polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus: Czajkowski i Haydn
17 lutego 2018, Warszawa
130. lat Akademii Muzycznej w Krakowie
25 lutego 2018, Kraków
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz

aktualności

Koncert Marcusa Hagemanna i Bengta Forsberga

w16 listopada 2017 roku w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku (Ratusz Staromiejski) o godz. 19.00 będzie miał miejsce Koncert Marcusa Hagemanna i Bengta Forsberga, którzy wykonają m. in. utwory Mieczysława Weinberga.

Marcus Hagemann (Niemcy) – wiolonczelista i animator kultury – kierował wieloma festiwalami i projektami międzynarodowymi. W latach 2009-14 był dyrektorem Nordlichter Biennale Berlin, a od 2015 roku jest dyrektorem Międzynarodowej Inicjatywy Kulturalnej i Sieci ARS BALTICA. Artysta studiował wiolonczelę z Lee Fiser i Kwartetem Lasalle (Cincinnati, USA), Ulrichem Vossem (Saarbrücken, Niemcy) oraz Williamem Pleeth i Moray Welsh (Londyn, Anglia), a także teorię i historię muzyki w Saarbrücken oraz zarządzanie kulturą w Hamburgu (Niemcy). Był laureatem wielu konkursów i otrzymywał nagrody oraz stypendia w Europie i USA. Występował w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, m.in. Barbican Center London, Cincinnati Music Hall, Kölner Philharmonie, Musikhalle Hamburg, Konzerthaus Berlin oraz na festiwalach Schleswig-Holstein Musikfestival, Mecklenburg-Vorpommern Musikfestival, Beethovenfest Bonn, Festival Cully Classique, Kona-Kohala Music Festival Hawaii.

Bengt Forsberg (Szwecja) ukończył studia pianistyczne w Konserwatorium Muzycznym w Göteborgu, także jako organista i kantor. Forsberg osiągnął wyjątkową pozycję w Szwecji jako pianista, kameralista i akompaniator, m.in. dzięki długoletniej współpracy z Anne Sofie von Otter. Jego repertuar jest niezwykle szeroki i obejmuje zarówno dzieła mniej znanych kompozytorów, jak i mniej rozpoznawalne utwory znanych kompozytorów. Rezultatem są wspaniałe koncerty z wieloma szwedzkimi najwybitniejszymi muzykami.

Podczas koncertu 16 listopada duet zaprezentuje utwory Alexandra Comitasa, Johannesa Brahmsa i Mieczysława Wajnberga.

Bilety do nabycia w serwisie Interticket oraz na godzinę przed koncertem.