polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

koncerty

2013 2014 2015 2016 2017
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

W dniach 14-21 czerwca 2015 roku w rzymskokatolickiej barkowej świątyni w Bazylice Trójcy Świętej w Kobyłce pod Warszawą odbędzie się już po raz ósmy Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku - Koncerty Mistrzów”.

Festiwal o cyklu rocznym odbywa się od 2008 roku. Jego ideą jest promocja nie tylko przepięknej świątyni, ale i otwartej formuły festiwalu. W dotychczasowych siedmiu edycjach występowali obok siebie muzycy prezentujący różnorodne gatunki od muzyki renesansu po jazz i muzykę filmową. Występują tu zdobywcy najbardziej prestiżowych nagród, jak Grammy, Midem czy Diapason d'Or, oraz laureaci najważniejszych muzycznych konkursów świata.

Tegoroczną edycję Festiwalu zainauguruje 14 czerwca o godz. 20.15 Carlos Piñana, hiszpański gitarzysta i maestro muzyki flamenco (na zdjęciu). Artysta koncertował w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach, wydał 6 płyt. Na co dzień występuje z największymi gwiazdami flamenco w Hiszpanii takimi, jak: Canizares, Benavent, Jorge Pardo, do jego gry śpiewała m.in. Estrella Morente, a tańczył Javier de Latorre. 16 czerwca o godz.19 wystąpi Qi Xu, wybitny chiński pianista, najmłodszy zwycięzca w historii Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego w Casablance. Jego wyjątkowa technika i muzykalność przyniosły mu uznanie publiczności i krytyków. Qi Xu występował na całym świecie, m.in w Chinach, Polsce, Ukrainie, Niemczech, Francji, Maroku i Stanach Zjednoczonych oraz na tak znamienitych festiwalach: w Aspen, czy „Pianofest” w Long Island. 18 czerwca 2015 roku o godz. 19.00 wystąpi zespół muzyki dawnej Bianco Fiore z Gdańska. Bianco Fiore to consort fletów prostych, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku, zdobywca m.in. Grand Prix i trzech złotych Harf Eola na ogólnopolskim konkursie Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, czy I Nagrody i najwyższego wyróżnienia „Suma cum laude” na Europejskim Festiwalu w Neerpelt w Belgii. Zespół założony został w Gdańsku w 1997 roku przez Magdalenę Warżawę. Bianco Fiore koncertował m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Łotwie, Ukrainie i Estonii. 21 czerwca, o godz. 19.00 odbędzie koncert finałowy - recital Marii Włoszczowskiej i Sama Haywooda. Jest to znakomity duet z Londynu. Maria Włoszczowska jako jedyna instrumentalistka smyczkowa dopuszczona do finału konkursu Young Classical Artist Trust 2014 wystąpiła w Wigmore Hall w Londynie i otrzymała prestiżową nagrodę Royal Philharmonic Society oraz tytuł RPS Artist. Ukończyła z wyróżnieniem Royal College of Music w Londynie w klasie Maxima Vengerova, jest m.in. laureatką 5 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie im. Wieniawskiego. Sam Haywood to jeden z najlepszych kameralistów europejskich. Ten wybitny pianista na stałe współpracuje m.in. ze Stevenem Isserlisem i Joshuą Bell'em.

Wstęp wolny.

Kobyłka - miejscowość oddalona o 18 km od Warszawy z dobrą kolejową komunikacją z dworca Warszawa Wileńska. Dojazd do dworca, najprościej II-ą linią metra. Melomani z dalszych okolic zainteresowani uczestnictwem w koncertach mogą zatrzymać się w *** Hotelu Gregory, oddalonym od Bazyliki ok.150 metrów.

Więcej informacji – na stronie: http://bestartpromotion.com/festiwale/perla-baroku-2015