55 Musica Moderna Akademia Muzyczna w Łodzi, 26 listopada – 6 grudnia 2009
Czwartek, 26 listopada 2009
12.00 Sala 32 Piotr Grella-Możejko: Kanadyjska Muzyka Eksperymentalna (wykład ilustrowany)
18.00 KONCERT I Sala 12 - Ensemble Mujirushi (Kanada)
Helve Sastok (Kanada) Shooting Star [dźwięki elektroniczne] Randy Raine-Reusch (Kanada) Ice in the Wind [zespół/elektroniczne przetworzenie dźwięku/komputer] (*) Charles Stolte (Kanada) True Confessions [saksofon/elektroniczne przetworzenie dźwięku] Dan Albertson (USA) For all of the books in… [skrzypce elektryczne/komputer] Bronisław Kazimierz Przybylski (EU) Six for Six [zespół/elektroniczne przetworzenie dźwięku] Siaw Kin Lee (Kanada) The Fly [głos/elektroniczne przetworzenie dźwięku] Jerry Ozipko (Kanada) Fragments & Phrases [saksofon/skrzypce/elektroniczne przetworzenie dźwięku/komputer] (*) Piotr Grella-Możejko (Kanada/EU) Del Brocco [saksofon/elektroniczne przetworzenie dźwięku/komputer] (*) Sydney Wallace Stegall (USA) Hambidge2Organa [zespół/elektroniczne przetworzenie dźwięku/komputer] (*)
(*) dla Ensemble Mujirushi
Ensemble Mujirushi: Michelle Milenkovic – mezzosopran/aktorka, Gerry Morita – taniec, Piotr Grella-Możejko – komputer, Jerry Ozipko – skrzypce elektryczne, Chris Payne – interaktywna projekcja wideo, Charles Stolte – saksofony Słowo: Piotr Grella-Możejko
Poniedziałek, 30 listopada 2009
12.00 Sala 32 Prof. Marian Borkowski: O twórczości własnej (wykład ilustrowany)
18.15 KONCERT II Sala 12
Jolanta Smolska Impulsy Krzysztof Kamiński – fagot, Bogna Dulińska – fortepian
Bogdan Dowlasz Postscriptum Leszek Kołodziejski – akordeon
Bronisław Kazimierz Przybylski Rhythm Studies – Vol. II: 13. Four, 14. Pearling, 15. Dynamic, 16. Good message, 17. Sharp, 18. Bass sequence, 19. Contrasts, 20. Space, 21. Expression, 22. Fibonacci, 23. Stars, 24. Chords Marek Matuszczak – fortepian
Marian Borkowski 3 Pieśni (sł. K.I.Gałczyński): 1. Preludium, 2. Poranek, 3. Coda Patrycja Krzeszowska – sopran, Aleksandra Nawe – fortepian
Stefan Bolesław Poradowski Koncert na flet, harfę i orkiestrę smyczkową Olga Leonkiewicz – flet, Agnieszka Miedzwiecka – harfa, Kameralny zespół smyczkowy, pod dyr. Krzysztofa Kamińskiego Słowo: Aleksandra Bęben
Wtorek, 1 grudnia 2009
12.00 KONCERT III Sala 31
Helmut Eder Tre Pezzi Espressivi Katarzyna Majchrzak – obój, Agnieszka Przybylska – fortepian
Dariusz Przybylski Orfeusz i Eurydyka Andrzej Ślązak – fortepian
Henryk Mikołaj Górecki Transfiguracja Robert Stefański – klarnet
Vladimir Peskin Scherzo Rodion Szczedrin W Stylu Albeniza Damian Marat – trąbka, Paulina Urbankowska – fortepian
Karol Szymanowski Metopy op. 29 Marta Macierzyńska – fortepian Słowo: Nina Fukuoka
17.00 KONCERT IV Sala 31
Dietrich Manicke – Richard Strauss Metamorphosen nach Themen aus „Daphne” und "Ariadne auf Naxos“ Op. 385 Katarzyna Przybylska, Joanna Woszczyk-Garbacz, Ewelina Agata Zawiślak – flety
Toru Takemitsu Voice Olga Leonkiewicz – flet
Henri Tomasi Trios Pastorale na 3 flety Katarzyna Przybylska, Joanna Woszczyk-Garbacz, Ewelina Agata Zawiślak – flety
Jerzy Bauer Suita dziecięca Maria Ludwisiak, Gabriela Plewicka – flety
Niels Viggo Bentzon Quartetto tertio Katarzyna Przybylska, Joanna Woszczyk-Garbacz, Ewelina Agata Zawiślak, Anna Jasińska – flety Słowo: Justyna Świniarska
19.15 KONCERT V Sala 28 - Tradycja i współczesność
Maki Ishii Sen-ten Piotr Pniak – instrumenty perkusyjne, warstwa elektroniczna
Marta Ptaszyńska Scherzo Anna Głowacka – ksylofon, Joanna Kowalewska – fortepian
William Kraft Suite, cz. IV Julianna Siedler – instrumenty perkusyjne
Leszek Wisłocki Andante i Presto Artur Mostowy – fortepian
Marcel Landowski Prelude Daniel Piotrowski – instrumenty perkusyjne, Joanna Kowalewska – fortepian
Minoru Miki Marimba spiritual Jakub Jeziorowski – marimba, Julianna Siedler, Daniel Piotrowski, Paweł Stanibuła – perkusja Słowo: Marcelina Gładysiak
Środa, 2 grudnia 2009
12.00 KONCERT VI Sala 31
Karolina Ledwoń Delay Katarzyna Karpińska, Weronika Urbańczyk – fortepiany
Samuel Barber Suita na cztery ręce “Souvenirs” op. 28 Agnieszka Przybylska, Agata Lichoś-Trukszyn – fortepian
Marta Śniady 3 zdjęcia o wymiarach 10x13: 1. Negatyw, 2. Horus 1986, 3. Fokus Zuzanna Miszczak, Alicja Młynek – fortepiany
Volodymyr Runchak SAX (tete-a-tete) Dariusz Witek, Tomasz Strzelczyk – saksofony altowe
Grażyna Bacewicz II Sonata Ewa Kaczmarek – fortepian Słowo: Dominika Cichońska
Czwartek, 3 grudnia 2009
18.00 KONCERT VII Sala 31 - Studio Komputerowe Muzyki Elektronicznej
Michał Prynda Untitled na taśmę (ca 16’) Paulina Załubska Needs no title – do video Sabiny Huzikiewicz (DVD ca 3’) Łukasz Pieprzyk [Dez]integracja 1 – do własnego video (DVD ca 12’) Artur Zagajewski Mixes na komputer – prawykonanie (ca 8’) Jacek Partyka Sound II na obiekt i taśmę – prawykonanie (ca 10’) Jacek Partyka – obiekt amplifikowany Wojciech Błażejczyk Involutio – prawykonanie (ca 5’) Bartosz Kowalski-Banasewicz Constellation 3 – prawykonanie (ca 7’)
Wojciech Błażejczyk – gitara elektryczna, elektronika, Bartosz Kowalski-Banasewicz – kornet, flety proste, keyboard, elektronika, Krzysztof Kozłowski – fortepian
Krzysztof Knittel Disco – do filmu Davida Warka Griffitha Those awful hats (ca 2’) Krzysztof Knittel – sampler, komputer
Marek Chołoniewski Sny ostatnie przechodzą przez włosy – do filmu Davida Warka Griffitha The girl and her trust (ca 10’) Marcin Orłowski – skrzypce, Daniel Piotrowski – perkusja, Tomasz Putrzyński – fortepian, Krzysztof Knittel – sampler, komputer Słowo: Kierownik Studia dr Krzysztof Knittel
Piątek, 4 grudnia 2009
12.00 KONCERT VIII Sala 11
Ewa Gabryś Toccata dla Landowskiej Wojciech Widłak Chromatic fantasy ”The Son Is Scrumptious” Zygmunt Krauze Commencement Włodzimierz Kotoński Herbstlied na klawesyn z taśmą Aleksandra Gajecka-Antosiewicz – klawesyn
Konstanty Regamey Sonatina na flet i klawesyn Bronisław Kazimierz Przybylski Autumn Multiplay Katarzyna Starzec-Kawalec – flet, Aleksandra Gajecka-Antosiewicz – klawesyn Słowo: Magdalena Piczkowska
17.00 KONCERT IX Sala 2
Tomasz Szczepanik Obrazy Julian Tkacz, Michał Dynia – waltornie, Adam Stachul – puzon
Bronisław Kazimierz Przybylski Capriccio XVII Krzysztof Mróz – akordeon
Olga Hans Muzyka na trąbkę i perkusję Konrad Boniński – trąbka, flügelhorn, Piotr Pniak – instrumenty perkusyjne
Arne Nordheim Flashing Janusz Kowalski – akordeon
Weronika Ratusińska Adeste Fideles Magdalena Andreew-Siwek – mezzosopran, Marcin Zieliński – organy
Sławomir Zamuszko II Kwartet smyczkowy „Rozkojarzenia” Magdalena Kling-Fender, Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek – skrzypce, Róża Wilczak-Płaziuk – altówka, Robert Fender – wiolonczela Słowo: Ilona Socha
Sobota, 5 grudnia 2009
12.00 KONCERT X - Sala Koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, ul. Sosnowa 9 - „mm”
Jolanta Smolska Kto się gniewa…, Raz, dwa, trzy (tekst: wierszowana literatura popularna), Abecadło o chlebie (sł. Władysław Bełza) Sławomir Kaczorowski Nie niszcz Ziemi Chór PSM I i II st. w Pabianicach, dyr. Anita Ceglarek
Olga Hans 3 Games 4 trumpets Maciej Malinowski, Szymon Śledziński, Bartłomiej Grabowski, Michał Kotynia – trąbki, przygotowanie: Konrad Boniński, OSM im. H.Wieniawskiego w Łodzi
Andrzej Hundziak Śpiący Ludek Julia Kociołek – fortepian, przygotowanie: Maja Małek Ludek na rowerze Natalia Wolska – fortepian, przygotowanie: Bogumiła Czyżewska, PSM I i II st. w Pabianicach
Joanna Walczak Zabawy dziecięce Agata Kamińska, Paula Nowak, Gabriela Kunicka – flety, przygotowanie: Ewelina Zawiślak, OSM I st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Zuzanna Fabiańczyk Dr Jekyll&Mr Hyde Irena Banaszczyk, Julia Majchrzak – harfy celtyckie, przygotowanie: Dorota Szyszkowska, OSM I st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Andrzej Hundziak W cyberprzestrzeni (sł. Zofia Charko-Brzeziński) Zespół Rytmiczny, OSM I st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, Ewa Battelli – fortepian, przygotowanie: Joanna Rezner, Ewa Battelli
Olga Hans Małe Trio Marcelina Sztekmiler, Paulina Kubiak, Katarzyna Caban – skrzypce, przygotowanie: Magdalena Kling-Fender, OSM I st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Jolanta Smolska Exercise Karolina Jerzak, Magdalena Jakubik, Alicja Starkowska – flety, przygotowanie: Anna Węglarska, PSM I st. im. A. Tansmana w Łodzi
Bronisław Kazimierz Przybylski Four colours of the sky (Cztery kolory nieba) Wiktoria Banaś, Tamara Behler, Filip Szkopek, Adam Wiechno – wiolonczele, przygotowanie: Dominik Połoński, ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi
Artur Zagajewski SuperGameBox na puzon i taśmę stereo Michał Malarski – puzon, przygotowanie Jacek Kasprzak, ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi
Bronisław Kazimierz Przybylski Chromatica Julia Kołodziej – fortepian, przygotowanie: Alicja Kozłowska-Baczyńska, PSM I i II st. w Pabianicach
Sławomir Zamuszko Kaja śpi (sł. Joanna Kulmowa) Olga Hans Kolęda (sł. Ewa Szelburg-Zarębina) Chór OSM I st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, dyr. Anna Kamerys Słowo: Magdalena Lewicka
Niedziela, 6 grudnia 2009
12.00 KONCERT XI Sala 12
Artur Zagajewski Birds Leszek Kołodziejski, Eneasz Kubit – akordeony
Glassmusic-motet Leszek Kołodziejski, Eneasz Kubit – akordeony, Emanuela Kubit – wiolonczela, Artur Zagajewski – fortepian
Marcin Stańczyk Analessi Rotte Małgorzata Smyczyńska – wiolonczela, Dariusz Sprawka – puzon, Rafał Maciejewski, Adrian Łęczycki – głos
Nibiru – La rivoluzione della terra sconosciuto Robert Stefański – klarnet, Małgorzata Smyczyńska – wiolonczela, Jakub Jeziorowski, Łukasz Warenica – perkusja, Ewa Kaczmarek – fortepian, Dariusz Trzciński – gitara elektryczna, Łukasz Owczynnikow – kontrabas, dyr. Maciej Salski
sospiri Anna Jasińska – flet, Justyna Herc – obój, Sylwia Karpińska – klarnet, Robert Stefański – klarnet basowy, Łukasz Warenica – perkusja, Ewa Kaczmarek – fortepian, Kaja Tomaszewska, Barbara Solnica – skrzypce, Maria Tomala – altówka, Adrian Cygan – wiolonczela, Łukasz Owczynnikow – kontrabas, dyr. Maciej Salski Słowo: Joanna Staszewska
Back
|