30 lipca 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
wydarzenia wrzesień 2011
2009 2010 2011 2012 2013
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
XI Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Warszawa, 1.09.2011 - 11.09.2011

1.09 godz.19.00 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59
KONCERT INAUGURACYJNY
JERZY KLOCEK – BENEFIS
Program:
Carl Maria von Weber – Zaproszenie do tańca
Luigi Boccherini – Koncert wiolonczelowy D-dur
Piotr Czajkowski – Suita Jezioro łabędzie
Jerzy Maksymiuk – Szepty i krzyk marzeń

Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 41 C-dur KV 551 Jowiszowa

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Jerzy Klocek – wiolonczela, Adam Klocek – dyrygent, Jerzy Maksymiuk –dyrygent
Na koncert obowiązują bezpłatne bilety do odbioru na godzinę przed koncertem.

3.09 godz. 12.00 – 20.00 Sinfonia Varsovia Centrum, ul. Grochowska 272
10 KONCERTÓW KAMERALNYCH
wstęp wolny

godz. 12.00 SALA PRÓB - NOWA SALA PRÓB ORKIESTRY - OTWARCIE
Program:
Henryk Mikołaj Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia nr 29 A-dur KV 201

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Jakub Haufa – skrzypce / prowadzenie, Maria Machowska – skrzypce

godz. 13.30 AULA
Program:
Bolesław Woytowicz - Sonata
Andrzej Kurylewicz - Drzeworyt
Adam Świerzyński - Krakowiak

Wykonawcy: Jennyfer Fouani – flet (Laureatka Stypendium Artystycznego im. Franciszka Wybrańczyka 2011, Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fletu mgr Anny Błaszczyk), Hanna Kraski - fortepian

godz. 14.15 SALA PRÓB
Program:
Johannes Brahms - Trio waltorniowe Es-dur op.40

Wykonawcy: Henryk Kowalewicz – waltornia, Maria Machowska – skrzypce, Marek Bracha – fortepian

godz. 15.00 AULA
Program:
Richard Strauss – Sonata Es-dur op.18 na skrzypce i fortepian

Wykonawcy: Jakub Haufa – skrzypce, Marcin Sikorski - fortepian

godz. 15.45 SALA PRÓB - MAŁA AKADEMIA PERKUSJI
Program:
Alicja Gronau – Quartango na marimbę
Alicja Gronau – Sambattro na 4 perkusistów
Philippe Spiesser – Uracan na kwartet perkusyjny
Eckhard Kopetzki – Pole position
Eckhard Kopetzki - Samba life
Sherrie Maricle - Four rudimental twist

Wykonawcy: Piotr Kostrzewa – prowadzenie, Zespół Perkusyjny Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie: Patrycja Wybrańczyk, Kaja Włostowska, Mikołaj Żołnierczuk, Karol Rupp, przygotowanie - mgr Małgorzata Zebura, Kwartet perkusyjny Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie: Jarema Jarosiński, Marcin Nowakowski, Damian Sieciński, Jan Zawadka, przygotowanie - dr Stanisław Halat

godz. 16.45 AULA
Program:
Franz Schubert – Sonata D-dur na skrzypce i fortepian D.384
Franz Schubert – Sonata g-moll na skrzypce i fortepian D.408

Wykonawcy: Anna Gotartowska – skrzypce, Krzysztof Gotartowski - fortepian

godz. 17.15 SALA PRÓB
Program:
François Borne - Fantaisie Brillante sur Carmen na saksofon, altowy i fortepian
Jean Rivier – Concerto na saksofon altowy, trąbkę i fortepian

Wykonawcy: Paweł Gusnar – saksofon, Jakub Waszczeniuk – trąbka, Joanna Opalińska – fortepian

godz. 18.00 AULA - MUZYKA Z CZTERECH STRON ŚWIATA
Program:
PÓŁNOC - Edvard Grieg - Sonata fortepianowa e-moll op.7 (cz. II, III, IV)
ZACHÓD - Camille Saint-Saens - Danse macabre
WSCHÓD - Aram Chaczaturian - Taniec z szablami, Modest Musorgski - Hopak
POŁUDNIE - Béla Bartók - Tańce rumuńskie

Wykonawcy: Artur Gadzała – skrzypce, Urszula Gadzała – fortepian, Kinga Gadzała - fortepian

godz. 19.00 SALA PRÓB
Program:
Piotr Czajkowski / arr. Earl C. North – Uwertura z baletu "Dziadek do orzechów"
Jacques Ibert - Trois pièces brèves
Francis Poulenc - Sekstet C-dur op.100 na fortepian i kwintet dęty

Wykonawcy: Andrzej Krzyżanowski – flet, Piotr Lis – obój, Radosław Soroka – klarnet, Piotr Kamiński – fagot, Henryk Kowalewicz – waltornia, Małgorzata Szymańska Sadlakowska – fortepian

godz. 20.00 AULA
Program:
Franz Schubert – Kwartet smyczkowy g-moll op. posth. D.173

Wykonawcy: Anna Gotartowska – skrzypce, Krystyna Walkiewicz – skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Kamil Mysiński - wiolonczela

4.09 Niedziela, godz.12.00 - 19.15 Sinfonia Varsovia Centrum, ul. Grochowska 272

9 KONCERTÓW KAMERALNYCH wstęp wolny

godz. 12.00 SALA PRÓB
Program:
Aaron Copland - Fanfare For The Common Man
Tomaso Albinoni - Sonata Saint Mark
Georges Bizet – Suita nr 1 Carmen (frag.)
Claude Debussy - Preludium La fille aux cheveux de lin (Dziewczyna o włosach jak len)
Greens Leavs
Johnny Mendel - The Shadow of Your Smile
Chris Hazell - Mr. Jums
Rafael Mendez - Fantastic Dance
Henry Mancini - The Pink Panter
Carry Me Back To Old Virginny

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia Brass Quintet: Jan Harasimowicz – trąbka, Jakub Waszczeniuk – trąbka, Henryk Kowalewicz – waltornia, Marek Żwirdowski – puzon, Arkadiusz Więdlak – tuba

godz. 13.15 AULA
Program:
Francis Poulenc - Sonata na flet i fortepian
André Jolivet - Chant de Linos

Wykonawcy: Anna Jasińska – flet, Marianna Waszkiewicz - fortepian

godz. 14.00 SALA PRÓB - I Koncert Kameralny z cyklu KOMPOZYTORZY WARSZAWSCY - TADEUSZ PACIORKIEWICZ (1916-1998)
Program:
Tadeusz Paciorkiewicz - Sonatina na dwoje skrzypiec
Tadeusz Paciorkiewicz - Sonatina na fagot i fortepian
Tadeusz Paciorkiewicz - Andante con melacholia

Wykonawcy: Maria Machowska – skrzypce, Agnieszka Guz – skrzypce, Artur Paciorkiewicz – altówka, Piotr Mazurek – wiolonczela, Piotr Kamiński – fagot, Paweł Sommer - fortepian

godz. 15.15 AULA
Program:
Richard Strauss – Sonata Es-dur op.18 na skrzypce i fortepian

Wykonawcy: Jakub Haufa – skrzypce, Marcin Sikorski - fortepian

godz. 16.00 SALA PRÓB
Program:
Eric Ewazen - Trio na trąbkę, skrzypce i fortepian
James M. Stephenson- Sonata na trąbkę, skrzypce i fortepian

Wykonawcy: Jakub Waszczeniuk – trąbka, Marcin Suszycki – skrzypce, Maria Miszczak - fortepian

godz. 16.45 AULA
Program:
Claude Debussy - Clair de lune (Światło Księżyca) z Suity Bergamaskiej
Gabriel Fauré - Impromptu op.86
Alphonse Hasselmans - La Source op.44
Marcel Grandjany - Jazz-Band op.33
Michaił Glinka - Nokturn Es-dur
Carlos Salzedo - Concert Fantasy on Lara's Granada

Wykonawcy: Urszula Nowakowska - harfa

godz. 17.45 SALA PRÓB
Program:
John Sobeck - Duo Concertante na klarnet, waltornię i fortepian op.5 nt. z opery "Don Giovanni" Mozarta
Carl Reinecke - Trio na klarnet, waltornię i fortepian op.274

Wykonawcy: Radosław Soroka – klarnet, Henryk Kowalewicz – waltornia, Joanna Opalińska – fortepian

godz. 18.30 AULA
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet smyczkowy B-dur KV 458 Polowanie

Wykonawcy: Anna Gotartowska – skrzypce, Krystyna Walkiewicz – skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Kamil Mysiński – wiolonczela

godz. 19.15 SALA PRÓB
Program:
Krzysztof Penderecki – 3 miniature per clarinetto e pianoforte
Johannes Brahms – Sonata Es-dur op.120 nr 2
Siergiej Rachmaninow – Wokaliza op.34 nr 14

Wykonawcy: Aleksander Romański – klarnet, Agnieszka Kopacka - fortepian

11.09 godz.18.00 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59
KONCERT FINAŁOWY
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart –Uwertura do opery „Wesele Figara” KV 492
Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op.11
Zoltán Kodály – Tańce z Galanty
Ferenc Liszt – Preludia

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Marcin Koziak – fortepian, Charles Olivieri-Munroe – dyrygent

Na koncert obowiązują bezpłatne bilety do odbioru na godzinę przed koncertem.


powrót

 

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC poleca

www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Ponad 800 twórców i niemal 160 projektów artystycznych zobaczymy podczas trzech festiwali: Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie, Innych Brzmień Art & Music Festival w Lublinie oraz Innego Wymiaru w Białymstoku organizowanych w ramach projektu Wschód Kultury 2014.

Wschód Kultury to największe przedsięwzięcie tego typu w Polsce scalające wydarzenia artystyczne mające miejsce w trzech różnych miastach Polski Wschodniej. Rzeszów, Lublin i Białystok organizują festiwale, które łączy wspólna idea: współpraca kulturalna z krajami Partnerstwa Wschodniego oraz budowa porozumienia ponad granicami państw, a w tym roku dzięki wykonawcom z całego świata - nawet kontynentów.

Tegoroczną edycję Wschodu Kultury rozpoczął Europejski Stadion Kultury, odbywający się w dniach 26-29 czerwca 2014 roku w Rzeszowie. Na festiwal złożyło się wiele wydarzeń artystycznych - koncerty, wystawy, przedstawienia, atrakcje dla najmłodszych i inne. Najważniejszym z nich był Koncert Główny, podczas którego usłyszeliśmy specjalnie stworzone na to wydarzenie kolektywy polskich i zagranicznych artystów oraz kultową brytyjską formację White Lies.

Więcej...

VIII Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej - Warszawa, 28 czerwca - 5 lipca 2014

Kierownictwo naukowe i artystyczne: prof. Urszula Bartkiewicz


Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej adresowane są do muzyków, rytmików i tancerzy (na różnych poziomach zaawansowania) - nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni, studentów i absolwentów uczelni muzycznych, uczniów i absolwentów szkół muzycznych II stopnia, uczniów i nauczycieli szkół baletowych, zespołów kameralnych zajmujących się muzyką dawną oraz grup wokalno-instrumentalno-tanecznych działających przy ośrodkach kulturalnych.

Więcej...

II Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Opus 966

16 czerwca 2014 rozpoczęła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966.

Opus 966 to konkurs dla młodych kompozytorów, organizowany w Poznaniu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przedmiotem konkursu jest utwór sakralny na chór mieszany a cappella do tekstu w języku łacińskim lub polskim.

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!
    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information