22 November 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
events April 2012
2010 2011 2012 2013 2014
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
60. SESJA MUSICA MODERNA
PROGRAM SESJI

16 kwietnia 2012 roku, poniedziałek, godz. 12.00
Akademia Muzyczna w Łodzi, ul. Gdańska 32, sala 12, wstęp wolny
David Maslanka My Lady White / AGNIESZKA NOWICKA - marimba
Patryk Wagner Tajemniczy ogród / ANNA GŁOWACKA – wibrafon
Marcin Malinowski Fantazja / MAGDALENA MAĆCZAK – wiolonczela
Matthias Schmitt Corrida / MATEUSZ WRÓBLEWSKI – marimba
Marcin Loga Miniatura / IZABELA GAŁECKA, NELA KUŹMIŃSKA – skrzypce, ALBERT ŁUNIEWICZ, SZYMON KAMROWSKI – trąbki, MARCIN LOGA - werbel
Mateusz Rettner Dwie pieśni / EWA SZARLIŃSKA – sopran, MACIEJ RATAJCZAK – altówka, URSZULA GOSK - saksofon sopranowy, KAMIL SZULC - fagot
Marcelina Gładysiak Speaking Computer-Playing Voice / MARCELINA GŁADYSIAK – głos, TOMASZ GIEROŃ – akordeon
Jacob ter Veldhuis The Body of Your Dreams Quartet for saxophone quartet & sound track / TUTAM SAXOPHONE QUARTET: KATARZYNA SABUDA - saksofon sopranowy, MICHAŁ CZAPLIŃSKI - saksofon altowy, URSZULA GOSK - saksofon tenorowy, MATEUSZ MAJCHRZAK - saksofon barytonowy
Marek Kunicki Trytonus / TOMASZ WICHER – akordeon, PAULINA URBANKOWSKA – fortepian
Patryk Wagner Etiuda / JAKUB GAJDECKI – fortepian
Dub-fiction / JAKUB GAJDECKI – fortepian, FELIKS CHOŁYS – kontrabas, MATEUSZ WRÓBLEWSKI - perkusja
Piet Swerts Klonos / KAMIL WIĄCEK - saksofon altowy, AGNIESZKA SUCHENIAK-WÓJCICKA – fortepian

16 kwietnia 2012 roku, poniedziałek, godz. 18.15
Akademia Muzyczna w Łodzi, ul. Gdańska 32, sala 12, wstęp wolny
Sławomir Kaczorowski Notturno / EWA KACZMAREK – fortepian
Henryk Mikołaj Górecki Toccata op.2
Morton Feldman Piano four hands
Meredith Monk Ellis Island, Folkdance for two pianos
Artur Zagajewski Birds na dwa fortepiany i partię elektroniczną
PIOTR SZYMANOWICZ, MARTA SULIKOWSKA - fortepiany
Krzysztof Grzeszczak Gēqǔ / KAMILA WÓJCICKA-MACIASZCZYK – erhu, ALEKSANDRA NAWE - fortepian
Błażej Dowlasz SP-582547 / JOLANTA KUKUŁA-KOPCZYŃSKA – altówka, ENEASZ KUBIT – akordeon, PIOTR PNIAK - perkusja
Bronisław Kazimierz Przybylski Non omnis. Andrzej Krzanowski in memoriam / ZBIGNIEW IGNACZEWSKI, LESZEK KOŁODZIEJSKI – akordeony, PIOTR PNIAK - perkusja
słowo: Aleksandra Bęben

17 kwietnia 2012 roku, wtorek, godz. 18.15
Akademia Muzyczna w Łodzi, ul. Gdańska 32, sala 12, wstęp wolny
Tomasz Jakub Opałka x-Pose
Michał Ossowski Szrot
Paweł Przezwański Pneuma I
Anna Maria Huszcza DisSensio
Ignacy Zalewski Pędem
Sławomir Kaczorowski Scherzino
Agnieszka Stulgińska Ori
Wojciech Błażejczyk Music 4 Four
Mateusz Ryczek Dom wariatów
WARSAW CONTEMPORARY ENSEMBLE: OLIWIER ANDRUSZCZENKO – klarnet/ klarnet basowy, WOJCIECH BŁAŻEJCZYK – gitara elektryczna, MAGDALENA BOJANOWICZ – wiolonczela, MACIEJ FRĄCKIEWICZ – akordeon

18 kwietnia 2012 roku, środa, godz. 12.00
Akademia Muzyczna w Łodzi, ul. Gdańska 32, sala 12, wstęp wolny
Anna Sowa Nagrobek (sł. W. Szymborska) / BARBARA ROGALA – sopran, MARTA GABRYELCZAK – mezzosopran, PRZEMYSŁAW BAIŃSKI – tenor, DAWID SPRYSZYŃSKI - bas
Maciej Kabza Balkan Suite / MICHAŁ MROZIŃSKI – akordeon
Gershwin’s 7 Variations (Smile Theme) / WOJCIECH SOKOŁOWSKI – klarnet
Marcin Malinowski Trio / MAGDALENA SPLEŚNIAŁY – flet, MAŁGORZATA WITAROWSKA – obój, WOJCIECH SOKOŁOWSKI - klarnet
Marcin Werner Interval Music / DOMINIKA WIŚNIEWSKA – skrzypce, ROBERT STEFAŃSKI – klarnet, KAJA FLAGA – wiolonczela
Jakub Krzewiński OH / KWARTET AVVIVANDO: MARIA WŁASTOWSKA – skrzypce, OLGA OSMOLIŃSKA – skrzypce, ROKSANA STASIAKIEWICZ – altówka, MAŁGORZATA BOGUSZ - wiolonczela
Nina Fukuoka Quatuor / KRZYSZTOF SZWEDZKI – klarnet, MARIA WŁASTOWSKA – skrzypce, MAŁGORZATA BOGUSZ – wiolonczela, PIOTR WOŁOWICZ – fortepian
Jacques Charpentier Gavambodi II / TOMASZ STRZELCZYK - saksofon altowy, ADAM MANIJAK – fortepian
Rick Tagawa Perpetuo / ARTUR MOSTOWY - perkusja
Emmanuel Sejourne Bronx
Michael Daugherty Shaken not Stirred
PERCUSSION STUDIO: ANNA GŁOWACKA, AGNIESZKA NOWICKA, PAWEŁ KRASIŃSKI, ARTUR MOSTOWY, MATEUSZ WRÓBLEWSKI, DANIEL PIOTROWSKI, PAWEŁ STANIBUŁA – perkusja (opieka artystyczna: Piotr Pniak)
Anna Sowa Korzenie / ANITA KOŹLAK – skrzypce, MAGDALENA KOWAL – kontrabas, PAULINA POŁAWSKA – klarnet, KRZYSZTOF SADOWSKI – trąbka, TOMASZ WICHER – akordeon, DANIEL PIOTROWSKI – perkusja, Grupa FOLK przy Zespole Tańca Ludowego „Harnam” (choreografia i opieka artystyczna: Joanna Wolańska)

19 kwietnia 2012 roku, czwartek
Akademia Muzyczna w Łodzi, ul. Gdańska 32, wstęp wolny

WYKŁAD, GODZ. 12.00, SALA 32 dr hab. Olga Hans, O harmonii sfer niebieskich

STUDIO KOMPUTEROWE MUZYKI ELEKTRONICZNEJ, GODZ. 18.00, SALA 12
Marcelina Gładysiak / Nina Fukuoka Games na komputer solo
Szymon Jankowski Zapchajdziura-jęczydło na komputer solo
Karolina Krupińska Flet(t)ak na komputer solo
Marta Śniady Kallisto na komputer solo
Artur Zagajewski Brillante na fortepian, partię elektroniczną i video / ANDRZEJ ŚLĄZAK – fortepian, MAŁGORZATA BOCHNIARZ-RÓŻAŃSKA – video
Tomasz Szczepanik Multi-spectral View of Titan na klarnet i komputer / ROBERT STEFAŃSKI - klarnet
słowo: Artur Zagajewski

6 maja 2012 roku, niedziela, godz. 19.15
Kościół O. O. Bernardynów w Łęczycy, ul. Poznańska 18A
Współorganizatorzy koncertu: Ośrodek Muzyczny Łódzkiego Domu Kultury, Muzeum w Łęczycy, Klasztor OO. Bernardynów
Miklos Csemiczky Pater noster
Michał Zieliński Laudate Dominum
Eric Whitacre Lux aurumque
Paweł Łukaszewski Crucem tuam adoramus, Domine
Krzysztof Grzeszczak O vos omnes
Ola Gjeilo Ubi Caritas
Marek Jasiński Cantus finalis
Houston Bright Te Deum
Józef Świder Missa brevis
CHÓR KAMERALNY VIVID SINGERS, DAWID BER – dyrygent
słowo: Aleksandra Bęben

8 maja 2012 roku, wtorek
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, ul. Narutowicza 20/22, Sala koncertowa, godz. 19.00
TEATRALIZACJA WYKONANIA
Koncert Finałowy 60 Jubileuszowej Sesji MUSICA MODERNA - MARCIN STAŃCZYK - KONCERT MONOGRAFICZNY
z cyklu koncertów muzyki współczesnej contem.ucha
udział wezmą: Przemysław Baiński, Peter Cant, Anna Głowacka, Ewa Kaczmarek, Łukasz Leszczyński, Adrian Łęczycki, Łukasz Owczynnikow, Małgorzata Smyczyńska, Maciej Salski, Marcin Stańczyk, Robert Stefański, Krzysztof Sztekmiler, Bartosz Szulc, Radosław Szulc, Dariusz Trzciński, Łukasz Warenica, Karolina Widenka, Łukasz Wójcicki

Więcej informacji – na stronie: www.amuz.lodz.pl  


powrót

 

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC recommends

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

VI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla Dzieci w Jeleniej Górze odbędzie się w dniach 14-21 listopada 2014 roku.

W ramach Konkursu, dzień przed oficjalną inauguracją w Zdrojowym Teatrze Animacji z recitalem fortepianowym wystąpi wybitny pianista Piotr Paleczny. Artysta wykona kompozycje Fryderyka Chopina: Fantazję f-moll op. 49, Nokturn fis-moll op. 48 nr 2, Scherzo h-moll op. 20, Preludium h-moll op. 28 nr 6, Scherzo b-moll op. 31, Preludium Des-dur op. 28 nr 15 i Scherzo cis-moll op. 39. Koncert inauguracyjny odbędzie się 14 listopada 2014 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej.

Więcej...

Młoda Filharmonia AUKSO – II edycja / Zagraj w orkiestrze AUKSO! – 19-26 listopada 2014

Młoda Filharmonia AUKSO to pierwszy tego typu projekt w Polsce, w którym utalentowana muzycznie młodzież z Polski i zagranicy podnosi swoje umiejętności wśród wybitnych zawodowych muzyków, którzy tworzą Orkiestrę AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Aukso (z łac. Wzrastać) to nie tylko wzrost umiejętności, ale również niezwykła motywacja i inspiracja do dalszego rozwoju. Efektem tygodniowych warsztatów orkiestrowych będzie koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego zagrany wspólnie z orkiestrą AUKSO oraz wybitnym norweskim skrzypkiem - Henningiem Kraggerud (po raz pierwszy w Polsce).

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

POLMIC partners

IAMIC

POLMIC projects

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 
Report on the Music Market in Poland 2008
about uscontactour sponsors

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information