20 grudnia 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
wydarzenia czerwiec 2009
2007 2008 2009 2010 2011
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

 

IX LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
20 czerwca – 12 lipca 2009

w ramach IX Letniego Festiwalu Pieśni

Łazienki Królewskie – Podchorążówka: soboty i niedziele o godz. 13.00
Muzeum Pałac w Wilanowie - Sala Uczt lub Oranżeria: niedziele o godz. 16.00

 

20 czerwca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - STANISŁAW MONIUSZKO
Justyna Stępień – sopran, Robert Cieśla – tenor, Beata Szebeszczyk – fortepian

 

21 czerwca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - KAROL SZYMANOWSKI
Urszula Kryger – mezzosopran, Katarzyna Jankowska – fortepian

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00 - CYPRIAN BAZYLIK / KRZYSZTOF KLABON- Kompozytorzy dworu Zygmunta Augusta
Bennonitae Cantantes, Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne

 

27 czerwca, sobota Siedziba WTM - Pałac Szustra, ul. Morkie Oko 2, godz. 13.00 - JERZY BAUER
Jolanta Gzella – mezzosopran, Ziemowit Wojtczak – baryton, Aleksandra Nawe – fortepian

 

28 czerwca, niedziela

Siedziba WTM - Pałac Szustra, ul. Morkie Oko 2, godz. 13.00 - IGNACY JAN PADEREWSKI
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, Sylwester Smulczyński – tenor, Dagmara Dudzińska – fortepian Pałac w Wilanowie – Sala Uczt

godz. 16.00 - MIKOŁAJ GOMÓŁKA
Krzysztof Szmyt – tenor, Canor Anticus - konsort viol da gamba w składzie: Marcin Zalewski - viola da gamba sopranowa, lutnia renesansowa, Karolina Koślacz - viola da gamba altowa, Piotr Zalewski - viola da gamba tenorowa, Paweł Zalewski - viola da gamba basowa

 

4 lipca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - TADEUSZ ZYGFRYD KASSERN
Ewa Jaskuła – sopran, Jacek Jaskuła – baryton, Mateusz Lasatowicz – fortepian

 

5 lipca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - FRYDERYK CHOPIN
Anna Lubańska – mezzosopran, Dariusz Machej – bas, Dagmara Dudzińska – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00 - MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Jerzy Artysz – baryton, KWARTET PRIMA VISTA: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela

 

11 lipca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - ZYGMUNT KRAUZE
Zygmunt Krauze – fortepian, Stanisław Kierner – baryton, Julia Samojło – fortepian

 

12 lipca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - WITOLD LUTOSŁAWSKI
Olga Pasiecznik – sopran, Natalia Pasiecznik – fortepian, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Ewa Pelwecka – fortepian

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00 - SEBASTIAN KLONOWIC
Zespół Ars Nova: Agnieszka Obst - fidel, Joanna Nogal – fidel, Paweł Zalewski - viola da gamba, Marcin Zalewski-lutnia, lira korbowa; Krzysztof Owczynik- flety, cynk, cornamuse, dzwonki, Jacek Urbaniak-flety, cornamuse, kierownik artystyczny, Zespół solistów Subtilior Ensemble: Anna Krawczyk - sopran, Piotr Olech – alt, Paweł Gołaszewski – tenor, Piotr Zawistowski - bas, kierownik zespołu

 

WSTĘP WOLNY


powrót

 

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

20 grudnia 2014 roku o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Partytury Fotograficzne”, zatytułowany Monaster. Fotograficzną opowieść o polskim prawosławiu Mariusza Wideryńskiego wzbogaci starocerkiewny śpiew ukraińskiego zespołu pod kierunkiem Uliany Horbaczewskiej oraz improwizacje fortepianowe Włodka Pawlika budowane na tych archaicznych pieśniach.

Więcej...

Mistrzowskie Kursy Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch” XII - Radziejowice, 23 stycznia - 1 lutego 2015

Towarzystwo imienia Witolda Lutosławskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca ogłaszają nabór na Mistrzowskie Kursy Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch” XII.

Termin i miejsce: 23 stycznia - 1 lutego 2015 roku w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Więcej...

Konkurs na najlepszą pracę z historii muzyki polskiej

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło Konkurs na najlepszą pracę pisemną z dziedziny historii muzyki polskiej.

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace publikowane i niepublikowane, które powstały po 2010 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia 2014 roku

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information