polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Z Sewilli i ogrodów Aranjuez”
20 stycznia 2018, Warszawa
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

nasze patronaty

Sinfonia Iuventus i Marek Bracha

Sinfonia Iuventus i Marek Bracha22 lutego 2014 roku z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus wystąpi znakomity pianista młodego pokolenia Marek Bracha. Koncert poprowadzi Maestro Tadeusz Wojciechowski. W programie znajdą się kompozycje Tadeusza Bairda, Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena.

Marek Bracha należy do najbardziej obiecujących, polskich pianistów młodego pokolenia. Niespełna trzydziestoletni muzyk ma na swoim koncie udział w wielu festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą. Wśród największych sukcesów pianisty jest recital w National Center for Performing Arts (Opera Narodowa) w Pekinie podczas uroczystej gali kończącej obchody Roku Chopinowskiego w Chinach (2010). Marek Bracha jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pracował pod kierownictwem Teresy Manasterskiej, Joanny Ławrynowicz i Alicji Palety-Bugaj. Ukończył również Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera.

W wykonaniu Marka Brachy usłyszymy II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. W programie koncertu znajdzie się również Sinfonietta (1949) Tadeusza Bairda oraz V Symfonia c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena.

Koncert odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w sobotę 22 lutego 2014 roku o godzinie 19:00.

Bilety dostępne na www.eBilet.pl oraz na godzinę przed koncertem w Kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia (Modzelewskiego 59, Warszawa).

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.