Polmic - FB

muzyka dla dzieci

Dzień Dziecka w Operze Krakowskiej

Muzyka i MagiaNajmłodsi widzowie Opery Krakowskiej będą mogli świętować Dzień Dziecka znacznie dłużej niż tylko jeden dzień. 31 maja i 1 czerwca 2016 roku odbędzie się widowisko zatytułowane Balet to my! w wykonaniu uczniów Studia Baletowego, 1 czerwca można będzie obejrzeć spektakl Muzyka i Magia!, natomiast 5 czerwca odbędzie się spotkanie edukacyjne Poranki dla dzieci.

31 maja i 1 czerwca na krakowskiej scenie wystąpią uczniowie Studia Baletowego, prezentując pokaz swojej całorocznej pracy w spektaklu Balet to my! Będzie można zobaczyć dokonania wszystkich zarówno przedszkolnych, jak i starszych klas Studia. Pierwsza część poświęcona będzie tańcowi klasycznemu, druga zaprezentuje układy tańca współczesnego i historycznego, w trzeciej natomiast zatytułowanej Zatańczyć Kilara można będzie zobaczymy impresje taneczne inspirowane muzyką wybitnego kompozytora muzyki klasycznej i filmowej.

W dniu 1 czerwca na scenie przy Lubicz 48 odbędzie się spektakl Muzyka i magia w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego, z muzyką Andrzeja Zaryckiego. Przedstawienie za sprawą niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, dosłownie oczaruje wszystkich niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu: „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni!”. Muzyka i Magia to spektakl rodzinny, z którego każde pokolenie wyniesie coś dla siebie.

Z okazji Dnia Dziecka Opera Krakowska zaprasza także na galę Poranki dla dzieci w dniu 5 czerwca. Będzie to ostatnie w tym sezonie artystycznym spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego „Spotkania w operze. PORANKI”. Najmłodsi melomani będą mogli zagrać na specjalnych instrumentach, zaśpiewać razem z artystami Chóru Opery Krakowskiej i spotkać się z tancerzami Baletu. Ten operowy poranek zapowiada się jako prawdziwe kompendium wiedzy o teatrze muzycznym. W programie znajdą się także m.in. warsztaty plastyczno-ekologiczne oraz animacje muzyczno-ruchowe. Podczas spotkania wręczone zostaną dyplomy dla uczestników „Poranków”. Gala rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Kameralnej, jednak już od godz. 9.00 będzie można wziąć udział w zabawach i animacjach.

Szczegółowe informacje – na stronie: www.opera.krakow.pl