56 Sesja Musica Moderna
Program
Niedziela, 18 kwietnia 2010, 19.00 - KONCERT I Kościół OO. Bernardynów w Łęczycy, ul. Poznańska 18A
Francis Poulenc Belle et ressemblante (z cyklu Sept Chansons)
Lars Jansson To the Monthers is Brasie - Salve Regina
Stanisław Wiechowicz Pragną ocki, Matulu moja
Krzysztof Grzeszczak Viva la musica
Guy Tumer Tequila Samba
Anders Edenroth Chili con carne
Chór Kameralny „Con vigore", dyr. Andrzej Ryłko
Jerzy Bauer (transkrypcja na organy: Krzysztof Grzeszczak) Bistangôo
Jean Alain Postlude pour l'office des Complies
Krzysztof Grzeszczak Quasi una danza
Michał Zarych - organy
Henryk Mikołaj Górecki Zdrowaś bądź Maryja
Krzysztof Grzeszczak Antyfona, Ernani Aquiar, Psalm 150
Arvo Pärt Bogorodice Djevo
Andrew Lloyd Webber (opr. Henry O. Millsby) I don't know how to love him (z musicalu Jesus Christ Superstar)
Stanisław Moniuszko (opr. Jerzy Rachubiński) Prząśniczka
Fryderyk Chopin (opr. Jerzy Rachubiński) Życzenie
Jerzy Rachubiński Walczyk o Łodzi
Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej, dyr. Jerzy Rachubiński
Słowo: Janusz Janyst
Niedziela, 25 kwietnia 2010 - Kwartludium w AM - SEMINARIUM, WYKŁAD, KONCERT II, WARSZTATY
Piotr Nowicki - fortepian, Paweł Nowicki - perkusja, Dagna Sadkowska - skrzypce, Michał Górczyński - klarnet basowy
11.00-13.00: Alternatywne techniki gry na klarnecie basowym - seminarium Michała Górczyńskiego
próba otwarta Kwartludium z udziałem Williama Sweeneya
14.30: spotkanie otwarte (composer's talk) z Williamem Sweeneyem: Giusto, Rubato: Both at Once? - What can we learn from Jazz – wykład
17.00 KONCERT II
Kwartludium
William Sweeney Nightsongs
Wojciech Blecharz Torpor
Krzysztof Knittel Szkice
Michał Górczyński Massive 2
Arne Sanders Dubug
19.00: Współczesne techniki gry na fortepianie, skrzypcach, perkusji i klarnecie
Kwartludium - warsztaty w podejściu indywidualnym
Poniedziałek 26 kwietnia 2010, 12.00 - KONCERT III - sala 28
Bronisław Kazimierz Przybylski Capriccio XV
Aleksander Stachowski - akordeon
Torbjörn Lundquist Metamorphoses
Paweł Kusion - akordeon
Piotr Orliński Gesty
Piotr Orliński - klarnet
Karolina Ledwoń Obsesja
Paweł Łukowiec Rhythmic sequences
Leszek Kołodziejski - akordeon
Barbara Kaszuba A thousend voices in the sky
Leszek Kołodziejski – akordeon, Maria Włastowska, Paweł Więckowski - skrzypce, Maria Tomala - altówka, Małgorzata Smyczyńska - wiolonczela
18.15 KONCERT IV - sala 12
Tomasz Szczepanik Obrazy
Julian Tkacz, Michał Dynia – waltornie, Adam Stachul - puzon
Jolanta Smolska Touch and play
Krzysztof Kamiński – fagot, Beata Tarnowicz-Kamińska - harfa
Witold Lutosławski Pięć pieśni (sł. K. Iłłakowiczówna)
Katarzyna Zając – sopran, Marek Matuszczak – fortepian
Artur Zagajewski Liście
Urszula Kubacka – flet, Marek Nahajowski - flet prosty, Patrycjusz Parnowski – klarnet, Mirosław Dudek – trąbka, Łukasz Warenica – perkusja, Monika Wasąg – harfa, Artur Zagajewski - fortepian, komputer, Maria Tomala – altówka, Emanuela Kubit – wiolonczela
Mikrosfery
Paweł Erdman – głos, Urszula Kubacka – flet, Ewelina Zawiślak - flet altowy, Marek Nahajowski - flet prosty, Łukasz Warenica - fletnia Pana, Artur Zagajewski - objekt dźwiękowy, Maria Tomala – altówka, Emanuela Kubit – wiolonczela
Zygmunt Krauze Piano Quintet
Ewa Kaczmarek – fortepian, Anna Skowronek-Gruszczyńska, Maria Włastowska- skrzypce, Maria Tomala – altówka, Małgorzata Smyczyńska - wiolonczela
19.00 - KONCERT V - Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, ul. Tymienieckiego 25
Andrzej Hundziak Trzy pieśni (sł. H. Poświatowska)
Bronisław Kazimierz Przybylski Inscription au Pére-Lachaise pour piano
Andrzej Dziadek Dwie pieśni (sł. R. M. Rilke)
Piotr Hertel Souvenir
Ryszard Gabryś Ojdipus (sł. K. Szymanowski)
Jerzy Bauer Trzy momenty muzyczne, Pstrąg Pana Schuberta (sł. L. J. Kern)
Patrycja Krzeszowska – sopran, Róża Wilczak-Płaziuk – altówka, Aleksandra Nawe – fortepian
Słowo: Sławomir Zamuszko
Wtorek, 27 kwietnia 2010 r., 12.00 - KONCERT VI - sala 12
Nina Fukuoka Haiku “Jesień”
Martyna Kasprzak – mezzosopran, Przemysław Wiśniewski – flet traverso, Julianna Siedler – marimba
Jan Gromski Dwa marcepanowe pola
Dominika Cichońska – skrzypce, Jan Gromski – fortepian
Maciej Kabza Fortedrumo
Ewa Kaczmarek – fortepian
Adrian Łęczycki Rozpad
Marcin Powalski – fortepian
Powiedz, że wkrótce (sł. St. Barańczak)
Paweł Erdman – baryton, Marcin Orłowski – skrzypce, Adam Brakowski – altówka, Zofia Bereza – wiolonczela, Mariusz Wiater – kontrabas
Karolina Ledwoń Kropka nad Ypsylonem (sł. E. Stachura)
Anna Werecka – mezzosopran, Anna Polińska – fagot, Michał Owczarek – kontrafagot, Julianna Siedler, Jakub Jeziorowski – perkusja
5 na 4
Adrian Cygan, Małgorzata Smyczyńska, Maciej Baran, Marcel Markowski – wiolonczele
Aleksandra Ryłko Wenus (sł. A. Ryłko)
Robert Caban – baryton, Marek Czmochowski – fortepian
18.00 KONCERT VII - Sala 12 "A percussione"
Dariusz Przybylski Subkontur
Urszula Bereźnicka-Pniak – perkusja (+ dźwięki elektroniczne)
Gerard Lecount Voyage
Jakub Jeziorowski – wibrafon
Alice Gomez Gitano
Anna Głowacka – marimba
Marcel Mihalovici Improvisation
Daniel Piotrowski – perkusja, Bogna Dulińska – fortepian
Beniamin Wittiber Smile
Artur Mostowy – wibrafon
John Thrower Aurora borealis
Julianna Siedler – marimba, Zespół Perkusyjny: Łukasz Warenica, Jakub Jeziorowski, Daniel Piotrowski
Przygotowanie: Piotr Pniak
Środa, 28 kwietnia 2010, 12.00 - KONCERT VIII - Sala 12
Koncert dyplomowy
Marta Śniady Garbade na komputer solo, Spektronika na komputer i kontrabas
Michał Łuczak – kontrabas
Hagithi
Justyna Surma-Kubiak – flet, Paulina Garlińska – gitara, Krzysztof Karpeta – wiolonczela, Tomasz Kubista, Łukasz Warenica, Julia Siedler, Jakub Jeziorowski – perkusja
Dum spiro spero
Justyna Surma-Kubiak – flet, Agnieszka Surdyn – obój, Jakub Jeziorowski – dzwony, Natalia Drozen – klawesyn, Krzysztof Karpeta – wiolonczela
3 Zdjęcia w wymiarach 10x13
Zuzanna Miszczak, Alicja Młynek – fortepiany
17.00 KONCERT IX - Sala 12
Lutosławski Piano Duo
Agnieszka Stulgińska Let's Meet (cz. I i II)
Sławomir Kaczorowski Agitato
George Crumb Celestial Mechanics (Makrokosmos IV) - Cosmic Dances
Wojciech Blecharz Transphere
Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik - fortepiany
Czwartek, 29 kwietnia 2010, 12.00 KONCERT X - Sala 28
Bronisław Kazimierz Przybylski Supernowa
Tomasz Gieroń – akordeon
Karl Kohn Toccata
Agnieszka Miedźwiecka – harfa, Tomasz Wicher – akordeon
Andrzej Krzanowski Tryptyk
Paweł Nowak – akordeon
Bronisław Kazimierz Przybylski Scherzo
Joanna Świątek – flet, Maciej Janowicz – akordeon
Bogdan Dowlasz Accosoftplay
Tomasz Wicher – akordeon
Zbigniew Bargielski Labirynt
Maciej Baran – wiolonczela, Paweł Nowak – akordeon
18.00 KONCERT XI - Sala 31
Studio Komputerowe Muzyki Elektronicznej
Tomasz Szczepanik Echo na komputer (2008) – prawykonanie
Anna Sowa i Joanna Wolańska Mroczny rycerz (2010) – prawykonanie
Paweł Zapart i Dominika Cichońska Episode 1. z fragmentami Sonetu 93 W.Szekspira (2010) - prawykonanie
Aleksandra Ryłko Bezdenne na taśmę i głos (2009) – prawykonanie
Dominik Sutowicz – tenor
Marta Śniady Garbage na komputer (2010), Spektronika na komputer i kontrabas (2009)
Michał Łuczak – kontrabas
Jacek Partyka, Janusz Szewczyk Hell Derives From Heaven (2009) – prawykonanie
Maja Magda Urbańczyk – głos, Radek Bolewski – perkusja, Zbigniew Ignaczewski – akordeon, Jacek Partyka - obiekty amplifikowane, głos, Janusz Szewczyk - animacja i reżyseria filmu
AMBIENT W PATIO
Muzyka: Marta Śniady, Magdalena Lewicka, Ilona Socha, Magdalena Piczkowska, Jacek Partyka
Słowo: Kierownik Studia dr Krzysztof Knittel
Piątek, 30 kwietnia 2010, 12.00 - KONCERT XII - Sala 12
Sergiusz Prokofiew Sarkazmy op. 17
Piotr Wołowicz – fortepian
Artur Malawski Tryptyk góralski
Marta Zawada – fortepian
Luciano Berio Sequenza
Joanna Świątek – flet
Johan van der Linden Dialog
Jarosław Szuper, Kamil Wiącek - saksofony altowe
Federico Mompou Cancion y Danza no. 6
Tomasz Kaszuba – fortepian
Piet Swerts Klonos
Tomasz Strzelczyk - saksofon altowy, Adam Manijak – fortepian
16.00 KONCERT XIII - Sala 12
Aldona Nawrocka Pieśni (sł. Maurice Careme)
Aleksander Kościów Shihaikai (sł. Basho)
Wojciech Blecharz Postromanza 1, 2, 3 (sł. W. Blecharz)
Kamil Kosecki Etiuda na fortepian
Łucja Szablewska Oros patros na fortepian
Dariusz Przybylski Sześć pieśni (sł. H. Poświatowska)
Łucja Szablewska – sopran, Piotr Kopczyński – fortepian
Witold Lutosławski Koncert fortepianowy
Andrzej Ślązak – fortepian, Wojciech Wołoszyn - wyc. fort. partii orkiestry
Mauricio Kagel Metapiece (Mimetics)
Pierre Boulez Notations
Andrzej Ślązak – fortepian
Niedziela, 9 maja 2010, 18.00 - KONCERT XIV - Sala barokowa Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7
Józef Świder Ave Maria
Krzysztof Grzeszczak Ex Libro Psalmorum III
opr. Henry O. Millsby Bourree for W. A. Mozart
Aleksandra Brejza Jarzębina
Krzysztof Grzeszczak Na weselum była
Chór Kameralny "Presto", dyr. Kamil Chałupnik
Bronisław Kazimierz Przybylski Inscription au Pére-Lachaise
Krzysztof Grzeszczak 50.
Jerzy Bauer Na 50 lat
Aleksandra Nawe – fortepian, Patrycja Krzeszowska-Kubit – sopran, Ziemowit Wojtczak – baryton, Arkadiusz Dobrowolski – wiolonczela
Wacław z Szamotuł Alleluja chwalcie Pana (Psalm 66), Już się zmierzka
Olga Hans Trzy psalmy staropolskie (Psalm 70, 93, 33)
Sławomir Kaczorowski Otcze nasz
Jerzy Bauer Hymne des premieres Vespres de Saint Martin
Mario Castelnuvo Tedesco "Romancero gitano" op.152
Paweł Erdman – bas, Marek Ulański – gitara
Krzysztof Grzeszczak Viva la musica
Chór Kameralny " Vivid singers", dyr. Dawid Ber
Słowo: Janusz Janyst
Back
|