31 października 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
wydarzenia wrzesień 2011
2009 2010 2011 2012 2013
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
XI Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Warszawa, 1.09.2011 - 11.09.2011

1.09 godz.19.00 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59
KONCERT INAUGURACYJNY
JERZY KLOCEK – BENEFIS
Program:
Carl Maria von Weber – Zaproszenie do tańca
Luigi Boccherini – Koncert wiolonczelowy D-dur
Piotr Czajkowski – Suita Jezioro łabędzie
Jerzy Maksymiuk – Szepty i krzyk marzeń

Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 41 C-dur KV 551 Jowiszowa

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Jerzy Klocek – wiolonczela, Adam Klocek – dyrygent, Jerzy Maksymiuk –dyrygent
Na koncert obowiązują bezpłatne bilety do odbioru na godzinę przed koncertem.

3.09 godz. 12.00 – 20.00 Sinfonia Varsovia Centrum, ul. Grochowska 272
10 KONCERTÓW KAMERALNYCH
wstęp wolny

godz. 12.00 SALA PRÓB - NOWA SALA PRÓB ORKIESTRY - OTWARCIE
Program:
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 29 A-dur KV 201

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Jakub Haufa – skrzypce / prowadzenie, Maria Machowska – skrzypce

godz. 13.30 AULA
Program:
Bolesław Woytowicz - Sonata
Andrzej Kurylewicz - Drzeworyt
Adam Świerzyński - Krakowiak

Wykonawcy: Jennyfer Fouani – flet (Laureatka Stypendium Artystycznego im. Franciszka Wybrańczyka 2011, Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fletu mgr Anny Błaszczyk), Hanna Kraski - fortepian

godz. 14.15 SALA PRÓB
Program:
Johannes Brahms - Trio waltorniowe Es-dur op.40

Wykonawcy: Henryk Kowalewicz – waltornia, Maria Machowska – skrzypce, Marek Bracha – fortepian

godz. 15.00 AULA
Program:
Richard Strauss – Sonata Es-dur op.18 na skrzypce i fortepian

Wykonawcy: Jakub Haufa – skrzypce, Marcin Sikorski - fortepian

godz. 15.45 SALA PRÓB - MAŁA AKADEMIA PERKUSJI
Program:
Alicja Gronau – Quartango na marimbę
Alicja Gronau – Sambattro na 4 perkusistów
Philippe Spiesser – Uracan na kwartet perkusyjny
Eckhard Kopetzki – Pole position
Eckhard Kopetzki - Samba life
Sherrie Maricle - Four rudimental twist

Wykonawcy: Piotr Kostrzewa – prowadzenie, Zespół Perkusyjny Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie: Patrycja Wybrańczyk, Kaja Włostowska, Mikołaj Żołnierczuk, Karol Rupp, przygotowanie - mgr Małgorzata Zebura, Kwartet perkusyjny Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie: Jarema Jarosiński, Marcin Nowakowski, Damian Sieciński, Jan Zawadka, przygotowanie - dr Stanisław Halat

godz. 16.45 AULA
Program:
Franz Schubert – Sonata D-dur na skrzypce i fortepian D.384
Franz Schubert – Sonata g-moll na skrzypce i fortepian D.408

Wykonawcy: Anna Gotartowska – skrzypce, Krzysztof Gotartowski - fortepian

godz. 17.15 SALA PRÓB
Program:
François Borne - Fantaisie Brillante sur Carmen na saksofon, altowy i fortepian
Jean Rivier – Concerto na saksofon altowy, trąbkę i fortepian

Wykonawcy: Paweł Gusnar – saksofon, Jakub Waszczeniuk – trąbka, Joanna Opalińska – fortepian

godz. 18.00 AULA - MUZYKA Z CZTERECH STRON ŚWIATA
Program:
PÓŁNOC - Edvard Grieg - Sonata fortepianowa e-moll op.7 (cz. II, III, IV)
ZACHÓD - Camille Saint-Saens - Danse macabre
WSCHÓD - Aram Chaczaturian - Taniec z szablami, Modest Musorgski - Hopak
POŁUDNIE - Béla Bartók - Tańce rumuńskie

Wykonawcy: Artur Gadzała – skrzypce, Urszula Gadzała – fortepian, Kinga Gadzała - fortepian

godz. 19.00 SALA PRÓB
Program:
Piotr Czajkowski / arr. Earl C. North – Uwertura z baletu "Dziadek do orzechów"
Jacques Ibert - Trois pièces brèves
Francis Poulenc - Sekstet C-dur op.100 na fortepian i kwintet dęty

Wykonawcy: Andrzej Krzyżanowski – flet, Piotr Lis – obój, Radosław Soroka – klarnet, Piotr Kamiński – fagot, Henryk Kowalewicz – waltornia, Małgorzata Szymańska Sadlakowska – fortepian

godz. 20.00 AULA
Program:
Franz Schubert – Kwartet smyczkowy g-moll op. posth. D.173

Wykonawcy: Anna Gotartowska – skrzypce, Krystyna Walkiewicz – skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Kamil Mysiński - wiolonczela

4.09 Niedziela, godz.12.00 - 19.15 Sinfonia Varsovia Centrum, ul. Grochowska 272

9 KONCERTÓW KAMERALNYCH wstęp wolny

godz. 12.00 SALA PRÓB
Program:
Aaron Copland - Fanfare For The Common Man
Tomaso Albinoni - Sonata Saint Mark
Georges Bizet – Suita nr 1 Carmen (frag.)
Claude Debussy - Preludium La fille aux cheveux de lin (Dziewczyna o włosach jak len)
Greens Leavs
Johnny Mendel - The Shadow of Your Smile
Chris Hazell - Mr. Jums
Rafael Mendez - Fantastic Dance
Henry Mancini - The Pink Panter
Carry Me Back To Old Virginny

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia Brass Quintet: Jan Harasimowicz – trąbka, Jakub Waszczeniuk – trąbka, Henryk Kowalewicz – waltornia, Marek Żwirdowski – puzon, Arkadiusz Więdlak – tuba

godz. 13.15 AULA
Program:
Francis Poulenc - Sonata na flet i fortepian
André Jolivet - Chant de Linos

Wykonawcy: Anna Jasińska – flet, Marianna Waszkiewicz - fortepian

godz. 14.00 SALA PRÓB - I Koncert Kameralny z cyklu KOMPOZYTORZY WARSZAWSCY - TADEUSZ PACIORKIEWICZ (1916-1998)
Program:
Tadeusz Paciorkiewicz - Sonatina na dwoje skrzypiec
Tadeusz Paciorkiewicz - Sonatina na fagot i fortepian
Tadeusz Paciorkiewicz - Andante con melacholia

Wykonawcy: Maria Machowska – skrzypce, Agnieszka Guz – skrzypce, Artur Paciorkiewicz – altówka, Piotr Mazurek – wiolonczela, Piotr Kamiński – fagot, Paweł Sommer - fortepian

godz. 15.15 AULA
Program:
Richard Strauss – Sonata Es-dur op.18 na skrzypce i fortepian

Wykonawcy: Jakub Haufa – skrzypce, Marcin Sikorski - fortepian

godz. 16.00 SALA PRÓB
Program:
Eric Ewazen - Trio na trąbkę, skrzypce i fortepian
James M. Stephenson- Sonata na trąbkę, skrzypce i fortepian

Wykonawcy: Jakub Waszczeniuk – trąbka, Marcin Suszycki – skrzypce, Maria Miszczak - fortepian

godz. 16.45 AULA
Program:
Claude Debussy - Clair de lune (Światło Księżyca) z Suity Bergamaskiej
Gabriel Fauré - Impromptu op.86
Alphonse Hasselmans - La Source op.44
Marcel Grandjany - Jazz-Band op.33
Michaił Glinka - Nokturn Es-dur
Carlos Salzedo - Concert Fantasy on Lara's Granada

Wykonawcy: Urszula Nowakowska - harfa

godz. 17.45 SALA PRÓB
Program:
John Sobeck - Duo Concertante na klarnet, waltornię i fortepian op.5 nt. z opery "Don Giovanni" Mozarta
Carl Reinecke - Trio na klarnet, waltornię i fortepian op.274

Wykonawcy: Radosław Soroka – klarnet, Henryk Kowalewicz – waltornia, Joanna Opalińska – fortepian

godz. 18.30 AULA
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet smyczkowy B-dur KV 458 Polowanie

Wykonawcy: Anna Gotartowska – skrzypce, Krystyna Walkiewicz – skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Kamil Mysiński – wiolonczela

godz. 19.15 SALA PRÓB
Program:
Krzysztof Penderecki – 3 miniature per clarinetto e pianoforte
Johannes Brahms – Sonata Es-dur op.120 nr 2
Siergiej Rachmaninow – Wokaliza op.34 nr 14

Wykonawcy: Aleksander Romański – klarnet, Agnieszka Kopacka - fortepian

11.09 godz.18.00 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59
KONCERT FINAŁOWY
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart –Uwertura do opery „Wesele Figara” KV 492
Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op.11
Zoltán Kodály – Tańce z Galanty
Ferenc Liszt – Preludia

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Marcin Koziak – fortepian, Charles Olivieri-Munroe – dyrygent

Na koncert obowiązują bezpłatne bilety do odbioru na godzinę przed koncertem.


powrót

 

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Capella Cracoviensis zaprasza na Requiem W. A. Mozarta, które poprowadzi wybitny klawesynista i dyrygent Christophe Rousset.

CC współpracowała z francuskim artystą w kwietniu 2013 przy doskonale przyjętym Stworzeniu Świata Josepha Haydna. Tym razem pod batutą Rousseta z chórem i orkiestrą Capelli Cracoviensis zaśpiewają: Ilona Krzywicka (sopran), Ewa Zeuner (alt), Karol Kozłowski (tenor) i Jacek Ozimkowski (bas).

Więcej...

Młoda Filharmonia AUKSO – II edycja / Zagraj w orkiestrze AUKSO! – 19-26 listopada 2014

Młoda Filharmonia AUKSO to pierwszy tego typu projekt w Polsce, w którym utalentowana muzycznie młodzież z Polski i zagranicy podnosi swoje umiejętności wśród wybitnych zawodowych muzyków, którzy tworzą Orkiestrę AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Aukso (z łac. Wzrastać) to nie tylko wzrost umiejętności, ale również niezwykła motywacja i inspiracja do dalszego rozwoju. Efektem tygodniowych warsztatów orkiestrowych będzie koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego zagrany wspólnie z orkiestrą AUKSO oraz wybitnym norweskim skrzypkiem - Henningiem Kraggerud (po raz pierwszy w Polsce).

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information