Polmic - FB

aktualności

„Metropolia jest Okey”: koncert Chóru Mieszczan Gdańskich

m30 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w ramach Festiwalu „Metropolia jest Okey” odbędzie się świąteczny koncert Chóru Mieszczan Gdańskich.

Chór Mieszczan Gdańskich to mieszany chór kameralny, który już od 15 z górą lat intensywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Gdańska, dając koncerty wielokrotnie w ciągu każdego sezonu artystycznego. Chór z powodzeniem występuje także na prestiżowych konkursach muzyki chóralnej i zdobywa na nich laury. Ostatnie ważniejsze osiągnięcia Chóru Mieszczan Gdańskich to: I miejsce w VIII Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej 2014 r. w Kielnie, Brązowe Pasmo festiwalu Music Everywhere! w 2014 r., a także Brązowy Dyplom na VI Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym na Politechnice Gdańskiej w 2017r.

Chór Mieszczan Gdańskich to zespół, który zazwyczaj wykonuje utwory z okresu baroku czyli „złotego wieku” w muzyce Gdańska, czy też szlagiery muzyki chóralnej. Tym razem jednak zaprezentuje on pieśni współczesnych uznanych kompozytorów gdańskich: Marka Czerniewicza, Eugeniusza Głowskiego, jak również najnowsze kompozycje Kamila Cieślika: Dyptyk Gdański i Z wiatrem. W drugiej części koncertu zabrzmią nietypowe, ale jakże piękne kolędy ukraińskie w opracowaniu Romualda Twardowskiego, a wśród nich: Nowa radost stała, czy Radujtiesia wsie ludije, a także popularny Szczedryk.

Wstęp na koncert jest wolny.

Więcej o Festiwalu – na stronie: http://www.nck.org.pl