polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

aktualności

XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Improwizowanej „Ad Libitum”: „Can You Hear Me?”

aW dniach 12-14 października 2017 roku w Warszawie odbędzie się 12. edycja jednego z najbardziej bezkompromisowych festiwali muzycznych w Polsce – Ad Libitum.

Podczas trzech dni na scenie Laboratorium Sali im. W. Krukowskiego przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się 8 koncertów. Czekają nas muzyczne urodziny i dwie premiery płytowe.

Artystką rezydującą przy festiwalu będzie legendarna kontrabasistka-improwizatorka Joëlle Léandre. Wspólnie z dyrektorem artystycznym Festiwalu Krzysztofem Knittlem poprowadzi warsztaty zespołu młodych polskich improwizatorów, a efektem tej pracy będzie ich wspólny koncert 12 października. Dzisiaj Joëlle Léandre, która na swej długiej drodze twórczej współpracowała z tak wybitnymi postaciami, jak John Cage, Yanis Xenakis, zadaje retoryczne pytanie: Can You Hear Me? Czy możesz usłyszeć mnie w hałasie codzienności i natłoku artystycznych zdarzeń? O to też całą swoją twórczością pytają muzycy improwizujący. Pragną aby ich głos został usłyszany. Can You Hear Me? to także tytuł kompozycji Joëlle Léandre. Utwór-pytanie, napisany przez Joëlle na dziesięcioosobowy skład, zamknie w sobotę 14 października tegoroczną edycję festiwalu.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi „Quartet” (Watts/Weston/Marshal /Blunt), „Liquid Quintet” (Fernandez/ Cirera/Prats/Majewski/Mazur) i „Deep Memory Trio” (Guy/Crispell/Lytton). W tym roku Barry Guy obchodzi 70 urodziny i zechciał z Festiwalem świętować ten jubileusz w trzech kameralnych odsłonach.

Udział w Festiwalu wezmą również najciekawsi i najprężniej działający polscy muzycy sceny improwizowanej: trębacz Artur Majewski, gitarzysta Rafał Mazur i skrzypaczka Dagna Sadkowska.

Więcej: www.ad-libitum.pl