26 lipca 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
wydarzenia wrzesień 2011
2009 2010 2011 2012 2013
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

46. Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans”
2-18 września 2011

Piątek/sobota, 2/3.09.2011, godz. 00.00, Wrocław, Filharmonia Wrocławska, ul. Piłsudskiego 19
Beowulf
Benjamin Bagby – śpiew i harfa anglosaska

Sobota, 3.09.2011, godz. 18.00, Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
Ludus Danielis
Schola Teatru Węgajty
Program: Ludus Danielis – dramat liturgiczny

Sobota, 3.09.2011, godz. 21.00, Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
Quadrivium: Muzyka związana z Katedrą Notre-Dame w Paryżu około 1200 roku
The Orlando Consort: Matthew Venner – kontratenor, Mark Dobell – tenor, Angus Smith – tenor, Donald Greig – baryton
Chóry Śpiewającej Polski

Niedziela, 4.09.2011, godz. 19.00, Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
Voices from the Island Sanctuary: Ecclesiastical Singers in Paris (1180–1230)
Sequentia: Benjamin Bagby – śpiew, harfa, Justin Bonnet – śpiew, Josep Cabre – śpiew, Vincent Pislar – śpiew, Wolodymyr Smishkewych – śpiew, organistrum, Michael Loughton Smith – śpiew

Niedziela, 4.09.2011, godz. 21.00, miejsce: TBA
Brzmi przepysznie: Muzyka i ucztowanie w średniowiecznej Europie
The Orlando Consort: Matthew Venner – kontratenor, Mark Dobell – tenor, Angus Smith – tenor, Donald Greig – baryton

Środa, 7.09.2011, godz. 19.00 , Wrocław, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelny
Pieśni przemijania
Stile Antico: Helen Ashby – sopran, Kate Ashby – sopran, Rebecca Hickey – sopran, Emma Ashby – alt, Eleanor Harries – alt, Carris Jones – alt, Jim Clements – tenor, Andrew Griffiths – tenor, Benedict Hymas – tenor, Will Dawes – bas, Oliver Hunt – bas, Matthew O’Donovan – bas
Program: W. Cornysh, W. Byrd, M. Peerson, T. Campion, R. Ramsey, J. McCabe, T. Tallis, J. Sheppard

Środa, 7.09.2011, godz. 21.30, Wrocław, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelnyy
Recital skrzypcowy Rachel Podger
Program: J. S. Bach – Sonaty i partity na skrzypce solo – wybór

Czwartek, 8.09.2011, godz. 19.00, Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
H. M. Górecki – „Symfonia pieśni żałosnych”
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej im. K. Szymanowskiego, Paweł Przytocki – dyrygent

Czwartek, 8.09.2011, godz. 21.30, Wrocław, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelny
Henning Kraggerud – recital skrzypcowy
Program: E. Ysaÿe

Piątek, 9.09.2011, godz. 19.00, Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
K. Penderecki – Symfonia nr 8 „Pieśni przemijania”
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej, Chór Filharmonii Wrocławskiej, Jacek Kaspszyk – dyrygent

Piątek, 9.09.2011, godz. 21.30, Wrocław, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelny
Nicholas Daniel – recital (obój, rożek angielski)
Program: B. Britten, R. Wagner, C.P.E. Bach, J. G. del Valle Mendez, G. Ph. Telemann

Sobota, 10.09.2011, godz. 19.00, Wrocław, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelny
Pieśni pożegnania – muzyka niosąca ukojenie
Gabrieli Consort
Program: O. Gibbons, W. Walton, R. White, J. MacMillan, J. Sheppard, E. Elgar, H. Howells, J. Dove, T. Morley, C. Hubert, H. Parry

Sobota, 10.09.2011, godz. 21.00, Wrocław, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelny
Pieter Wispelwey – recital wiolonczelowy
Program: B. Britten – Suity wiolonczelowe

Niedziela, 11.09.2011, godz. 15.00 i 17.00, Wrocław, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Gustav Leonhardt – recital klawesynowy
Program: T. Tomkins, J. S. Bach, J. J. Froberger, J. C. F. Fischer, L. Couperin, J. C. Kerll, J. H. D’Anglebert, H. Purcell, W. F. Bach

Niedziela, 11.09.2011, godz. 19.00, Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
Nowy Jork 11 września 2001 in memoriam
Orkiestra Festiwalowa, Paul McCreesh – dyrygent
Program: H. Howells, R. Vaughan Williams, S. Barber, E. Elgar

Niedziela, 11.09.2011, godz. 21:30, Wrocław, Plac budowy Narodowego Forum Muzyki
Chór Filharmonii Wrocławskiej, Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent
Program: P. Łukaszewski – „Lamentationes” - światowe prawykonanie utworu napisanego na zamówienie Festiwalu Wratislavia Cantans

Piątek, 16.09.2011
, godz. 19.00, Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
H. M. Górecki, A. Krzanowski, P. Szymański - światowe prawykonanie utworu napisanego na zamówienie Festiwalu Wratislavia Cantans
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia

Niedziela, 18.09.2011, godz. 19.00 Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
F. Mendelssohn-Bartholdy – Eliasz
Chór Filharmonii Wrocławskiej, Gabrieli Consort & Players, Paul McCreesh – dyrygent

4–11 września koncerty na Dolnym Śląsku: Stile Antico, Rachel Podger, Gustav Leonhardt, Henning Kraggerud, Schola Teatru Węgajty, Pieter Wispelwey

powrót

 

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC poleca

www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Ponad 800 twórców i niemal 160 projektów artystycznych zobaczymy podczas trzech festiwali: Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie, Innych Brzmień Art & Music Festival w Lublinie oraz Innego Wymiaru w Białymstoku organizowanych w ramach projektu Wschód Kultury 2014.

Wschód Kultury to największe przedsięwzięcie tego typu w Polsce scalające wydarzenia artystyczne mające miejsce w trzech różnych miastach Polski Wschodniej. Rzeszów, Lublin i Białystok organizują festiwale, które łączy wspólna idea: współpraca kulturalna z krajami Partnerstwa Wschodniego oraz budowa porozumienia ponad granicami państw, a w tym roku dzięki wykonawcom z całego świata - nawet kontynentów.

Tegoroczną edycję Wschodu Kultury rozpoczął Europejski Stadion Kultury, odbywający się w dniach 26-29 czerwca 2014 roku w Rzeszowie. Na festiwal złożyło się wiele wydarzeń artystycznych - koncerty, wystawy, przedstawienia, atrakcje dla najmłodszych i inne. Najważniejszym z nich był Koncert Główny, podczas którego usłyszeliśmy specjalnie stworzone na to wydarzenie kolektywy polskich i zagranicznych artystów oraz kultową brytyjską formację White Lies.

Więcej...

VIII Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej - Warszawa, 28 czerwca - 5 lipca 2014

Kierownictwo naukowe i artystyczne: prof. Urszula Bartkiewicz


Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej adresowane są do muzyków, rytmików i tancerzy (na różnych poziomach zaawansowania) - nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni, studentów i absolwentów uczelni muzycznych, uczniów i absolwentów szkół muzycznych II stopnia, uczniów i nauczycieli szkół baletowych, zespołów kameralnych zajmujących się muzyką dawną oraz grup wokalno-instrumentalno-tanecznych działających przy ośrodkach kulturalnych.

Więcej...

II Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Opus 966

16 czerwca 2014 rozpoczęła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966.

Opus 966 to konkurs dla młodych kompozytorów, organizowany w Poznaniu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przedmiotem konkursu jest utwór sakralny na chór mieszany a cappella do tekstu w języku łacińskim lub polskim.

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!
    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information