V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Kolory Polski”
objęty honorowym patronatem Ministra Kultury RP
Sieradz - Łęczyca - Tum - Warta - Zduńska Wola - Lutomiersk – Sulejów
główny organizator: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina
dyrektor festiwalu - Tomasz Bęben
koordynacja artystyczna festiwalu - Dominika Dowalewska
- 3 lipca 2004 r. (sobota), godz. 17.00 - Łęczyca, klasztor OO. Bernardynów, ul. Poznańska 18 a
zespół wokalny „all’ Antico”
Agnieszka Wrocławska – organy
Maciej Strasiński – obój
w programie m.in.:
Domenico Zipoli – Deus in adjutorium
Anonim – Misa Encarnacion
- 4 lipca 2004 r. (niedziela), godz. 19.00 - Sieradz, klasztor Sióstr Urszulanek, ul. Dominikańska 16
„Dla Róży”:
Anna Broda – śpiew, cymbały, bębny
Witold Broda – skrzypce, lira korbowa, drumla, śpiew
Dariusz Korbański – klarnet, basy kaliskie
Janusz Prusinowski – skrzypce, lira korbowa, basy kaliskie, śpiew
w programie: muzyka tradycyjna dawnej Rzeczpospolitej, pieśni na każdy dzień życia i wieczności, polonezy, mazurki, wiwaty
- 10 lipca 2004 r. (sobota), godz. 17.00 - Tum, Archikolegiata p.w. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego
SACRUM&PROFANUM
„Motion Trio”:
Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn (akordeony)
w programie m.in.:
D. Gorgon – Sequentarium
W. Kilar – Orawa
oraz materiał z płyty Live in Viena, Sacrum&Profanum
- 11 lipca 2004 r. (niedziela), godz. 19.00 - Sieradz, klasztor Sióstr Urszulanek, ul. Dominikańska 16
MUZYKA CERKIEWNA - OD BIZANCJUM DO DZIŚ
„Oktoich” Zespół Kameralny Cerkwi Prawosławnej Świętego Cyryla i Metodego we Wrocławiu
w programie m.in.:
Da ispraswitsja molitwa moja (Niech modlitwa moja wznosi się do Ciebie...) - Kantyk Symeona; irmologion supraski XV w.
Gospodi pomiłuj (Panie, zmiłuj się) - z ektenii na święto Podwyższenia Krzyża Św.; muz. Mikołaj Gachowicz
- 17 lipca 2004 r. (sobota), godz. 17.00 - Łęczyca, klasztor OO. Bernardynów, ul. Poznańska 18 a
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
Jan Bartłomiej Bokszczanin – organy
w programie m.in.:
K. Lipiński – Kaprys D-dur
G. Bacewicz – Kaprys polski
J. S. Bach – Fantazja i fuga g-moll BWV 542
- 25 lipca 2004 r. (niedziela), godz. 17.00 - Warta, klasztor Ojców Bernardynów, ul. Klasztorna 9
Karol Gołębiowski – organy
Agata Wiśniewska – sopran
w programie m.in.:
J. Elsner – aria Deus meus eripe me z Pasio Domini Nostri Jesu Christi op. 65
F. Borowski – Preludium
F. Borowski – Prière
- 31 lipca 2004 r. (sobota), godz. 19.00 - Zduńska Wola, kościół ewangelicko-augsburski, al. Kościuszki 5
ANDRZEJ KRAUZE – RETROSPEKCJE
Danuta Dudzińska-Wieczorek – sopran
Orkiestra Festiwalowa Filharmonii Łódzkiej
dyrygent - Andrzej Krauze
w programie m.in.:
Wola… Woli… Wolę…
fragm. muzyki do filmu Non possumus w reżyserii Pawła Woldana
fragm. muzyki do filmu Coloner Bunker w reżyserii Cuijtina Cashku
koncerty prowadzą:
Aleksandra Bęben, Witold Broda, ks. diakon Grzegorz Cebulski, Tadeusz Czechak, Dominika Dowalewska, Katarzyna Kulisiewicz, Witold Paprocki, Krystyna Pietranek, Elżbieta Stępnik
biuro festiwalowe:
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina
90-456 Łódź, ul. Piotrkowska 243
www.festiwal.filharmonia.lodz.pl
Powrót
|