polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

sesje aktualne (V)


V International Lutosławski Youth Orchestra – Szczecin, 4–8 września 2017


Organizator:  Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie po raz piąty organizuje międzynarodowe warsztaty orkiestrowe International Lutosławski Youth Orchestra dla młodych muzyków, które odbędą się w dniach 4–8 września 2017 roku.

Podczas warsztatów każda z sekcji instrumentów będzie miała okazję pracować pod okiem uznanych pedagogów i artystów. Młodzi muzycy z Polski i innych państw europejskich spotkają się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, by wspólnie odkrywać niezwykłą i nowatorską twórczość patrona orkiestry. Piąta edycja projektu ILYO to połączenie ludowych inspiracji Witolda Lutosławskiego, jego wyśmienitego warsztatu kompozytorskiego z twórczością innego geniusza – Gustawa Mahlera. W programie warsztatów i koncertu finałowego znalazły się takie utwory, jak: Mała suita i Wariacje symfoniczne Lutosławskiego oraz Symfonia „Tytan” nr 1 D-dur Mahlera.

W tym roku International Lutosławski Youth Orchestra po raz pierwszy poprowadzi maestro Rune Bergmann – dyrektor artystyczny szczecińskiej Filharmonii. Niezwykła osobowość dyrygenta oraz jego doświadczenie w pracy z orkiestrami z całego świata z pewnością przyczynią się do nowego spojrzenia młodych muzyków na pracę zespołu, jakim jest orkiestra. W koncercie finałowym członkowie ILYO wystąpią ze swoimi pedagogami i muzykami Orkiestry Filharmonii im. M. Karłowicza.

W Projekcie mogą wziąć udział wyłącznie Muzycy pomiędzy 18 a 26. rokiem życia (urodzeni między 1. stycznia 1991 a 30. czerwca 1999 roku), posługujący się w sposób komunikatywny językiem angielskim.

Rekrutacja do piątej edycji projektu odbywa się poprzez stronę internetową www.ilyo.filharmonia.szczecin.pl i potrwa do 17 lipca 2017 roku.

Szczegółowe zasady udziału w projekcie znajdują się na stronie: http://ilyo.filharmonia.szczecin.pl/2017/regulamin 


Kontakt:

Matylda Grączewska - koordynator projektu

matylda.graczewska@filharmonia.szczecin.pl

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

ul. Małopolska 48

70-515 Szczecin

www.filharmonia.szczecin.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.