Polmic - FB

nasze projekty

Konkurs "Zgadnij? Co to za kompozycja?" rozstrzygnięty!

polmicW dniu 5 grudnia 2008 roku o godz. 12.00 w siedzibie Polskiego Centrum Informacji Muzycznej w Warszawie odbyło się losowanie zwycięzców konkursu Zgadnij, co to za kompozycja?, ogłoszonego na stronie www.polmic.pl.

Na konkurs nadesłano 49 prawidłowych odpowiedzi, z których wyłoniono drogą losowania trzy osoby. Nagrodę główną w postaci kompletu 10 płyt z Polską Kolekcją "Warszawskiej Jesieni" 1956-2005 wylosowała pani Marcelina Janik z Nysy. Dwie dodatkowe nagrody – płyty z nagraniem III Symfonii "Symfonii pieśni żałosnych" Henryka Mikołaja Góreckiego w interpretacji Zofii Kilanowicz i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą Antoniego Wita (NAXOS) – wylosowała pani Małgorzata Wiśniewska z Łomży i pan Artur Zagajewski z Łodzi. Gratulujemy!

Zagadkowym utworem, którego fragment zapisu nutowego został wykorzystany w nagłówku naszej nowej witryny www.polmic.pl, była oczywiście III Symfonia - Symfonia pieśni żałosnych op. 36 na sopran solo i orkiestrę Henryka Mikołaja Góreckiego.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz miłe komentarze. Zachęceni nimi obiecujemy już wkrótce ogłosić kolejny konkurs. Prosimy odwiedzać nasz serwis www.polmic.pl!