Polmic - FB

aktualności

Warszawa | I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Zoom na muzykę polską”

Zoom na 13 5 24Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

13 maja 2024 roku odbędzie się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Zoom na muzykę polską”. W tym roku bohaterką Konkursu będzie Maria Szymanowska (w związku z 235. rocznicą jej urodzin).

Konkurs, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie, skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I stopnia z całej Polski. W ramach Konkursu uczestnicy wezmą udział w teście teoretycznym poświęconym życiu i twórczości Marii Szymanowskiej oraz teście słuchowym sprawdzającym znajomość jej utworów.

Konkurs opierać się będzie na książce o Marii Szymanowskiej z serii Małe Monografie (PWM) oraz biografii Marii Szymanowskiej z Portalu Muzyki Polskiej (NIFC).

Nagrodami w Konkursie będą publikacje nutowe, książkowe, płyty, gry, gadżety oraz sprzęt audio. Ponadto Laureat I nagrody będzie miał możliwość opublikowania swojego artykułu o Marii Szymanowskiej w ogólnopolskim magazynie "Presto Junior". Upominki otrzymają wszyscy uczestnicy.

W ramach Konkursu planowany jest również recital fortepianowy, na który złożą się utwory bohaterki Konkursu.

Regulamin dostępny jest na stronie: https://www.gov.pl/web/psm4warszawa/i-miedzyszkolny-konkurs-wiedzy-zoom-na-muzyke-polska