Skip to main content

Warszawa | 24. Festiwal Ogrody Muzyczne "Graj Ogrody!"

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

24. Festiwal Ogrody Muzyczne odbędzie się pod hasłem "Graj Ogrody!" ponownie w Pawilonie Koncertowym na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie w dniach 29 czerwca - 27 lipca 2024 roku. W programie znajdzie się 13 wyjątkowych koncertów, a także 17 pokazów filmowych oper, baletów oraz koncertów, reprezentowanych tak licznie po raz pierwszy w historii wydarzenia.

Tegoroczne hasło odnosi się nie tylko rozrywek, zabaw i gier, jakim oddawano się w okresie letnim w ogrodach i parkach, lecz także do wykonawstwa i gry z konwencjami. Program 29 wieczorów festiwalowych wyróżnia bardzo szeroki przekrój gatunkowy: od muzyki dawnej, recitali pianistycznych i wokalnych popisów operowych, przez XX-wieczne kompozycje big-bandowe po awangardowe, ale także pop-operę i muzykę z gier komputerowych.

 

Wystąpią wybitne zespoły z zagranicy - norweski Barokksolistene ze skrzypkiem Bjarte Eike na czele i paryski Umlaut Big Band, oraz z Polski - NFM Orkiestra Leopoldinum pod dyrekcją Alexandra Sitkovetsky’ego, Hashtag Ensemble i Chopin University Big Band pod kierunkiem Piotra Kostrzewy oraz pop-operowe trio Tre Voci. Wśród gwiazd solistów 24. edycji – pianiści Marcin Masecki, Hyuk i Hyo Lee, Waldemar Malicki, Adam Kośmieja i Martyna Zakrzewska; wokaliści Iwona Sobotka, David Baños i Dorota Szczepańska.

Nie zabraknie w programie muzyki polskich twórców. 12 lipca młodzi wokaliści i akompaniatorzy Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej wykonają najsłynniejsze piosenki Jerzego Petersburskiego, Władysława Szpilmana i Mariana Hemara, uzupełniając w ten sposób serię koncertów w stylu retro. Natomiast 20 lipca odbędzie się koncert specjalny w ramach międzynarodowego projektu "Renewable Music", realizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich: usłyszymy polskie prawykonania czterech utworów zamówionych u przedstawicieli krajów Grupy Wyszehradzkiej i wybranych w drodze konkursu przez międzynarodowe jury. Utwory, w tym green&blue | dreamin’ Katarzyny Krzewińskiej, wykonają Hashtag Ensemble i muzycy czeskiej orkiestry BERG, znanej z realizacji innowacyjnych projektów muzycznych.

Festiwal współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorzy: Fundacja Ogrody Muzyczne, Fundacja Orfeo.

Program Festiwalu: www.ogrodymuzyczne.pl 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry