Polmic - FB

news

Poczuj Muzykę – warsztaty dla dzieci niesłyszących i niedosłyszących

Poczuj muzykęW ramach tegorocznej edycji Festiwalu Katowice Kultura Natura „Duchowość” w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się niezwykły projekt edukacyjno-muzyczny skierowany do dzieci niesłyszących i niedosłyszących. W dniach 10-15 maja 2016 roku warsztaty Poczuj Muzykę, przeznaczone dla dzieci w wieku 8-13 lat, poprowadzą specjaliści i muzycy z wybitnej Mahler Chamber Orchestra.

Poczuj muzykę to program, który otwiera dzieci z dysfunkcją narządu słuchu na świat dźwięków, zachęcając je do odkrywania muzyki na ich własnych warunkach. Dźwięk, wibracja, dotyk to fizyczne składowe muzyki, odbierane przez osoby niesłyszące. Podczas interaktywnych warsztatów dzieci będą mogły poczuć niesłyszalną dla nich muzykę innymi niż słuch zmysłami. Ponadto zostaną zaproszone przez muzyków do udziału w próbie orkiestry na estradzie sali kameralnej NOSPR, gdzie będą mogły zagrać z muzykami lub nawet poprowadzić orkiestrę. Wraz z rodzicami wezmą także udział w koncercie Mahler Chamber Orchestra, który odbędzie się 15 maja 2016 roku w NOSPR.

Udział w programie jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa dziecka należy przesłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w terminie do 30 kwietnia 2016 roku. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uwaga! Wymagany jest udział we wszystkich elementach programu. Szczegółowe informacje można uzyskać w NOSPR pod numerem telefonu: (32) 73 25 309.

Więcej inforamcji – na stronie: www.nospr.org.pl/pl/aktualnosci/334/poczuczuj-muzyke-warsztaty-dla-dzieci-niesyszacych-i-niedosyszacych-w-nospr


HARMONOGRAM ZAJĘĆ

 

1 dzień - 10 maja 2016, g. 15:00-18:30, NOSPR

Warsztaty z muzykami Mahler Chamber Orchestra
Warsztaty mają na celu zaproszenie dzieci do odkrywania dźwięków min. poprzez wibracje i inne odczucia.
Dzieci mają podczas warsztatów okazję do tworzenia muzyki sami poprzez wykorzystanie różnych instrumentów.

 

2 dzień - 12 maja, 10:00 – 12:00, NOSPR
Udział w próbie z orkiestrą w sali kameralnej NOSPR i zwiedzanie NOSPR
Drugi dzień warsztatów zaczyna się od „rozgrzewki” - sesji gier muzycznych lub krótkiej sesji z solistą we foyer NOSPR. Następnie dzieci są zaproszone przez muzyków na 30 minut do wspólnego udziału w próbie orkiestry na estradzie sali kameralnej NOSPR. Dzieci dostają możliwość zagrania z muzykami lub nawet prowadzenia orkiestry.
Na koniec dzieci wezmą udział w wycieczce po NOSPR z przewodnikiem.

 

3 dzień - 15 maja, 18:00, sala koncertowa NOSPR
Dzieci wraz z rodzicami biorą udział w koncercie Mahler Chamber Orchestra w sali koncertowej NOSPR
Informacje o koncercie:
Mahler Chamber Orchestra, Thomas Søndergård (dyrygent), Claire Booth (sopran)
program:
Jean Sibelius – VII Symfonia C-dur op. 105
Benjamin Britten – Les Illuminations na sopran i orkiestrę smyczkową op. 18
***
Franz Schubert – Symfonia C-dur „Wielka” D 944