Polmic - FB

nasze patronaty

Elbląg | Koncert symfoniczny „Pasja młodości”

eok15 kwietnia 2018 roku o godz. 18:00 w Sali koncertowej ZPSM w Elblągu odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Łukasza Dyczko.

Elbląska Orkiestra Kameralna stawia na młodych i utalentowanych polskich muzyków. Jednym z najgorętszych nazwisk jest 20-letni saksofonista Łukasz Dyczko. To zwycięzca Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Solista uważa, że „instrument pomaga wyrazić osobowość każdego artysty”. Siebie wyraża poprzez grę na saksofonie i to ze znakomitym efektem: dwa lata temu, jako trzeci Polak w historii, został zwycięzcą 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Swoim wykonaniem Rapsodii na saksofon i orkiestrę André Waigneina zachwycił wówczas samego Juliana Rachlina, jednego z najwybitniejszych skrzypków. Ten sukces zaowocował nominacją do Paszportów „Polityki” za rok 2016 w kategorii „Muzyka poważna” oraz do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej (2016) w kategorii „Debiut roku”.

Podczas kwietniowego koncertu muzyk wykona m.in. opracowany na saksofon Concerto-Notturno autorstwa Mikołaja Góreckiego. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych będziemy mogli również usłyszeć mozartowską Symfonię A-dur KV 201, a także kompozycje Josepha Haydna i Astora Piazzolli, które, mimo upływu czasu, nie straciły świeżości i oryginalności. Nad całością będzie czuwał dyrygent Michał Dworzyński, który współpracował m.in. z Seijim Ozawą, Danielem Barenboimem czy Krzysztofem Pendereckim.

Koncert objęty programem "Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!". Koordynatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowe informacje – na stronie: www.eok.elblag.eu