Skip to main content

TUTTI.pl

t250 polskich kompozytorów, 1700 utworów, 450 godzin muzyki! Oto TUTTI.pl – wyjątkowe przedsięwzięcie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, którego celem jest wspieranie wykonawstwa muzyki polskiej w kraju i na świecie.

Inicjatywa TUTTI.pl ma umożliwić skuteczniejszą promocję utworów kompozytorów polskich z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz zachęcać do sukcesywnego zwiększania ich udziału w programach koncertowych. TUTTI.pl kierowane jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się realizacją koncertów, festiwali i nagrań. 
Celem przedsięwzięcia jest:
  • promocja wielkoobsadowych utworów kompozytorów polskich,
  • zwiększenie udziału utworów kompozytorów polskich w repertuarze krajowych zespołów,
  • umożliwienie artystom korzystania na dogodnych warunkach z legalnych materiałów wykonawczych, będących w dyspozycji PWM,
  • wprowadzanie nowych kompozycji do katalogu PWM,
  • sukcesywna poprawa jakości materiałów wykonawczych muzyki polskiej ze zbiorów PWM.
„Muzyka polska jest marką samą w sobie, a nasi kompozytorzy zajmują wysoką pozycję w rankingach muzycznego świata. Tyle tylko, że często jest to wiedza teoretyczna, a same dzieła rozbrzmiewają na estradach w kraju i zagranicą zbyt rzadko. Dlatego po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii naszej Oficyny przygotowaliśmy wyjątkowy mechanizm wspierania wykonań muzyki polskiej” – wyjaśnia dr Daniel Cichy, dyrektor i redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

W ramach TUTTI.pl uruchomiony zostanie system dofinansowań do wypożyczeń wielkoobsadowych utworów kompozytorów polskich na sezon 2017/2018. Instytucje, które zgłoszą najciekawsze propozycje repertuarowe uwzględniające utwory z listy dostępnych niemal 1700 tytułów, mogą liczyć na dofinansowanie kosztów wypożyczeń w postaci 70% rabatu! Rabat przyznawany będzie w drodze konkursu. Wniosek konkursowy wraz z regulaminem i wykazem utworów dostępne są na stronie www.tutti.pwm.com.pl. Pula środków w tym sezonie wynosi 200 tys. złotych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 16 października 2017 roku (decyduje data wpłynięcia wniosku do oddziału PWM w Warszawie).

Grajmy TUTTI polską muzykę!

Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry