się zabawa, wyobraźnia, twórcza energia. W teatrze wszystko jest "bardziej", "mocniej", "intensywniej"... W teatrze można doświadczyć wielu wrażeń, można przeobrazić się w każdą postać, spełnić swoje marzenia, znaleźć swoją moc. Teatr jest miejscem, w którym można się schronić, przetrwać zimę. Zima w teatrze może być pełna zabawy, puszysta, biała i błyszcząca – marzenie każdego dziecka. Bo w teatrze wszystko może się zdarzyć! Może właśnie w nim mieszka Królewna Śnieżka?

Organizatorzy zapraszają na spektakl z udziałem Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi, na wspólną śnieżną zabawę, przeplataną popularnymi piosenkami zimowymi.

Królewna Śnieżka w Teatrze Wielkim w Łodzi

Królewna Śnieżka22 i 23 stycznia 2016 roku na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi wystawiony zostanie balet Królewna Śnieżka Bogdana Pawłowskiego według libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrowskiego na podstawie baśni braci Grimm.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków z muzyką Bogdana Pawłowskiego miała swoją prapremierę w Teatrze Wielkim w Łodzi 14 marca 1970 roku i jest najczęściej w historii wystawianym baletem polskiego kompozytora. Do tej pory miała już około 40 premier na czterech kontynentach i przyniosła autorowi ogromną popularność oraz niesłabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Choreografię do łódzkiej wersji stworzył słynny polski tancerz i choreograf Witold Borkowski.

Bajka, która dostarcza dzieciom niezapomnianych emocji oparta jest na jednej z najbardziej znanych i najpiękniejszych baśni braci Grimm. Opowiada o losach dobrej i pięknej, lecz znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki. Królewna Śnieżka spotyka na swojej drodze siedmiu krasnoludków, w których każdy widz może znaleźć cechy samego siebie. Mimo, że Śnieżka zjada zatrute jabłko, wszystko dobrze się kończy.

Ferie w mieście – Królewna Śnieżka

Królewna Śnieżka w Operze ŚląskiejWe wtorek 16 lutego o godz. 18.00 oraz 23 lutego 2015 roku o godz. 11.00 w Operze Śląskiej w Bytomiu odbędą się spektakle Królewny Śnieżki – baletu w 3 aktach na podstawie baśni braci Grimm, z muzyką autorstwa Bogdana Pawłowskiego. Wystąpią soliści, koryfeje i zespół baletu oraz orkiestra Opery Śląskiej.

Poprzez muzykę i taniec opowiedziana zostanie jedna z najpiękniejszych historii, wzruszająca i pobudzająca wyobraźnię małego i dużego widza. To niezwykłe przedstawienie urzeka malowniczością scen, bogactwem postaci oraz przepiękną muzyką. Balet rozpoczyna scena, w której piękna, lecz zła Królowa-Macocha, jak co dnia przegląda się w czarodziejskim zwierciadle zachwycona swą urodą i coraz bardziej zazdrosna o rozkwitające piękno Śnieżki – przez co nieustannie zapędza ją do ciężkiej pracy. Pewnego dnia w ogrodzie pojawia się Królewicz, który od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Śnieżce. W czarodziejskim zwierciadle zła Królowa podgląda tę scenę i płonąc z zazdrości postanawia na zawsze pozbyć się pięknej pasierbicy, by pozostać najpiękniejszą na świecie.

Mikołajek i inne chłopaki

Mikołajek i inne chłopaki13 i 14 stycznia 2016 roku na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbędą się spektakle kameralnej opery dla dzieci Radosława Matei Mikołajek i inne chłopaki.

Wystąpią studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Solistów przygotowali: Agnieszka Nagórka, Milena Antoniewicz, Andrzej Ogórkiewicz i Radosław Mateja. Autorką libretta jednoaktowego dzieła na podstawie opowiadań René Goscinnego w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej, Elżbiety Staniszkis i Toli Markuszewicz jest Magdalena Mateja. Kierownictwo muzyczne nad projektem w reżyserii Reginy Lissowskiej objęła Katarzyna Tomala.

Mikołajka nie sposób nie lubić, chociaż każda jego przygoda kończy się awanturą, płaczem, bójka z kolegami, zdemolowaniem całego pokoju lub wszystkim naraz. A to Mikołajek zgubi kredkę, której nie zgubił, to zaniemówi na urodzinach koleżanki, na której chciał wywrzeć jak najlepsze wrażenie, to znów narobi komuś wstydu, choć przecież nie chciał. O jego perypetiach twórcy opowiedzą tym razem muzyką – w ujęciu Radosława Matei i innych chłopaków, czyli zespołu Stand-by Orchestra. To wyjątkowo sympatyczna i przyjacielska orkiestra, podobnie jak Mikołajek, który jest dzieckiem wrażliwym i bardzo kocha swoich rodziców. Tak bardzo, że gdy dostał pracę do domu, to się od razu zmartwił: bo kiedy tata wraca z biura, to jest zmęczony i nie ma ochoty na robienie zadań z arytmetyki.

„Autoportret intuicyjny” – warsztaty artystyczne NOSPR

Z sercem do muzykiWarsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 7-11 lat z cyklu „Wszystkimi zmysłami” odbędą się 21 grudnia 2015 roku w godz. 17.00-18.30 w Galerii Katowickiej. Organizatorem wydarzenia odbywającego się w ramach projektu „Wyższy poziom” jest Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

„Autoportret intuicyjny” to temat spotkania, podczas którego dzieci przyjrzą się samym sobie, temu co lubią, jak się tego dnia czują, w jakie kolory są ubrane. Wszystko po to, by stworzyć niezwykły w formie autoportret!

Zgłoszenia z podaniem danych dziecka (imię i nazwisko, wiek) należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, zakwalifikowane dzieci otrzymają potwierdzenie mailowe. Liczba uczestników w grupie to 10 osób. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Dodatkowy kontakt pod numerem telefonu: (32) 732 53 09.