Polmic - FB

muzyka dla dzieci

Mała Akademia Chopinowska. LATO | 4 lipca - 23 sierpnia 2015

Mała Akademia Chopinowska. LATOW czasie wakacji Frycek nigdy nie zapominał o rozwijaniu swoich talentów – grał na fortepianie, komponował, rysował, a nawet tańczył i śpiewał. Okazją, by spędzić letnie miesiące równie kreatywnie, jak młody kompozytor będą zajęcia muzyczno-plastyczne „Mała Akademia Chopinowska. LATO” Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Przez całe wakacje poznamy dźwięki różnych zakątków Europy. Jakiej muzyki słuchano wtedy w Czechach czy Norwegii? Jak wyglądało życie w ówczesnej Rosji czy Hiszpanii? Odpowiedzi szukać będzie można w każdą sobotę od 4 lipca 2015 roku na Skwerze im. Bohdana Wodziczki w Warszawie! O kulturze ludowej Mazowsze czasów młodego Chopina dowiedzieć się będzie można natomiast w każdą niedzielę od 5 lipca w Parku w Żelazowej Woli.

Interdyscyplinarne zajęcia pobudzą kreatywność i rozwiną zainteresowaniamałych chopinologów. Każde ze spotkań ma inspirować do samodzielnych poszukiwań, twórczego pogłębiania wiedzy i doskonalenia różnych umiejętności. Podczas „Małej Akademii Chopinowskiej. LATO” muzyka klasyczna i ludowa będą przeplatać się ze sztukami wizualnymi, zarówno tradycyjnymi, jak i nowszymi, oraz tańcem i słowem. Dzieci poznają instrumenty muzyczne - ich brzmienie, budowę, spróbują też same zagrać na skrzypcach, perkusji, klarnecie czy fortepianie…

Zajęcia z cyklu„Mała Akademia Chopinowska. LATO” rozpoczynają się o godz. 13.00 - w każdą wakacyjną sobotę na Skwerze im. Bohdana Wodiczki przy Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a w niedziele w Parku w Żelazowej Woli.


Mała Akademia Chopinowska. Lato:

Skwer im. Bohdana Wodziczki przy Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie
4.07 - Poznajcie orkiestrę!
11.07 - Potężna Gromadka
18.07 - Skąd pochodzi Rusałka?
25.07 - Ole! Iberyjskie rytmy
1.08 - Finezja
8.08 - Fiordy
15.08 - Wolność
22.08 - Chcę być artystą!

Park w Żelazowej Woli
5.07 - Idziemy na targ!
12.07 - Sianokosy
19.07 - O zbożu
26.07 - Kwiaty
2.08 - Wycinanki
9.08 - Ptaki
16.08 - Wieńce dożynkowe
23.08 – Chleb


W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia zostaną przeniesione do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz do Pawilonu Preludium w Żelazowej Woli.

Wstęp wolny!


Więcej informacji: Paulina Pieńkowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (+48 22) 44 16 194