GDAŃSKI FESTIWAL MUZYCZNY 2010
Fryderyk Chopin – Inspiracje i tradycja
REZYDENT FESTIWALU – EWA POBŁOCKA
23 kwietnia 2010, piątek, godz.19.00, Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku - Inauguracja Festiwalu
Gilles Vonsattel – fortepian, Kai Bumann – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
R. Schumann – Koncert fortepianowy a-moll op.54
J. Brahms – III Symfonia F-dur op. 90
24 kwietnia 2010, sobota, godz.19.00, Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku - Nadzwyczajny recital fortepianowy
Dang Thai Son – fortepian
M. Ravel – Miroirs
C. Debussy – Children’s Corner
F. Chopin – 24 Preludia op. 28
25 kwietnia 2010, niedziela, godz. 18.00, Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku - Koncert symfoniczny
Ewa Pobłocka – fortepian, Agnieszka Duczmal– dyrygent, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus”
J. Haydn – Koncert fortepianowy D-dur
J. Brahms – Kwintet fortepianowy f-moll op.34
M. Musorgski / A. Duczmal - Obrazki z wystawy
26 kwietnia 2010, poniedziałek, godz.18.00, Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku - Recital wokalny
Katarzyna Trylnik – sopran, Ewa Leszczyńska – fortepian
27 kwietnia 2010, wtorek, godz. 18.00, Dwór Artusa w Gdańsku
Ewa Pobłocka – fortepian, Justyna Kreft – fortepian, Kwartet Śląski: Szymon Krzeszowiec- skrzypce, Arkadiusz Kubica – skrzypce, Łukasz Sypnicki – altówka, Piotr Janosik – wiolonczela
R. Schumann – Kwintet fortepianowy Es-dur op.44
W.A. Mozart – Koncert fortepianowy C-dur KV 415
27 kwietnia 2010, wtorek, godz.20.00, Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej - CHOPIN SONATA
Andrzej Jagodziński TRIO: Andrzej Jagodziński –fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław "Mały" Bartkowski - perkusja
28 kwietnia 2010, środa , godz.18.00, Dwór Artusa w Gdańsku
Ewa Pobłocka – fortepian, Paweł Huelle – pisarz
28 kwietnia 2010, środa , godz.20.00, Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku
Justyna Reczeniedi – sopran, Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, Roman Perucki – pozytyw, Kwartet Prima Vista: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela
Józef Elsner- Kwartet smyczkowy d-moll op. 8 nr 3, Muzyka podczas Mszy Świętej z odgłosem wdzięcznych pieni sł. Kazimierz Brodziński (Msza G-dur op. 75)
29 kwietnia 2010, czwartek, godz.16.00, Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna
Dominika Glapiak - fortepian
Laureatka Estrady Młodych i nagrody im. J. Waldorffa 43 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku
29 kwietnia 2010, czwartek, godz.18.00, Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
CAMERATA ST.PETERSBURG
29 kwietnia 2010, czwartek, godz. 20.00, Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku - Nowe Brzmienia Gdańskie
Koncert kompozytorów gdańskich
Jan Łukaszewski – dyrygent, Polski Chór Kameralny
30 kwietnia 2010, piątek, godz. 19.00, Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku - Zakończenie Festiwalu
Koncert Symfoniczny
Ewa Pobłocka – fortepian, Ewa Leszczyńska – sopran, Wojciech Michniewski – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
W.A. Mozart – Aria na sopran, fortepian i orkiestrę Ch'io mi scordi di te KV 505
A. Panufnik – Koncert fortepianowy
D. Szostakowicz – V Symfonia
GDAŃSKI FESTIWAL NA POMORZU
24 kwietnia 2010, sobota, godz.16.00, Sala Urzędu Miasta w Sopocie
Barock Quartet
25 kwietnia 2010, niedziela, godz.19.00, Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich
Cappella Gedanensis
25 kwietnia 2010, niedziela, godz.18.00, Biblioteka Miejska w Elblągu
Katarzyna Trylnik – sopran, Ewa Leszczyńska – fortepian
26 kwietnia 2010, poniedziałek godz.20.00, Kościół św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim
Ewa Pobłocka – fortepian, Martyna Smolińska – fortepian, Kwartet Śląski
F. Chopin – Fantazja na tematy polskie
R. Schumann – Kwintet fortepianowy
27 kwietnia 2010, wtorek, godz 20.00, Kościół Franciszkanów w Gdyni
29 kwietnia 2010, środa, godz. 16.00, Kościół św. Floriana w Kolbudach
Justyna Reczeniedi – sopran, Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, Roman Perucki – pozytyw, Kwartet Prima Vista: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela
Józef Elsner - Kwartet smyczkowy d-moll op. 8 nr 3, Muzyka podczas Mszy Świętej z odgłosem wdzięcznych pieni sł. Kazimierz Brodziński (Msza G-dur op. 75)
Back
|