25 maja 2017
English (United Kingdom)Polish (Poland)
konkursy (K)
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego


Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej


ul. Mazowiecka 11/24

00-052 Warszawa

tel./faks: (+48 22) 827 69 81

tel.: (+48) 535 266 363

e-mail: ptmw@epistola.pl

www: www.ptmw.art.pl


Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej od 1984 roku co trzy, od 1996 roku – co dwa lata. Inicjatywa, której pomysłodawcą był Zygmunt Krauze, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem twórców z całego świata. Uczestniczą w nim kompozytorzy wszystkich narodowości bez ograniczenia wieku, a każdy może nadesłać utwory dotąd nie publikowane, nie wykonywane publicznie i nie nagrodzone na innych konkursach. Przedmiotem każdego konkursu jest utwór na inną obsadę wykonawczą.
Podczas dotychczasowych czternastu edycji konkursu w jury zasiadali m.in. Gilbert Amy, Włodzimierz Kotoński, Marek Kopytman, Witold Lutosławski, François-Bernard Mâche, Zygmunt Krauze, Hanna Kulenty, Dubravko Detoni, Siegfried Matthus, Krzysztof Penderecki, Dieter Schnebel, Marek Stachowski, Paul Patterson, Lidia Zielińska, Grażyna Pstrokońska-Nawratil.
Wśród fundatorów nagród znaleźli się: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Polskie Radio Program 2, Polskie Wydawnictwo Muzyczne S.A., Fundacja Kultury, Moeck Verlag, Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego oraz Zofia Serocka.
 
aktualizacja: luty 2016 (ab)
laureaci
1984 I nagroda - Bent Lorentzen (Dania) za utwór Paradiesvogel na 7 instrumentów
nagroda specjalna Moeck Verlag - Alejandro Carlos Manuel Iglesias Rossi (Argentyna) za utwór Ancestral Rites of a Forgotten Culture na mezzosopran i 6 perkusistów
nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - James Harley (Kanada) za utwór Images na zespół kameralny
1987 I nagroda - nie przyznano
nagroda specjalna Moeck Verlag - Bernfried Pröve (Niemcy) za utwór Entropia na orkiestrę symfoniczną
nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - ex aequo: Jan Oleszkowicz (Polska) za utwór Embryon na orkiestrę symfoniczną i Rory Boyle (Wielka Brytania) za utwór Winter Music for orchestra
1990 I nagroda - Aleksander Szczetyński (Ukraina) za utwór Glossolalie
nagroda specjalna Moeck Verlag - Yori-Aki Matsudari (Japonia) za utwór Recoletion
nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - François Rose (Kanada) za utwór Face a face
1993 Nagroda Główna PTMW - Laurie Radford (Kanada) za utwór In Vivo... in vitro na gitarę solo
II nagroda (Moeck Verlag) - Atsuhiko Gondai (Japonia) za utwór The cross of light na organy solo
III nagroda (Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) - James Mobberley (Stany Zjednoczone) za utwór In bocca del lupo na skrzypce i taśmę
1996 Nagroda Główna PTMW - Pedro Palacio (Argentyna/Francja) za utwór Yugoslavia burning "War is not over" na klarnet i orkiestrę smyczkową
II nagroda (Moeck Verlag) - Noriko Hisada (Japonia) za utwór Pursuit na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową
III nagroda (Fundacji Kultury) - Alastair Greig (Wielka Brytania) za utwór A social contract na skrzypce i orkiestrę smyczkową
IV nagroda (Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) - Sergio Lauricella (Włochy) za utwór ...Solo il silenzio rimbomba... na sopran i orkiestrę smyczkową
1998 Nagroda Główna - Dai Fujikura (Japonia) za utwór Children na sopran chłopięcy i orkiestrę
II nagroda (Moeck Verlag) - Antoine Beuger (Holandia) za utwór Fourth Music for Marcia Hafif na akordeon i orkiestrę
III nagroda (Fundacji Kultury) - Mitchiharu Matsunaga (Japonia) za utwór The Timescape in the Depth of a Dream na fortepian i orkiestrę
IV nagroda (Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) - Carter Pann (Stany Zjednoczone) za utwór Piano Concerto na fortepian i orkiestrę
2000 Nagroda Główna - Gianni Giacomazzo (Włochy) za utwór Fusione na harfę i kwartet
II nagroda (Moeck Verlag) - Antonio Giacometti (Włochy) za utwór Syncretic Landscape IV na gitarę i kwartet
III nagroda (Fundacji Kultury) - Paul Stanhope (Australia) za Sea Chronicles na sopran i kwartet
IV nagroda (Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) - Paweł Gabrysiewicz (Polska) za utwór Szreń na grani na sopran i kwartet
2002 Nagroda Główna PTMW - Jose Luis Campana (Francja) za utwór For Yuly na orkiestrę
II nagroda (Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy) - Carlo Alessandro Landini (Włochy) za utwór Time on target na orkiestrę
III nagroda (Fundacji Kultury) - Robert L Bennett Jr (USA) za utwór Pastiche na orkiestrę
IV nagroda (Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) oraz Nagroda Specjalna Zofii Serockiej dla Najmłodszego Laureata Konkursu - Bartosz Marcin Kowalski (Polska) za utwór Symfonia okręgów
2004 Nagroda Główna PTMW - Thomas Simaku (Albania / Wielka Brytania) za utwór Plenilunio II per Orchestra d’Archi
II nagroda (Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy) - Carlo Alessandro Landini (Włochy) za utwór Concerto da camera per 13 archi
III nagroda (Fundacji Kultury) - Stefano Bonilauri (Włochy) za utwór Otto Variazioni na orkiestrę smyczkową
IV nagroda (Stowarzyszenia Autorów ZAIKS) - David Mark Richey (Wielka Brytania) za utwór Tableaux na orkiestrę smyczkową
2006 Nagroda Główna - Hiroshi Nakamura (Japonia) za The Four Zoas - Nine Dreams of the prophecy book by William Blake na orkiestrę
II nagroda - Robert Lemay (Kanada) za De brise en ressac na orkiestrę
III nagroda (Stowarzyszenie Autorów ZAiKS) - Nicolas Gilbert (Kanada) za Topographie d’un lieu imaginaire na orkiestrę
IV nagroda (Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga) - Grzegorz Duchnowski (Polska) za Rytmy i Kolory na orkiestrę
2008 I nagroda (Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) - Marios Joannou Elia (Cypr) za utwór Versteckspiel
II nagroda (Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) - Fernando Abel Maglia (Argentyna) za utwór Los Secretos del Silencio
III nagroda (Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) - Iluminada Pérez Frutos (Hiszpania) za utwór Instants of Eternity
IV nagroda (Programu 2 Polskiego Radia) - David Philip Hefti (Szwajcaria) za utwór 6 Pieces for 4 players (String Quartet nr 3)
2011 I nagroda (Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) - Adriano Gaglianello (Włochy) za Aldebaràn
 II nagroda (Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) - Alastair Greig (Wielka Brytania) za L’ombre des arbres..
III nagroda (Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) - Guy Olivier Ferla (Francja) za Aux Ombres De Mariacki
nagroda specjalna (nagroda Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla najmłodszego naureata) - Adriano Gaglianello (Włochy)
2013 I nagroda - nie przyznano
II nagroda ex aequo - Panayiotis Kokoras (Grecja) za Susurrus na fortepian, skrzypce i wiolonczelę oraz Seungeun Lee (Korea Południowa) za Melting Crystal na flet, klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę 
III nagroda ex aequo - Piotr Tabakiernik (Polska) za Sumpiqo na kwartet smyczkowy, perkusję i taśmę oraz Shoichi Yabuta (Japonia) za Edge na kwartet smyczkowy
nagroda specjalna (nagroda Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla najmłodszego laureata) - Piotr Tabakiernik
2015 I nagroda - Adriano Gaglianello (Włochy) za Cante Hondo
II nagroda - Massimo Lauricella (Włochy) za E Piove In Petto Una Dolcezza Inquieta
III nagroda - Alastair Greig (Wielka Brytania) za El Monte Y El Rio
nagroda specjalna (Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla najmłodszego laureata) - Adriano Gaglianello (Włochy)

ZKP

 Archiwum Cyfrowe Muzyki Polskiej

 

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl
www.palester.polmic.pl
7+7

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

W dniach 20 maja – 27 sierpnia 2017 roku odbędzie się VII edycja cyklu „Letnie Koncerty na Grochowskiej

Więcej...

XI Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej – Warszawa, 24.VI–1.VII 2017

W dniach 24 czerwca – 1 lipca 2017 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie odbędą się Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej.

Od dziesięciu lat Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej kształtują świadomość estetyki i praktyki wykonawczej muzyki przedromantycznej w polskiej edukacji. Kursy łączą w sobie zarówno seminaria

Więcej...

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski „Sinfonietta per Sinfonietta” – Kraków, 19.06.2017

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Sinfonietta per Sinfonietta” pod honorowym Patronatem Krzysztofa Pendereckiego

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information