Polmic - FB

patronaty

Znamy laureatów III Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego SAXandVILLAS 2024!

Sax and villas 24 laurPatronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Przedmiotem III Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego SAXandVILLAS, organizowanego przez Willę Lentza w Polsce, Villa la Padula we Włoszech oraz Escola Artística Do Conservatório De Música Calouste Gulbenkian, były utwory na zespoły kameralne z udziałem saksofonu. Po wnikliwej analizie nadesłanych partytur jury wyłoniło trzech laureatów: Polaka i dwóch Włochów.

Pierwsze miejsce zajął Damian Dziweńka za utwór „In the name of land”, (pseudonim: Naard).

Drugą lokatę zdobył Michele Allegro za kompozycję „New York Tales”, (pseudonim: Irese90).

Na trzecim miejscu uplasował się Roberto Maria Cipollina za utwór „Apparuit” (pseudonim: YKN22).

Wyróżniono ponadto Filipa Gołdanowskiego za dzieło „4-3-3-2” (pseudonim: ynofoskas) oraz Krzysztofa Sitka za kompozycję „Dithyramb” (pseudonim: nietsnro2024).

Jury obradowało w składzie: prof. Krzysztof Meyer (przewodniczący), prof. Giuseppe Bruno (Włochy), prof. Dariusz Samól (Polska), dr Carlos Manuel Pires Marques (Portugalia), dr Marilyn Shrude (USA). Prof. Meyer zaznaczył, że: "Utwory bardzo różniły się między sobą nie tylko zestawem instrumentalnym, ale przede wszystkim stylem i techniką (...) trzeba podkreślić, iż poziom nadesłanych prac a zatem i konkursu, był w większości wysoki. Ciekawe, że punktacje jurorów nie wykazywały specjalnych rozbieżności i ich oceny były w dużej mierze zbieżne”.

Terminy prawykonań nagrodzonych kompozycji w miastach partnerskich i Szczecinie zostaną ogłoszone wkrótce.

Dodatkowe informacje: https://willa-lentza.pl/strona/365-SAXandVILLAS_2024_