28 czerwca 2017
English (United Kingdom)Polish (Poland)
konkursy (K)
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza


Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi


ul. Gdańska 32

90-716 Łódź

tel.: (+48 42) 636 36 73

faks: (+48 42) 633 79 36

www: www.amuz.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=363


Konkurs odbywa się w Akademii Muzycznej w Łodzi co trzy lata od 1961 roku, a jego głównym organizatorem jest Katedra Kameralistyki. Powołany do życia przez organizacje młodzieżowe przy współudziale władz łódzkiej PWSM, początkowo odbywał się pod nazwą Konkurs Muzyki Dawnej (1961, 1964), następnie jako Konkurs Muzyki Klasycznej (1968), Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Kameralnej Muzyki Romantycznej (1971), Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Kameralnej Polskiej Muzyki Współczesnej (1974), Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Muzyki Kameralnej poświęcony twórczości L. van Beethovena oraz kompozytorów rosyjskich i radzieckich (1977), Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs dla Pianistów Kameralistów (1980), Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Muzyki Kameralnej poświęcony twórczości Johannesa Brahmsa (1983), Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Polskiej Muzyki Kameralnej XX wieku (1986), Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Muzyki Kameralnej poświęcony twórczości Franciszka Schuberta i Józefa Haydna (1989), Międzyuczelniany Konkurs Muzyki Kameralnej poświęcony twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz muzyce polskiej XIX i XX wieku (1992). W 1992 roku stał się imprezą międzynarodową, w 1995 nadano mu imię Kiejstuta Bacewicza - jego inicjatora. Do piętnastej edycji w 2004 roku był imprezą międzyuczelnianą dla studentów polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. Od 2007 roku jest przeznaczony dla wszystkich zespołów kameralnych, w których każdy z uczestników nie przekroczy 27. roku życia w dniu rozpoczęcia konkursu.
Konkurs rozgrywany jest w dwóch etapach, w kilku kategoriach, z których najczęściej powtarzające się to: kwartety smyczkowe, tria, kwartety i kwintety fortepianowe oraz różnorodne duety, w tym wielokrotnie śpiew z fortepianem. Od edycji w 2007 roku zmienił się sposób klasyfikowania zespołów: do 2004 roku konkurs rozgrywany był w kilku kategoriach (tria, kwartety etc.) i w każdej oddzielnie przyznawano nagrody. Od 2007 roku wszystkie ansamble są klasyfikowane łącznie, bez względu na skład.
Kolejne edycje konkursu często tematy przewodnie: od muzyki dawnej (1961, 1964), przez klasyczną (1968), romantyczną (1971, 2004), twórczość wybranych kompozytorów (Ludwiga van Beethovena 1977, Johannesa Brahmsa 1983, J. Haydna i F. Schuberta 1989, Wolfganga Amadeusa Mozarta 1992), po muzykę współczesną (1974, 1986, 1992, 1995, 2001).
laureaci
1961 FORTEPIAN:
I nagroda - Tadeusz Chmielewski (Łódź)
II nagroda - Jacek Weiss (Kraków)
III nagroda - Teresa Woroniecka (Warszawa)
IV nagroda - Marta Gozdecka (Warszawa)
wyróżnienia: Maria Meissner (Warszawa), Czesław Majewski (Łódź), Ewa Czernek (Kraków), Kamila Twardowska (Katowice)
KLAWESYN:
I nagroda - Danuta Kleczkowska (Łódź)
III nagroda - Krystyna Burnat (Kraków)
ORGANY:
I nagroda - Joachim Grubich (Kraków)
II nagroda - Leszek Werner (Kraków)
III nagroda - Filomena Dziedzic (Kraków)
ZESPOŁY DWUOSOBOWE:
I nagroda - Bożena Zaborowska — wiolonczela, Zofia Matkowska — fortepian (Wrocław)
II nagroda - Błażej Sroczyński — viola d’amore, Andrzej Bujakiewicz — fortepian (Poznań)
III nagroda - Barbara Świątek — flet, Krystyna Waldek — fortepian (Kraków)
ZESPOŁY TRZYOSOBOWE:
I nagroda - Jolanta Wilson, Tomasz Michalak— skrzypce, Elżbieta Chojnacka— klawesyn (Warszawa)
II nagroda - Teresa Wojtaszek — śpiew, Kazimierz Kudanowski— skrzypce, Anita Krochmalska — fortepian (Łódź)
III nagroda - Tadeusz Zymbak, Leon Szarzyński — skrzypce, Maria Oraczewska — fortepian (Wrocław)
ZESPOŁY PIĘCIOOSOBOWE:
III nagroda - Jan Leman, Krystyna Sielczyńska — skrzypce, Janusz Przybylski — altówka, Janusz Kubiak — wiolonczela, Danuta Kleczkowska — klawesyn (Łódź)
1964 FORTEPIAN:
I nagroda - Elżbieta Stefańska-Łukowicz (Kraków)
II nagroda - Maciej Szymański (Gdańsk)
III nagroda - Barbara Talma (Łódź)
IV nagroda - Małgorzata Latosińska (Warszawa), Izolda Suslak (Gdańsk)
KLAWESYN:
I nagroda - Ewa Gabryś (Kraków)
III nagroda - Elżbieta Stefańska-Łukowicz (Kraków)
ORGANY:
I nagroda - Józef Serafin (Kraków)
II nagroda - Wacław Kłaput (Kraków)
III nagroda - Urszula Ptaszyńska (Warszawa)
IV nagroda - Maria Lizer (Kraków)
SKRZYPCE:
I nagroda - Adam Korniszewski (Warszawa)
II nagroda - Michał Sobieski (Warszawa)
III nagroda - Janina Przyłęcka (Łódź)
IV nagroda - Jan Toczko (Łódź)
ZESPOŁY DWUOSOBOWE:
I nagroda - Kazimierz Moszyński — flet, Hanna Luro — fortepian (Wrocław)
II nagroda - Marian Wasiółka — wiolonczela, Maria Czerewko — fortepian (Wrocław)
III nagroda - Władysław Marchwiński — skrzypce, Ewa Mackiewicz — fortepian (Łódź)
IV nagroda - Janina Przyłęcka — skrzypce, Barbara Talma — fortepian (Łódź), Karol Szalecki — skrzypce, Zbigniew Pytel — fortepian (Katowice)
ZESPOŁY TRZYOSOBOWE:
I nagroda - Michał Sobieski, Adam Korniszewski — skrzypce, Ewa Korniszewska — fortepian (Warszawa)
II nagroda - Bogumiła Kiejdysz-Wojdanowicz — flet, Józef Piątek — altówka, Barbara Czajecka — klawesyn (Kraków)
ZESPOŁY CZTEROOSOBOWE:
Jacek Frydrych, Ariadna Lwowicz — skrzypce, Katarzyna Bromboszcz — wiolonczela, Józef Serafin — organy (Kraków)
1968 FORTEPIAN:
I nagroda - Paweł Chęciński (Warszawa)
II nagroda - Elżbieta Zając (Gdańsk)
III nagroda - Andrzej Domin (Gdańsk), Karol Nicze (Łódź)
wyróżnienia: Bogdan Marek Drewnowski (Warszawa), Grażyna Fiedoruk (Gdańsk), Dorota Frąckowiak (Poznań), Ewa Kandulska (Poznań), Lazar Mener (Wrocław), Anna Dynarowska (Łódź), Krystyna Gorzelniak-Pyszkowska (Łódź)
ŚPIEW SOLOWY:
I nagroda - Anastazja Tomaszewska (Poznań)
II nagroda - Grażyna Krajewska (Łódź), Maria Szczucka (Łódź)
III nagroda - Zbigniew Jankowski (Poznań)
ZESPOŁY DWUOSOBOWE:
I nagroda - Władysław Marchwiński — skrzypce, Karol Nicze — fortepian (Łódź)
II nagroda - Iwona Wojciechowska — skrzypce, Krystyna Gorzelniak-Pyszkowska — fortepian (Łódź)
III nagroda - Zbigniew Wytrykowski — skrzypce, Elżbieta Zając — fortepian (Gdańsk), Ariadna Lwowicz — skrzypce, Halina Nieć — fortepian (Kraków)
wyróżnienia: Małgorzata Kalanka — skrzypce, Włodzimierz Kutrzeba — fortepian (Katowice), Barbara Śliwicka — skrzypce, Elżbieta Stępień — fortepian (Kraków)
ZESPOŁY TRZYOSOBOWE:
II nagroda - Andrzej Hanzelewicz — skrzypce, Mirosław Janiszewski — wiolonczela, Jan Malina — fortepian (Łódź)
III nagroda - Ewa Wojcieszyk — skrzypce, Dorota Popielarz — wiolonczela, Grażyna Fiedoruk — fortepian (Gdańsk)
KWARTETY SMYCZKOWE:
I nagroda - Andrzej Hanzelewicz, Iwona Wojciechowska — skrzypce, Waldemar Graliński — altówka, Mirosław Janiszewski — wiolonczela (Łódź) i Magdalena Rezler, Maria Słubicka — skrzypce, Michał Dobrowolski — altówka, Jerzy Andrzejczak — wiolonczela (Warszawa)
III nagroda - Zbigniew Wytrykowski, Ewa Wojcieszyk — skrzypce, Bogdan Czerniawski — altówka, Dorota Popielarz — wiolonczela (Gdańsk)
KWINTETY:
III nagroda - Janusz Dzięgielewski — obój, Jan Przestrzelski — klarnet, Kazimierz Kroszczyński — fagot, Zbigniew Choma — róg, Danuta Dzięgielewska — fortepian (Warszawa)
1971 TRIA FORTEPIANOWE:
I nagroda - Iwona Wojciechowska — skrzypce, Anna Wojtaszek — wiolonczela, Anna Wesołowska — fortepian (Łódź)
II nagroda - Janusz Miryński — skrzypce, Andrzej Pall — wiolonczela, Elżbieta Ekiellska — fortepian (Kraków)
III nagroda - Marek Bojarski — skrzypce, Paweł Rok — wiolonczela, Halina Cichoń — fortepian (Gdańsk) i Gemma Sroczyńska — skrzypce, Cecylia Barczyk — wiolonczela, Alicja Paleta — fortepian (Warszawa)
wyróżnienie: Henryk Paliński — skrzypce, Marek Kruszczyński — wiolonczela, Franciszek Młynarski — róg, Joanna Solecka — fortepian (Łódź)
KWARTETY:
II nagroda - Ewa Żyłka, Elżbieta Doryk — skrzypce, Krzysztof Paluch — altówka, Włodzimierz Majerski — wiolonczela (Katowice)
II nagroda - Anna Wódka, Ewa Grudzińska — skrzypce, Alicja Gąsieniec — altówka, Mirosław Kotecki — wiolonczela (Łódź)
II nagroda - Anna Wrochno, Halina Statkiewicz — skrzypce, Alicja Jastrzębska — altówka, Alina Orlińska — wiolonczela (Warszawa)
KWINTETY:
I nagroda - Jacek Klimkiewicz, Krzysztof Podejko — skrzypce, Marek Marczyk — altówka, Krystyna Szaniawska — wiolonczela, Jan Zakrzewski — fortepian (Warszawa)
1974 TRIA:
II nagroda - Teresa Polak — skrzypce, January Battelli — wiolonczela, Janusz Wacławski — fortepian (Łódź), Anna Preyss — skrzypce, Zbigniew Krzymiński — wiolonczela, Włodzimierz Wiesztord — fortepian (Gdańsk) i Wenancjusz Szołtysik— obój, Paweł Szczyrba — klarnet, Mieczysław Hlond — fagot (Katowice)
KWARTETY:
I nagroda - Teresa Głąbówna, Lucyna Szczepańska — skrzypce, Bogusława Jagielnicka — altówka, Tadeusz Błachut — wiolonczela (Kraków) i Maciej Rakowski, Jan Stanienda — skrzypce, Janusz Nosarzewski — altówka, Mirosław Gmitruk — wiolonczela (Warszawa)
II nagroda - Ewa Kollesińska, Barbara Raciborska — skrzypce, Krystyna Porębska — altówka, Maria Sarap — wiolonczela (Warszawa)
wyróżnienia: Aureli Błaszczok, Jacek Adamaszek — skrzypce, Krzysztof Paluch — altówka, Józef Gomolka — wiolonczela (Katowice) i Hanna Starosta, Marek Rose — skrzypce, Teresa Kaźmierczak — altówka, Adam Śliwiński — wiolonczela (Łódź)
KWINTETY:
I nagroda - Jerzy Zieliński — flet, Iwona Rychter — obój, Włodzimierz Gołębiowski — klarnet, Jan Hawryszkow — fagot, Andrzej Olszyczka — róg (Katowice)
II nagroda - Tomasz Bielski — flet, Stanisław Kwarciany — obój, Mirosław Pokrzywiński — klarnet, Zbigniew Zając — fagot, Henryk Koliński — róg (Warszawa)
III nagroda - Aleksandra Frieman, Ewa Grudzińska — skrzypce, Tadeusz Rehle — altówka, Renata Jędrzejkowska — wiolonczela, Anatol Jagoda — fortepian (Łódź)
III nagroda - Leszek Banat, Marta Bazarnik — skrzypce, Leszek Kosmala — altówka, Bogdan Trochanowski — wiolonczela, Ewaryst Sitko — fortepian (Kraków)
1977 TRIA FORTEPIANOWE:
II nagroda - Marek Moś — skrzypce, Rafał Sacher — wiolonczela, Maciej Pawela — fortepian (Katowice)
II nagroda - Krzysztof Śmietana — skrzypce, Małgorzata Olejak — wiolonczela, Leszek Bartkiewicz (Kraków)
III nagroda - Maria Habrat — skrzypce, Barbara Misiak — wiolonczela, Bożena Sztajkowska — fortepian (Łódź), Irena Żarnowska — skrzypce, Paweł Pędrasik — wiolonczela, Krzysztof Gotartowski — fortepian (Gdańsk) i Roman Reiner — skrzypce, Joanna Łuciuk — wiolonczela, Krzysztof Słomiak — fortepian (Kraków)
wyróżnienie: Anna Preyss — skrzypce, Małgorzata Kuziemska — wiolonczela, Ewa Pobłocka — fortepian (Gdańsk)
KWARTETY SMYCZKOWE:
I nagroda - Mieczysław Szlezer, Daniel Stabrawa — skrzypce, Małgorzata Muzyka — altówka, Zdzisław Łapiński — wiolonczela (Kraków)
II nagroda - Agnieszka Maklakiewicz, Grażyna Teodorek — skrzypce, Barbara Gruszczyńska — altówka, Danuta Stradowska — wiolonczela (Warszawa)
III nagroda - Józef Kolinek, Maria Ostalczyk — skrzypce, Krzysztof Bujanowski — altówka, Andrzej Michalczyk — wiolonczela (Łódź) i Piotr Redeł, Sławomir Kostrzewa — skrzypce, Jan Kornacki — altówka, Ryszard Janczak — wiolonczela (Łódź)
1980 I nagroda - Teresa Czekaj (Łódź)
II nagroda - Anna Organiszczak (Poznań), Ewa Warykiewicz (Katowice)
wyróżnienia: Anna Lasek (Katowice), Michał Czaposki (Łódź), Rafał Gzella (Łódź)
1983 KLARNET I FORTEPIAN:
I nagroda - Arkadiusz Adamski — klarnet, Joanna Szczepaniak — fortepian (Katowice)
III nagroda - Krzysztof Mayer — klarnet, Robert Gawroński — fortepian (Poznań)
wyróżnienie: Leszek Pietroń — klarnet, Paulina Sawicka — fortepian (Kraków)
ŚPIEW I FORTEPIAN:
I nagroda - Krzysztof Szmyt — śpiew, Joanna Konopnicka — fortepian (Warszawa) i Andrzej Dobber — śpiew, Jacek Bylica — foretpian (Kraków)
II nagroda - Jolanta Gzella — śpiew, Monika Rosca — fortepian (Łódź)
III nagroda - Jolanta Kozłowska — śpiew, Bogna Kostrzewa — fortepian (Poznań)
SKRZYPCE I FORTEPIAN:
I nagroda - Robert Kabara — skrzypce, Elżbieta Lajcht — fortepian (Kraków)
II nagroda - Mariusz Derewecki — skrzypce, Bogusław Rottermund — fortepian (Poznań)
II nagroda - Maciej Czepielewski — skrzypce, Mariola Cieniawa — fortepian (Kraków)
III nagroda - Marcin Baranowski — skrzypce, Marek Paluszkiewicz — fortepian (Poznań) i Paweł Domański — skrzypce, Lidia Zdulska — fortepian (Katowice)
wyróżnienie: Sławomir Górzyński — skrzypce, Beata Cywińska — fortepian (Łódź)
WIOLONCZELA I FORTEPIAN:
I nagroda - Anna Maklakiewicz-Mleczko — wiolonczela, Małgorzata Góra — fortepian (Warszawa)
II nagroda - Eugeniusz Zboralski — wiolonczela, Wenancjusz Naszkowski — fortepian (Poznań)
TRIA FORTEPIANOWE:
II nagroda - Waldemar Machmar — skrzypce, Eugeniusz Zboralski — wiolonczela, Wenancjusz Naszkowski — fortepian (Poznań)
III nagroda - Jacek Siemek — skrzypce, Franciszek Skura — wiolonczela, Ireneusz Jagła — fortepian (Katowice)
KWARTETY SMYCZKOWE:
I nagroda - Tomasz Guz, Anna Siwek — skrzypce, Jadwiga Domińczyk — altówka, Tomasz Przyłęcki — wiolonczela (Łódź)
II nagroda - Grażyna Wendland, Sławomir Górzyński — skrzypce, Janusz Bieżyński — altówka, Piotr Sobczak — wiolonczela (Łódź)
III nagroda - Aleksandra Jochemczyk, Grażyna Walus-Klich — skrzypce, Łukasz Syrnicki — altówka, Andrzej Krajzel — wiolonczela (Katowice)
1986 DUETY:
I nagroda - Marcin Rudziński — śpiew, Ewa Kupiec — fortepian (Warszawa) i Jerzy Kapłanek — skrzypce, Tomasz Walczak — fortepian (Katowice)
III nagroda - Grzegorz Różycki — śpiew, Anna Bołdowska — fortepian (Łódź)
wyróżnienia: Katarzyna Łazarowicz — wiolonczela, Danuta Mossakowska — fortepian (Gdańsk), Gabriela Szendzielorz, Andrzej Jungiewicz — fortepian (Katowice) i Janusz Kowalski — skrzypce, Aleksandra Mazurek — fortepian (Poznań)
TRIA I KWINTETY FORTEPIANOWE:
I nagroda - Tomasz Guz — skrzypce, Piotr Sobczak — wiolonczela, Cezary Sanecki — fortepian (Łódź)
II nagroda - Edyta Mazurkowska — skrzypce, Dorota Imiełowska — wiolonczela, Bogumiła Michałek — fortepian (Kraków)
III nagroda - Dariusz Połać, Jacek Koprowski — skrzypce, Dariusz Wasiak — altówka, Anna Zakrocka — wiolonczela, Bogna Dulińska — fortepian (Łódź)
wyróżnienie: Daniel Bara — skrzypce, Maria Guz — wiolonczela, Renata Pelikant — fortepian (Łódź)
KWARTETY SMYCZKOWE:
I nagroda - Piotr Buczek, Mariusz Smolij — skrzypce, Adam Smyła — altówka, Zbigniew Szołtysek — wiolonczela (Katowice) i Sławomir Górzyński, Grażyna Wendland-Górzyńska — skrzypce, Janusz Bieżyński — altówka, Piotr Krzemionka — wiolonczela (Łódź)
II nagroda - Adam Gajdusz, Michał Siwy — skrzypce, Eugeniusz Mikołajczyk — altówka, Marek Szopa — wiolonczela (Katowice)
III nagroda - Janusz Nykiel, Helena Roguska — skrzypce, Aureliusz Rączka — altówka, Krzysztof Sadłowski — wiolonczela (Poznań) i Krzysztof Oczko, Maria Klemowska — skrzypce, Marzena Kamińska — altówka, Tadeusz Szefler — wiolonczela (Gdańsk)
wyróżnienie: Ewelina Pachucka, Mirosław Bocek — skrzypce, Agnieszka Kosakowska — altówka, Maciej Mazurek — wiolonczela (Poznań)
KWINTETY DĘTE:
wyróżnienie: Tacjana Czech — flet, Grzegorz Stec — obój, Marian Tabor — klarnet, Beata Glajc — fagot, Wojciech Bryliński — róg (Katowice)
1989 ŚPIEW I FORTEPIAN:
II nagroda - Dorota Wójcik — śpiew, Aleksandra Nawe — fortepian (Łódź) i Bartłomiej Bukowski — śpiew, Dorota Czarniecka — fortepian (Gdańsk)
III nagroda - Agnieszka Gertner — śpiew, Paulina Tarnowska — fortepian (Poznań) i Anna Dzionek — śpiew, Monika Persch — fortepian (Łódź)
wyróżnienia: Ziemowit Wojtczak — śpiew, Dariusz Bełdowski — fortepian (Łódź) i Beata Zawadzka — śpiew, Ewa Telega — fortepian (Łódź)
TRIA FORTEPIANOWE:
II nagroda - Joanna Jakobs — skrzypce, Agata Jarecka — wiolonczela, Joanna Kaczmarska — fortepian (Łódź) i Ewelina Pachucka— skrzypce, Danuta Taczanowska — wiolonczela, Paulina Tarnowska — fortepian (Warszawa)
III nagroda - Adam Zarzycki — skrzypce, Jerzy Wołochowicz — wiolonczela, Jarosław Wróblewski — fortepian (Warszawa)
wyróżnienie: Katarzyna Goc — skrzypce, Bożena Skuczyńska — wiolonczela, Kordian Góra — fortepian (Gdańsk)
KWARTETY SMYCZKOWE:
I nagroda - Erika Dobosiewicz, Katarzyna Gilewska — skrzypce, Jacek Toczyski — altówka, Piotr Sapilak — wiolonczela (Warszawa)
II nagroda - Aleksandra Januszajtis, Andrzej Hop — skrzypce, Tadeusz Picz — altówka, Ryszard D. Golianek — wiolonczela (Poznań)
wyróżnienie: Grażyna Sojka, Grażyna Lizut — skrzypce, Bogusława Brajczewska — altówka, Izabella Kuć — wiolonczela (Poznań)
1992 SKRZYPCE I FORTEPIAN:
II nagroda - Anżela Żerega — skrzypce, Isabela Szabatukowa — fortepian (Mińsk)
III nagroda - Robert Sęk — skrzypce, Iwona Roszyk — fortepian (Łódź) i Monika Kowalska — skrzypce, Żaneta Duczkowska — fortepian (Łódź)
wyróżnienia: Natalija Stolarska — skrzypce, Lilia Sorszer — fortepian (Mińsk) i Ewa Pławska — skrzypce, Alicja Kozłowska — fortepian (Łódź)
ŚPIEW I FORTEPIAN:
I nagroda - Urszula Kryger — śpiew, Dorota Dobosz — fortepian (Łódź)
III nagroda - Ziemowit Wojtczak — śpiew, Arkadiusz Tokarski — fortepian (Łódź)
wyróżnienia: Klaudia Kidoń — śpiew, Jacek Kiczka — fortepian (Katowice), Jeannette Bożałek — śpiew, Katarzyna Kling — fortepian (Łódź) i Agnieszka Ksit-Wolska — śpiew, Żaneta Duczkowska — fortepian (Łódź)
TRIA FORTEPIANOWE:
II nagroda - Małgorzata Szuba — skrzypce, Dorota Długosz — wiolonczela, Sławomir Cierpik — fortepian (Kraków)
III nagroda - Łukasz Błaszczyk— skrzypce, Izabela Klim — wiolonczela, Witold Holtz — fortepian (Łódź) i Aleksandra Szwejkowska — skrzypce, Roman Szymczyk — wiolonczela, Barbara Dmochowska — fortepian (Poznań)
wyróżnienia: Anna Brzezińska — skrzypce, Bożena Skuczyńska — wiolonczela, Adam Czulak — fortepian (Gdańsk) i Andrzej Brzęcki — skrzypce, Katarzyna Biedrowska — wiolonczela, Piotr Kopiński — fortepian (Katowice)
KWARTETY SMYCZKOWE:
I nagroda - Joanna Kurkowicz, Dominika Falger — skrzypce, Adrian Mackiewicz — altówka, Leszek Ziółko — wiolonczela (Poznań)
II nagroda - Gesa Dönneweg, Annette zu Castell — skrzypce, Almut Beyer — altówka, Michael Hablitzer — wiolonczela (Stuttgart), Anżela Żerega, Witalij Riemieniuk — skrzypce, Ludmila Iszutina — altówka, Adriej Warlamow — wiolonczela (Mińsk) i Renata Michałek, Edyta Krakowska — skrzypce, Tomasz Kukurba — altówka, Barbara Łypik — wiolonczela (Kraków)
wyróżnienia: Ilona Zavadska, Stanislavs Antonevics — skrzypce, Juris Krivojs — altówka, Ingrida Dzelzkaleja — wiolonczela (Ryga), Marek Powideł, Ryszarda Jaworska — skrzypce, Roman Figarski — altówka, Tomasz Więch — wiolonczela (Warszawa)
1995 DUETY:
I nagroda - Emanuel Kamil Drzyzguła — skrzypce, Joanna Przybylska — fortepian (Łódź)
II nagroda - Anita Rynkiewicz — śpiew, Anna Górska — fortepian (Łódź)
III nagroda - Irena Kalinowska — skrzypce, Katarzyna Kwiatkowska — fortepian (Katowice)
wyróżnienia: Maciej Bartczak — śpiew, Jakub Gwardecki — fortepian (Katowice) i Aleksandra Wróbel — altówka, Marcin Sikorski — fortepian (Katowice)
TRIA:
I nagroda - Jakub Nicze — skrzypce, Piotr Pyzik — wiolonczela, Marek Pająk — fortepian (Łódź) i Yeon Hee Kwak — obój, Tomoko Ueno — klarnet, Enzo Grella — fagot (Stuttgart)
III nagroda - Wieńczysław Kasprzak — skrzypce, Jarosław Thiel — wiolonczela, Alina Nowak — fortepian (Poznań)
wyróżnienia: Tomasz Diakun — skrzypce, Alicja Leoniuk — wiolonczela, Tomasz Jocz — fortepian (Gdańsk), Violetta Szopa — skrzypce, Anna Armatys — wiolonczela, Katarzyna Kowalska — fortepian (Kraków), Monika Klinowska — flet, Hubert Stopnicki — gitara, Marcin Snokowski — akordeon (Łódź) i Kamila Roszkowska — skrzypce, Eliza Łojewska — wiolonczela, Anna Górska — fortepian (Łódź)
KWARTETY I KWINTETY:
I nagroda - Justyna Duda, Ewa Filek — skrzypce, Paweł Odorowicz — altówka, Anna Armatys — wiolonczela (Kraków)
II nagroda - Łukasz Błaszczyk, Emanuel Kamil Drzyzguła — skrzypce, Anna Gonera — altówka, Monika Kawecka — wiolonczela (Łódź)
III nagroda - Marek Olma, Sylwia Romek, Daniel Birczyński, Stanisław Kokoszka, Sławomir Mścisz — perkusja (Kraków) i Szymon Krzeszowiec, Łukasz Konieczny — skrzypce, Joanna Ziobro — altówka, Bogna Szwajger — wiolonczela (Katowice)
wyróżnienie: Eyal Kless, Dominika Falger — skrzypce, Szabolcs Bozsodi — altówka, Roman Wiszniowski — wiolonczela (Wiedeń)
1998 TRIA FORTEPIANOWE:
I nagroda - Bernardetta Wujtewicz— skrzypce, Agnieszka Dziubak — wiolonczela, Julia Stetkiewicz — fortepian (Gdańsk)
II nagroda - Maciej Łabecki — skrzypce, Arkadiusz Dobrowolski — wiolonczela, Tomasz Wojtaś — fortepian (Łódź) i Paweł Zuzański — skrzypce, Dominik Połoński — wiolonczela, Kinga Firlej — fortepian (Łódź)
III nagroda - Patrycja Piekutowska — skrzypce, Michał Pepol — wiolonczela, Magdalena Adamek — fortepian (Warszawa) i Honorata Przybylska — skrzypce, Józef Czarnecki — wiolonczela, Michał Drewnowski — fortepian (Łódź)
wyróżnienia: Marcin Król — skrzypce, Michał Kiska — wiolonczela, Milena Kędra — fortepian (Kraków) i Magdalena Kling — skrzypce, Robert Fender — wiolonczela, Justyna Bołtryk — fortepian (Łódź)
TRIA STROIKOWE I KWINTETY DĘTE:
I nagroda - Agata Igras — flet, Łukasz Dzikowski — obój, Krystyna Sakowska — klarnet, Luiza Raab — waltornia, Rafał Zason — fagot (Warszawa) i Filip Woźniakowski — obój, Krzysztof Komar — klarnet, Włodzimierz Kossak — fagot (Warszawa)
III nagroda - Ewa Tupik — flet, Paweł Nyklewicz — obój, Grzegorz Wróbel — klarnet, Tadeusz Tomaszewski — waltornia, Iwona Marciniak — fagot (Kraków) i Michał Kocimski — obój, Justyna Piątkowska — klarnet, Michał Łabecki — fagot (Łódź)
KWARTETY I KWINTETY FORTEPIANOWE:
I nagroda - Przemysław Chmielewski — I skrzypce, Małgorzata Pniak — II skrzypce, Beata Prylińska — altówka, Józef Czarnecki — wiolonczela, Michał Drewnowski — fortepian (Łódź)
II nagroda - Agata Wojciechowska — skrzypce, Ewa Grochowska — altówka, Tomasz Lisiecki — wiolonczela, Patrycja Prątnicka — fortepian (Poznań)
III nagroda - Małgorzata Kogut — skrzypce, Anna Stiler — altówka, Adam Szurka — wiolonczela, Elżbieta Zygadło — fortepian (Wrocław)
KWARTETY SMYCZKOWE:
I nagroda - Dobrosława Siudmak — I skrzypce, Anna Betley — II skrzypce, Igor Kabalewski — altówka, Barbara Piotrowska — wiolonczela (Warszawa)
II nagroda - Paweł Zuzański — I skrzypce, Agnieszka Dana — II skrzypce, Dorota Stanisławska — altówka, Dominik Połoński — wiolonczela (Łódź)
III nagroda - Katarzyna Zawalska — I skrzypce, Małgorzata Chrzanowska — II skrzypce, Marek Czech — altówka, Ewa Pyrcioch — wiolonczela (Warszawa), Jan Romanowski — I skrzypce, Karina Kwiatkowska — II skrzypce, Marcin Murawski — altówka, Monika Rozenkiewicz — wiolonczela (Poznań) i Izabela Szałaj — I skrzypce, Sylwia Knap — II skrzypce, Joanna Sacharczuk — altówka, Michał Dmochowski — wiolonczela (Warszawa)
2001 KWINTETY I KWARTETY FORTEPIANOWE:
I nagroda - Małgorzata Krzymińska, Kalina Macuta, Justyna Palacz, Mateusz Szmyt, Krzysztof Małek (Warszawa)
II nagroda - Honorata Przybylska, Bogumiła Dowlasz, Michał Członka, Zofia Owczarek, Łukasz Kwiatkowski (Łódź)
III nagroda - Ludwika Maja Tomaszewska, Monika Nierychło, Łukasz Jakubowski, Zbigniew Rymarczyk (Łódź)
KWARTETY SMYCZKOWE:
I nagroda - Roksana Łabecka, Bartosz Chrześcijanek, Andrzej Kupczyk, Małgorzata Sęk (Łódź)
II nagroda - Janusz Wawrowski, Mateusz Szczepkowski, Maciej Sławiński, Wojciech Sławiński (Warszawa)
III nagroda - Paweł Zalejski, Piotr Kaniuga, Agnieszka Duź, Tomasz Słowikowski (Warszawa)
III nagroda - Bogumiła Dowlasz, Waldemar Wójcikowski, Anna Kwiatkowska, Agnieszka Teodorowska (Łódź)
DUETY GŁOS I FORTEPIAN:
I nagroda - Małgorzata Grzegorzewicz, Justyna Skoczek (Wrocław)
I nagroda - Katarzyna Jagiełło, Kinga Firlej (Łódź)
II nagroda - Adam Szerszeń, Jacek Maksymiuk (Katowice)
III nagroda - Artur Ruciński, Kwong-Li Yang (Warszawa)
wyróżnienia: Joanna Dobrakowska, Joanna Lopusiewicz (Wrocław), Magdalena Freino, Tomasz Gumiela (Bydgoszcz), Debora van Straaten, Sydney Sitters (Enschede), Bernadetta Głąb, Michał Grabias (Łódź)
TRIA FORTEPIANOWE:
I nagroda - Jakub Gutowski, Barbara Mozgiel, Daniel Eibin (Łódź)
II nagroda - Jakub Haufa, Magdalena Pietraszewska, Małgorzata Sajna (Poznań)
II nagroda - Magdalena Stelmaszyk, Tomasz Słowikowski, Anna Zawór (Warszawa)
III nagroda - Roksana Łabecka, Maciej Kłopocki, Ewa Osada (Łódź)
Wyróżnienia: Michał Ryczel, Agnieszka Teodorowska, Wojciech Wołoszyn (Łódź), Paweł Błaszkowski, Marta Wandtke, Paweł Filipiak (Łódź) i Waldemar Wójcikowski, Łukasz Jakubowski, Ismena Gzik (Łódź)
2004 kwintety i kwartety fortepianowe:
I nagroda - Paweł Zalejski (skrzypce), Ryszard Groblewski (altówka), Marta Ziarko (wiolonczela), Eunsil Park (fortepian) - Warszawa
II nagroda - Bartosz Bober (skrzypce), Marcin Suszycki (skrzypce), Karolina Lewińska (altówka), Magdalena Pietraszewska (wiolonczela), Piotr Żukowski (fortepian) - Poznań
III nagroda - Wojciech Proniewicz (skrzypce), Paweł Krymer (altówka), Ignacy Grzelązka (wiolonczela), Bolor Ajusz (fortepian) – Warszawa
kwartety smyczkowe:
I nagroda - Aleksandra Bieńkuńska (skrzypce), Zofia Endzelm (skrzypce), Sylwia Mróz (altówka), Olga Łosakiewicz (wiolonczela) - Warszawa
II nagroda - Ludwika Maja Tomaszewska (skrzypce), Małgorzata Sowierka (skrzypce), Monika Nierychło (altówka), Małgorzata Smyczyńska (wiolonczela) – Łódź
duety głos i fortepian:
I nagroda - Stanisław Kierner (bas-baryton), Sebastian Raj (fortepian) – Łódź
II nagroda - Hur Jin-Shil (sopran), Kwon Eun Jung (fortepian) – Warszawa
wyróżnienie - Agnieszka Grzywacz (sopran), Tomasz Krawczyk (fortepian) – Łódź
tria fortepianowe:
I nagroda - Ludwika Maja Tomaszewska (skrzypce), Agnieszka Teodorowska (wiolonczela), Łukasz Kwiatkowski (fortepian) – Łódź
II nagroda - Dominik Gugała (skrzypce), Urszula Krukowska (wiolonczela), Piotr Latoszyński (fortepian) – Łódź
III nagroda - Joanna Kaniewska (skrzypce), Maciej Młodawski (wiolonczela), Dominik Zabłocki (fortepian) – Warszawa
wyróżnienia - I: Marta Karpińska (skrzypce), Angelika Machnik (wiolonczela), Eugenia Kobiec (fortepian) – Gdańsk
II: Piotr Mach (skrzypce), Michał Panasiuk (wiolonczela), Radosław Kurek (fortepian) – Gdańsk
2007 I nagroda: Anna Skowronek – skrzypce, Dominika Przech – skrzypce, Maria Tomala – altówka, Małgorzata Smyczyńska – wiolonczela (Łódź)
II nagroda: Radosław Stefański – fortepian, Robert Stefański – klarnet, Agnieszka Kołodziej – wiolonczela (Łódź)
III nagroda: Grzegorz Skrobiński – fortepian, Agnieszka Guz – skrzypce, Robert Dacko – wiolonczela (Warszawa)
2016

I NAGRODA
Han-Wen Yu – fortepian (Tajwan), Mon-Pou Lee – wiolonczela (Hiszpania/Tajwan)
II NAGRODA
Krzysztof Cegliński – fortepian, Sławomira Wilga – skrzypce, Maria Sosnowska – skrzypce, Magdalena Agatowicz – altówka, Anna Cierpisz – wiolonczela (Polska)
III NAGRODA ex aequo
Goun Kim– fortepian (Korea Południowa), Dominik Manz – wiolonczela (Niemcy)
Aleksander Krzyżanowski – fortepian, Iwo Jedynecki – akordeon (Polska)
WYRÓŻNIENIA
Kristina Raczyńska – fortepian, Łukasz Hajduczenia – baryton (Polska)
Michał Kluska – fortepian, Weronika Pucka – skrzypce, Anna Cierpisz – wiolonczela (Polska)
NAGRODA za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego
Ryszard Alzin – fortepian, Michał Janicki – baryton (Polska)

o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information