polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus: Czajkowski i Haydn
17 lutego 2018, Warszawa
130. lat Akademii Muzycznej w Krakowie
25 lutego 2018, Kraków
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz

aktualności

Premiera utworu Władysława Słowińskiego

sZwiązek Kompozytorów Polskich zaprasza w dniu 19 listopada o godz. 18.00 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na koncert symfoniczny, podczas którego odbędzie się prawykonanie utworu Ultima volta Władysława Słowińskiego.

Kompozytor, dyrygent i organizator życia muzycznego Władysław Słowiński współpracował z Operą Poznańską, Filharmonią Poznańską, Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Teatrem Wielkim w Warszawie. W latach 1970-73 był dyrektorem artystycznym wytwórni płytowej Polskie Nagrania. Od 1973 do 1985 pełnił funkcję sekretarza generalnego Związku Kompozytorów Polskich, a od 1985 do 2001 był prezesem Oddziału Warszawskiego ZKP. W 1986 powołał do życia Warszawskie Spotkania Muzyczne, których jest dyrektorem artystycznym. Za swoją twórczość oraz działalność organizacyjną otrzymał wiele nagród i odznaczeń, w tym Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski i Srebrny Medal Gloria Artis.

Koncert organizowany przez Polskie Radio 19 listopada został przygotowany we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Związkiem Kompozytorów Polskich. Utwór Ultima volta Słowińskiego, zamówiony przez ZKP, powstał w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Kompozycję zaprezentuje Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy. 

W programie koncertu znalazły się również Etiuda b-moll op. 4 nr 3 Karola SzymanowskiegoI Symfonia B-dur Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego oraz Koncert fortepianowy Stefana Kisielewskiego. W roli solisty wystąpi pianista Piotr Orzechowski.

Transmisja koncertu odbędzie się na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

Szczegółowe informacje, także o biletach na koncert, znajdują się na stronie: https://www.polskieradio.pl