Polmic - FB

muzyka dla dzieci

Nowe obrazki z wystawy - w Filharmonii Narodowej

Nowe obrazki z wystawy11 czerwca 2015 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert finałowy projektu „Nowe obrazki z wystawy”, którego celem jest przybliżenie młodym słuchaczom procesu powstawania dzieła sztuki.

Podczas wieczoru publiczność odwiedzi dwie główne sale Filharmonii: Koncertową i Kameralną, foyer przyległe do Sali Koncertowej, foyer położone przy I balkonie oraz szatnię. Koncert rozpocznie się w Sali Koncertowej, gdzie Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie, powiększona o muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej, wykona wybrane Obrazki z wystawy Modesta Musorgskiego. Następnie publiczność zostanie podzielona na grupy, a każda z grup podąży za przewodnikiem do innego miejsca w gmachu Filharmonii. W ten sposób rozpocznie się „zwiedzanie wystawy” polegające na obejrzeniu i wysłuchaniu nowych kompozycji, które będą prezentowane w różnych salach oraz poznaniu multimedialnej dokumentacji projektu.

Wspomniane nowe kompozycje - etiuda teatralna, etiuda choreograficzna i improwizacja do obrazu - to sposób, aby podzielić się z odbiorcą wrażeniami wyniesionymi z wystawy plastycznej „Geometria relacyjna”. Wystawa ta była prezentowana na przełomie grudnia i stycznia w warszawskiej Galerii Działań. Etiuda teatralna została przygotowana przez młodzież z XXVII LO im. T. Czackiego, etiuda choreograficzna zrealizowana przez uczniów klas rytmiki warszawskich szkół muzycznych, a improwizować do obrazów będą Miłosz Pękala i Mateusz Pęciak (UMFC). Na zakończenie wieczoru wszyscy słuchacze ponownie spotkają się w Sali Koncertowej, aby pożegnać Filharmonię przy dźwiękach Wielkiej Bramy Kijowskiej.