Polmic - FB

patronaty

Warszawa | 38. Warszawskie Spotkania Muzyczne

Data wydarzenia: 10-05-24

WSM 24Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Oddział Warszawski Związku Kompozytorów Polskich zaprasza na 38. Warszawskie Spotkania Muzyczne w dniach 10-19 maja 2024. Usłyszymy muzykę dawna i najnowszą, w tym zupełne nowości. Zagrają znani muzycy, zadebiutują na festiwalu kolejni kompozytorzy, nawet XVII-wieczni. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny!

Jak podkreśla Jarosław Siwiński - dyrektor artystyczny Spotkań "Przywołamy najlepsze i najgorsze czasy Rzeczypospolitej, akademicy ze Lwowa przywiozą nam piękną – wbrew złym czasom – muzykę, po latach przerwy powitamy orkiestrę symfoniczną w pełnym składzie, a festiwal zakończymy w niesamowitej przestrzeni postnowoczesnego kościoła na Ursynowie. Na koncercie rodzinnym tym razem będą bajki. Bajki będą wyłącznie dźwiękowe, elektroniczne i wyobrażone, a oprowadzi po nich znakomity przewodnik. Nie pomoże nam tylko ocenić, które z bajek są dla dzieci, a które dla ich rodziców. Cóż, i tak coraz trudniej to rozróżnić".

11 maja odbędzie sie koncert specjalny "Nowa muzyka dla Powstania Warszawskiego". Chopin University Modern Ensemble prawykona poświęcone Powstaniu Warszawskiemu i zamówione przez ZKP Ekstensje Przemysława Packa na ensemble dęty i dwóch perkusistów oraz Ten dzień, ta godzina Alicji Gronau na zespół kameralny. Kompozycja Alicji Gronau powstała w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Natomiast 15 maja Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy po raz pierwszy zaprezentuje symfoniczne dzieła warszawskich kompozytorów: Hypersphere Tomasza Opałki na orkiestrę i RE_al fresco Aldony Nawrockiej na harfę, perkusję i smyczki.

Udział w tegorocznej edycji zapowiedzieli: Grzegorz Lalek (skrzypce barokowe), Lilianna Stawarz (klawesyn), Agnieszka Kaczmarek-Bialic (harfa), Alicja Matuszczyk (obój), fleciści Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz, pianista Andrzej Jungiewicz, Lwowski Sekstet Fortepianowy i Chór Varsoviae Regii Cantores.

Strony Festiwalu: https://www.facebook.com/warspotmuz 

https://wsm.art.pl/