Polmic - FB

news

Warsztaty dla dzieci „Co słychać w muzyce?”

Co słychać w muzyce?20 lutego 2016 roku ruszają warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat z cyklu „Co słychać w muzyce?”. Zajęcia są autorskim projektem kontrabasistki Małgorzaty Kołcz i będą odbywać się cyklicznie od lutego do czerwca bieżącego roku w Centrum Kultury Wilanów, Klubie „W Trakcie” oraz w wybranych warszawskich przedszkolach.

Głównym celem projektu jest nauka aktywnego słuchania muzyki poprzez zabawę z elementami ruchu i rysunku. Uczestnicy dowiedzą się na przykładach między innymi o tym, jak wyglądają i jak brzmią instrumenty oraz jak je rozróżniać, jak rozpoznawać muzykę dawną i współczesną, co to są gatunki muzyczne i kiedy powstały, a także co łączy kompozytora i wykonawcę.

Udział w zajęciach jest bezpałtny. 20 lutego rozpoczyna się pierwszy cykl zajęć w Klubie „W Trakcie”, natomiast 5 marca ruszają zajęcia w Centrum Kultury Wilanów. Kontakt pod adresem e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Projekt zrealizowany w ramach stypendium ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie: animacja i edukacja kulturalna. Współpraca: Art Deco Group, Centrum Kultury Wilanów, Klub „W Trakcie”.

Patroni medialni: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, magazyn muzyczny PRESTO, Wiadomości Sąsiedzkie, Cameralmusic.pl, CowWilanowie.pl EdukacjaMuzyczna.org

Więcej informacji – na stronie: www.artdecogroup.eu

Małgorzata Kołcz – kontrabasistka, inicjatorka wydarzeń kulturalnych. Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Stypendystka MKiDN (2016). Jako muzyk orkiestrowy występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami (MTM im. J. Kiepury, Warsaw Camerata, Polską Orkiestrą Radiową). Jako kameralistka wykonuje również muzykę eksperymentalną i improwizowaną. Współtworzy zespół Trillingen Duo. Z powodzeniem łączy działalność muzyczną z pracą dedykowaną kulturze. Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturę wyższą (8 edycji warszawskiego Letniego Festiwalu Nowego Miasta, „Muzyczne Pejzaże Czesława Miłosza”, „Muzyka Słów Zbigniewa Herberta”, „Audio Stage”, „Muzyka współczesna nie gryzie“, „Obrazy z Warszawy”, „Via hominis, via caelestis”). Jest również autorką wierszy i tekstów poetyckich. Niektóre z nich stały się częścią utworów słowno-muzycznych. Wśród nich są przygotowane wraz z kompozytorem Jarosławem Siwińskim Preludia do monodramów audioscenicznych, Wariacje i odmieńce oraz najnowsze Artykuły spożywcze. Artystka jest współtwórcą warsztatów improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” oraz zajęć „Improbajki”. Jej najnowszy autorski projekt edukacyjny to dziecięce warsztaty „Co słychać w muzyce?”.