Polmic - FB

patronaty

Kłodzko | XXVI Międzynarodowy Kłodzki Konkurs Pianistyczny

Data wydarzenia: 17-05-24

KonkursKlodzko 24Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

XXVI Międzynarodowy Kłodzki Konkurs Pianistyczny odbędzie się w dniach 17-18 maja 2024 roku w Kłodzku w dwóch formatach: stacjonarnie oraz online. Wstęp na przesłuchania i koncerty jest wolny.

O ile format stacjonarny utrzymuje dotychczasowe kategorie wiekowe, o tyle konkurs online otwiera się na pianistów bez ograniczeń wiekowych. W tegorocznej edycji weźmie udział łącznie 89 pianistów z 6 krajów: 50 stacjonarnie i 39 w konkursie online.

Przesłuchania konkursowe będą mieć miejsce w Sali Koncertowej PSM I st. im. F. Chopina w Kłodzku, natomiast Koncert Laureatów - w Kłodzkim Ośrodku Kultury. 17 maja o godz. 19:00 w Bazylice Mniejszej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie odbędzie się koncert specjalny towarzyszący XXVI KKP z udziałem Natalii Wrony – laureatki Grand Prix zeszłorocznego konkursu, Jaime Peñate Conde oraz Jakuba Lojka (jurorów Konkursu), a także znakomitego wrocławskiego pianisty – Gracjana Szymczaka.

W konkursie przewidziano nagrody finansowe, rzeczowe oraz nagrody specjalne w postaci koncertów między innymi w Filharmonii Sudeckiej, Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu czy Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju.

Konkurs jest dofinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Miasta Kłodzko oraz Polanica Zdrój.

Informacje o Konkursie: http://www.chopinwroclaw.eu/aktualnosci/72-xxvi-kkp-i-international-klodzko-piano-competition-2024 

https://www.facebook.com/dtifcwroclaw