Polmic - FB

aktualności

23. Audio Art w Krakowie

Audio Art 201523. Festiwal "Audio Art" rozpocznie się 10 i potrwa do 22 listopada 2015 roku, obejmując ponad czterdzieści wydarzeń z udziałem artystów z całego świata. Tegoroczna edycja to różnorodny program, prezentujący szerokie spektrum możliwości pracy z dźwiękiem i obrazem oraz niespełna dwa tygodnie koncertów, instalacji, performance'ów, wykładów i warsztatów, które w tym roku odbywać się będą w Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Cricotece, Galerii Bunkier Sztuki, Instytucie Goethego i Żarówka Cafe w Krakowie.

"Audio Art" to od ponad dwóch dekad przede wszystkim festiwal projektów premierowych, przez co swoje prace prezentują na nim nie tylko wybitni artyści o ugruntowanej pozycji, ale i niemniej ciekawi, a nieznani szerzej młodzi twórcy, dla których udział w festiwalu bywa ważnym krokiem na ścieżce rozwoju.

"Audio Art" jest eksperymentalną i postmodernistyczną sztuką przełomu wieków. Polega na integracji sztuk wizualnych z dźwiękowymi w formie koncertów, performance'ów i instalacji. Tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie. Jest sztuką personalną: kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła. Używa prostej i zaawansowanej technologii. Festiwal prezentuje artystów z całego świata oraz ich premierowe projekty. W ramach wydarzenia odbywają się także prezentacje spoza nurtu Audio Art.

Wydarzenia festiwalu "Audio Art" są transmitowane na żywo przez internet.

Dyrektorem artystycznym fesitwalu jest prof. Marek Chołoniewski, organizatorem Stowarzyszenie Artystyczne Muzyka Centrum we współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie i Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.

Szczegółowy program – na stronie: www.audio.art.pl oraz profilu FB