Polmic - FB

koncerty

2003 2004 2005 2006 2007
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Jean-Pierre Armengaud (fortepian) prowadzi ożywioną działalność koncertową w ponad 30 krajach, m.in.: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Włoszech, Argentynie, Japonii, Szwajcarii, Szwecji Chinach. Artysta jest zapraszany przez takie zespoły jak Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre Du Capitole de Toulouse a ostatnio Orkiestra Radia i Telewizji z Moskwy. Występował w tak prestiżowych salach jak Théâtre des Champs-Élysées w Paryżu Mozarteum w Salzburgu La Fenice w Wenecji.
Ważną rolę w jego działalności muzycznej odgrywa muzyka kameralna. Współpracował z takimi artystami jak Alexandre Rudin, Jean-Claude Pennetier, Alain Meunier, Devy Erlih, Dominique Merlet, Dominique de Williencourt, BWV Trio, Anne-Sophie Schmidt, Sophie Fournier, Gérard Causée i Michel Portal.
Dzięki nagraniom wszystkich dzieł Satiego, Debussy’ego i Poulenca Jean-Pierre Armengaud zdobył sobie uznanie jako interpretator muzyki francuskiej od Chabriera po Dutilleux. Jest on też znany z nagrań muzyki rosyjskiej XX wieku, a w szczególności utworów Denisova, Gubajduliny i Schnittkego, które jako jeden z pierwszych zaprezentował publiczności francuskiej.
Nauczycielami Jean-Pierre Armengaud byli Pierre Sancan i Jacques Février, wiele też zawdzięcza radom Rene Gianoli i Stanisława Neuhausa. Artysta studiował też muzykologię u Wladimira Jankélévitcha na Sorbonie.
Obecnie atysta prowadzi lekcje mistrzowskie w Goldsmith College w Londynie, w konserwatoriach w Mediolanie, Buenos Aires i w Pekinie a także na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest autorem monografii Erika Satie i Edisona Denisova.
Nagrał kilkanaście płyt, wśród których na szczególną uwagę zasługują dzieła wszystkie Erika Satie (utwory na 4-ręce z Dominique Merlet a pieśni z Anne-Sophie Schmidt) dla Mandala-Harmonia Mundi, komplet muzyki kameralnej Poulenca dla Musidisc-Accord i komplet dzieł fortepianowych Debussy’ego dla Arts Music. Dokonał też nagrań muzyki polskiej (Chopin, Szymanowski) i rosyjskiej (m.in. 3 płyty z muzyką Denisova).

Powrót