polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

koncerty

2012 2013 2014 2015 2016
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

22. AUDIO ART FESTIWAL
KRAKÓW, 14 - 23 LISTOPADA 2014
program

14.11 / GOETHE INSITUTE / START 18:00

hans w. koch, lukasz furman (Koeln, Krakow)
Sonic Memory - installation (Game Instinct)

14.11 / BUNKIER SZTUKI / START 20:00

Katarzyna Taborowska
Rhizome - net art project (IMiT)

Maria Olbrychtowicz (Kraków)
Mach - installation

Petra Dubach & Mario Horrik (Eindhoven)
concert, performance

Sechswand (Darmstadt)
Denim Szram - installation

Jozef Cseres (Bratislava)
Rosenberg Museum - installation

Francesco Fabris (Bassano del Grappa)
nome nuove - installation

15.11 / ACADEMY OF MUSIC / START 18:00

Series Media (Medellin)
Yemas ! new electronics - Daniel Gomez, Jose Santamaria, Gregorio Gomez, Alejandro Velez, Mauricio Ramirez

15.11 / BUNKIER SZTUKI / START 20:00

Rust 2 (Montreal)
Jean-Francoise Laporte and Benjamin Thigpen

Dunaewsky69 (Kiev)
Ukraina 2014 - concert

Diskopolo Opera (New York, Chicago)
Kerry Kenny, Ryan Ingebritsen

Johannes Bergmark (Stockholm)
performance, electronics

16.11 / BUNKIER SZTUKI / START 20:00

Maciej Walczak, Jacek Partyka (Łódź)
dyskurs atroficzny - wideo, media, performance

Sound Quartet (Stockholm)
Paul Pignon & Thomas Bjelkeborn

Maciej Ozog (Lodz)
Transient Body/Liminal Space - audivisual performance

17.11 / BUNKIER SZTUKI / START 21:00

Xover (Sardinia)
performance, video

20.11 / Aula ASP / START 18:00

CIME/PSeME
acousmatic concert + video program by Francoise Barriere, Clarisse Clozier, Christian Eloy, Panayiotis Kokoras, Jon Nelson, Boguslaw Schaeffer and Clarinet Trio, Todor Todoroff, Annette Vande Gorne, Lidia Zielinska

20.11 / BUNKIER SZTUKI / START 21:00

GrupLab (Kraków)
performance, installation, concert

21.11 / ACADEMY OF MUSIC / START 18:00

Zhang Xiaofu and Sound China (Beijing)
electroacoustic music with dance, flute and percussion

21.11 / BUNKIER SZTUKI / START 20:00

Philippe Cavaleri (Grâce-Hollogne)
performance video live

Die Schrauber (New York, Berlin, Kolonia)
instruments, objects, electronics

START 22:00

Ghost Tape XI reloaded (Berlin)
music theatre about the exploitation and misuse of music

22.11 / ACADEMY OF MUSIC / START 18:00

Mathius Shadow-Sky (Toulouse)
EPHEMERODE - space instrument

22.11 / BUNKIER SZTUKI / START 20:00

Gerard Lebik (Wroclaw)
VHS performance

Rishin Singh (Berlin)
six simple machines for trombone and pre-recorded sound

Juraj Kojs (Miami)
concert/ performance

Jakub Glinski & Purgist (Warszawa, Kielce)
Kuba Glinski - paitings, Dawid Kowalski - audio, electronics

23.11 / ACADEMY OF MUSIC / START 18:00

CE - Workstation (Budapest/Krakow)
music by Zsolt Cselenák, Gábor Berkó, Franciszek Araszkiewicz and Cinar Timur performed by Dominika Peszko - piano, Leszek Hefi Wisniowski - flutes and composers

Anna Stachurska (Kraków/Seattle)
Daria Binkowski - flute, Anna Stachurska - live electronics

Michal Osowski / Michal Kostrzewa (Rotterdam, Bydgoszcz)
clarinet & video performance

23.11 / BUNKIER SZTUKI / START 20:00

blackhole-factory (Braunschweig)
Snake River Dream

Ryan Jordan (London)
light & wave

Objet Numerique n°_02 (Paris, Krakow)
Milosh Luczynski - audio/video performance, Wilfried Wendling - electronics, Tomasz Choloniewski - percussion

19.12 / ACADEMY OF MUSIC / START 18:00

Electrovoce & Ochlewski Prizes (Wroclaw, Kraków)
Elettrovoce Duo: Agata Zubel & Czarek Duchnowski and Ochlewski Competition 2013 Prizes

adresy:
Akadamia Muzyczna, ul. Św Tomasza 43
Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a
Aula ASP, pl. Jana Matejki 13
Goethe Instytut, Rynek Główny 20

Szczegółowy program - na stronie festiwalu: http://audio.art.pl

Powrót