Polmic - FB

concerts

2005 2006 2007 2008 2009
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

Dainius Povilionis – Ur. 07 09 1977 roku w Marijampolu (Litwa). Laureat IV Międzynarodowego Przeglądu Młodych Dyrygentów w Białymstoku.
W 1992 roku ukończył pierwszy stopień nauki gry na fortepianie w Szkole Muzycznej w Marijampolu. W 1989 roku został laureatem konkursu pianistycznego im. Balysa Dvarionasa. W 1992 roku rozpoczął studia w zakresie dyrygentury chóralnej w Kolegium Muzycznym im. J. Gruodisa w Kownie, po ukończeniu którego, w 1996 roku, wstąpił do Litewskiej Akademii Muzycznej (LMA), na kierunek dyrygentury chóralnej w klasie prof. Povilasa Gylysa. W 2002 roku, po ukończeniu studiów wyższych, kontynuował naukę na wydziale dyrygentury operowo-symfonicznej LMA w klasie prof. Juozasa Domarkasa (dyplom 2006 rok).
W ramach programu Erasmus, w 2002 roku wziął udział w kursach dyrygenckich w LMA. Od 3 lat jest dyrygentem w studio operowym LMA; w Teatrze Muzycznym w Kłajpedzie, dyrygował operą Otto Nicolaia “Die lustigen Weiber von Windzor”, “Suor Angelica” Giacomo Pucciniego, operettą I. Kalmanna “Grafin Mariza”, i baletem Morozowa “Doctor Aibolit”. Brał udział w wielu koncertach symfonicznych z orkiestrą teatru. Od 4 lat dyryguje koncertami rodzinnymi Litewskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Litewskiej Filharmonii Narodowej. Zaproponowano mu także pracę dla Państwowej Litewskiej Orkiestry Symfonicznej. Przygotował i poprowadził kilka programów wojskowej orkiestry dętej. Uczestniczył w nagraniu oper G. Verdiego “Rigoletto” oraz “La Traviata”. Występuje jako chórmistrz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Wileńskiego oraz prowadzi zespół żeński “Versme” w Domu Nauczyciela w Wilnie.

Włodzimierz Promiński - Skrzypek. Założyciel i prymariusz KWARTETU CAMERATA. Laureat międzynarodowych konkursów muzycznych w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 I nagroda). Koncertował w znanych ośrodkach muzycznych Europy, Azji, USA i Japonii. Laureat Nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego. Nagrania płytowe, przyniosły mu szereg wyróżnień, wśród nich tytuł Płyty Roku 1995 polskiego miesięcznika "Studio” za kwartety Schuberta (DUX) i Diapason d'Or (1994) za muzykę kameralną Gillaume Lekeu (Ricercar). Zdobywca „Fryderyka 1998” (siedmiokrotnie do tej nagrody nominowany). "Zasłużony działacz kultury". Adiunkt Akademii Muzycznej w Białymstoku. Od 1994 roku prowadzi kursy mistrzowskie dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach. Jest członkiem Rady Akademii Fonograficznej i pełnomocnikiem ds. koncertowych rektora Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie oraz prezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej.

Piotr Reichert - Jako stypendysta MKiS studiował w Akademii Muzycznej w Sofii w klasie altówki profesora Aleksandra Nejnskiego. Po ukończeniu studiów w 1981 roku wstąpił do Polskiej Orkiestry Kameralnej i Sinfonia Varsovia”. Od roku 1988 jest członkiem Kwartetu Camerata. Z zespołem tym zdobył szereg nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach, m.in. w Paryżu (1990 r. - I nagroda), w Monachium i w Tokio. Jako członek Kwartetu Camerata koncertował w wielu krajach Europy, w Ameryce i Azji. Występuje także jako solista.
Jako kameralista dokonał wielu nagrań dla rozgłośni radiowych i firm płytowych w kraju i za granicą. Zajmuje się działalnością pedagogiczną, jest profesorem i prowadzi klasę altówki oraz kameralistyki w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz w jej białostockiej filii.

Back