Polmic - FB

aktualności

Nie żyje Michał Kulenty

k3 stycznia odszedł ŚP Michał Kulenty (1956 – 2017), wybitny muzyk, kompozytor, wyśmienity poeta, gorący patriota, gorliwy misjonarz, człowiek honoru i zasad.

Był absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako instrumentalista współpracował zarówno z orkiestrami symfonicznymi, jak i z chórami i orkiestrami wykonującymi muzykę sakralną oraz big bandami i combami jazzowymi. Brał udział w festiwalach muzyki współczesnej i jazzowej. Koncertował w wielu krajach, m.in. w Japonii z wybitnym wiolonczelistą Yo-Yo Ma, w ramach projektu „Silk Road”. Jego dorobek fonograficzny obejmuje ponad 40 płyt LP i CD. Był nazywany przez krytyków „Poetą saksofonu, polskim Garbarkiem".

Tworzył muzykę teatralną i filmową. Kilka lat pracował w Biurze Programowym Polskiego Radia, był doradcą muzycznym i twórcą radiowym, w tym autorem muzyki ilustracyjnej wielu stacji radiowych. Był członkiem takich organizacji jak: ZAiKS, PSJ, SPAM, STOART, Rada Naukowa Fundacji dla Warszawy. 

Uroczystości pogrzebowe śp. Michała Kulentego odbędą się w poniedziałek, 9 stycznia 2017 roku na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 10.15 w Kościele św. Jozafata przy ul. Powązkowskiej 90.