21 października 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
wydarzenia czerwiec 2009
2007 2008 2009 2010 2011
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

 

IX LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
20 czerwca – 12 lipca 2009

w ramach IX Letniego Festiwalu Pieśni

Łazienki Królewskie – Podchorążówka: soboty i niedziele o godz. 13.00
Muzeum Pałac w Wilanowie - Sala Uczt lub Oranżeria: niedziele o godz. 16.00

 

20 czerwca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - STANISŁAW MONIUSZKO
Justyna Stępień – sopran, Robert Cieśla – tenor, Beata Szebeszczyk – fortepian

 

21 czerwca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - KAROL SZYMANOWSKI
Urszula Kryger – mezzosopran, Katarzyna Jankowska – fortepian

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00 - CYPRIAN BAZYLIK / KRZYSZTOF KLABON- Kompozytorzy dworu Zygmunta Augusta
Bennonitae Cantantes, Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne

 

27 czerwca, sobota Siedziba WTM - Pałac Szustra, ul. Morkie Oko 2, godz. 13.00 - JERZY BAUER
Jolanta Gzella – mezzosopran, Ziemowit Wojtczak – baryton, Aleksandra Nawe – fortepian

 

28 czerwca, niedziela

Siedziba WTM - Pałac Szustra, ul. Morkie Oko 2, godz. 13.00 - IGNACY JAN PADEREWSKI
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, Sylwester Smulczyński – tenor, Dagmara Dudzińska – fortepian Pałac w Wilanowie – Sala Uczt

godz. 16.00 - MIKOŁAJ GOMÓŁKA
Krzysztof Szmyt – tenor, Canor Anticus - konsort viol da gamba w składzie: Marcin Zalewski - viola da gamba sopranowa, lutnia renesansowa, Karolina Koślacz - viola da gamba altowa, Piotr Zalewski - viola da gamba tenorowa, Paweł Zalewski - viola da gamba basowa

 

4 lipca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - TADEUSZ ZYGFRYD KASSERN
Ewa Jaskuła – sopran, Jacek Jaskuła – baryton, Mateusz Lasatowicz – fortepian

 

5 lipca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - FRYDERYK CHOPIN
Anna Lubańska – mezzosopran, Dariusz Machej – bas, Dagmara Dudzińska – fortepian

Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00 - MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Jerzy Artysz – baryton, KWARTET PRIMA VISTA: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela

 

11 lipca, sobota Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - ZYGMUNT KRAUZE
Zygmunt Krauze – fortepian, Stanisław Kierner – baryton, Julia Samojło – fortepian

 

12 lipca, niedziela

Łazienki Królewskie – Podchorążówka, godz. 13.00 - WITOLD LUTOSŁAWSKI
Olga Pasiecznik – sopran, Natalia Pasiecznik – fortepian, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Ewa Pelwecka – fortepian

Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00 - SEBASTIAN KLONOWIC
Zespół Ars Nova: Agnieszka Obst - fidel, Joanna Nogal – fidel, Paweł Zalewski - viola da gamba, Marcin Zalewski-lutnia, lira korbowa; Krzysztof Owczynik- flety, cynk, cornamuse, dzwonki, Jacek Urbaniak-flety, cornamuse, kierownik artystyczny, Zespół solistów Subtilior Ensemble: Anna Krawczyk - sopran, Piotr Olech – alt, Paweł Gołaszewski – tenor, Piotr Zawistowski - bas, kierownik zespołu

 

WSTĘP WOLNY


powrót

 

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Koncerty 23. Międzynarodowego Festiwalu „Drum Fest” odbędą się na przełomie września, października i listopada w Opolu, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie i Katowicach.

Gośćmi tegorocznej edycji będą tak znani muzycy, jak pierwsza dama światowej marimby, japońska kompozytorka i instrumentalistka Keiko Abe, legendarny perkusista kultowego zespołu Cream, Ginger Baker, formacja gigantów stylu jazz fusion Super Trio HBC - na gitarze usłyszymy Scotta Hendersona, Jeff Berlin zagra na gitarze basowej oraz Dennis Chambers na perkusji. Odbędą się również koncerty Pain Of Salvation - szwedzkiej grupy muzycznej zaliczanej do czołówki europejskiego progresywnego rocka/metalu oraz jedyny w Polsce koncert amerykańskiego zespołu Spock's Beard, grającego fuzję wielu stylów muzycznych, przekraczających bariery rocka, wplątując muzykę poważną, fusion, jazz, popową balladę i muzykę latynoską. Ponadto wystąpi gwinejski zespól bębniarzy i tancerzy Art Gibami oraz Gene Hoglan - perkusista znany ze współpracy z zespołami Fear Factory, Dark Angel i Forbidden. Wielką atrakcją tegorocznego festiwalu będzie też koncert światowej sławy polskiego pianisty jazzowego - Adama Makowicza z orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

Więcej...

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie - Warszawa, 13-14 listopada 2014

13 i 14 listopada 2014 roku odbędzie się IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie, przeznaczony dla młodzieży do lat 17, uczniów szkół powszechnych.

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information