polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
III Festiwal Kwadrofonik
14–15 grudnia 2017, Warszawa
III Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej „Mundus Cantat Sopot”
15–17 grudnia 2017 roku, Sopot
II Album muzyki współczesnej dla młodych wykonawców
16 grudnia 2017, Wrocław
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

wydawca (M)

A B C D E F I J M N O P R S T U W Z

Musicon


Słodowiec 8/2

01-708 Warszawa

tel. (+48 22) 847 16 22

fax (+48 22) 835 26 25

tel./fax

e-mail: musicon@musicon.pl

www: www.musicon.pl


Firma fonograficzna Musicon została założona w roku 1991 przez absolwentów Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie, aby promować najbardziej wartościową polską kulturę muzyczną, dla której nie było możliwości rozwoju w oparciu o komercyjne firmy wydawnicze.
Musicon zajmuje się najwyższej jakości nagraniami muzycznymi, o wielkich walorach artystycznych. Specjalizuje się głównie w nagraniach muzyki polskiej, w wykonaniach znanych i cenionych w świecie muzycznym polskich artystów.
Nagrania powstają w salach o najlepszej akustyce. Do ich realizacji używany jest najnowocześniejszy sprzęt nagraniowy. Firma stosuje najlepsze mikrofony firmy Schoeps (w tym sphere microphone KFM 6) oraz 24-bitową technikę zapisu i montażu w systemie SADiE. Nie wykonuje nagrań w systemie "taśmowym". Każde nagranie, zakończone wydaniem na płycie, traktowane jest jako dzieło fonograficzne, nie zaś jako produkt handlowy.
Firma nie korzysta z pomocy sponsorów. Musicon sam jest mecenasem swoich planów wydawniczych.
Dużą część katalogu zajmuje muzyka dawna - głównie polskich, ale również innych twórców działających, lub w inny sposób związanych z kulturą polską.
Firma Musicon zajmuje się również realizacją nagrań muzycznych dla innych firm wydawniczych. Dzięki takiej współpracy powstało m.in. nagranie opery narodowej Halka Stanisława Moniuszki w wykonaniu solistów i orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie pod dyrekcją Antoniego Wicherka.