polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
III Festiwal Kwadrofonik
14–15 grudnia 2017, Warszawa
III Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej „Mundus Cantat Sopot”
15–17 grudnia 2017 roku, Sopot
II Album muzyki współczesnej dla młodych wykonawców
16 grudnia 2017, Wrocław
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

indeks osób (S)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y Z Ł

Paweł Sławiński,

akordeonista, kameralista i kompozytor; ur. 1992. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w dziewiątym roku życia. W 2006 roku ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Tarnobrzegu w klasie akordeonu mgr Witolda Robuty. Następnie uczył się u dr hab. Mirosława Dymona w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Rzeszowie. Aktualnie studiuje akordeon w klasie prof. Jerzego Kaszuby w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz kompozycje u prof. Zbigniewa Bargielskiego w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Brał udział w Kursach Mistrzowskich w Krakowie, Mietnem, Detmoldzie (Niemcy), Poznaniu, Dunajskiej Stredzie (Słowacja), Arosa (Szwajcaria). Jest laureatem konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych w Przemyślu, Mławie, Sanoku, Sztokholmie (Szwecja), Wiedniu (Austria), Klingenthal (Niemcy), Wilnie (Litwa), Dunajskiej Stredzie (Słowacja).

Wraz ze skrzypaczką Aleksandrą Machaj tworzy duet Gorria Duo, który specjalizuje się w wykonawstwie muzyki nowej. Są laureatami konkursów Międzynarodowych w Przemyślu, Sztokholmie, Wilnie i Klingenthalu. Koncertują w Polsce i za granicą. Nauczycielem duetu jest Karol Marianowski. Ponadto muzycy pobierali nauki u Macieja Grzybowskiego, Pawła Szymańskiego oraz członków zespołu Meccore String Quartet.

aktualizacja: lipiec 2016 (ac)