polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
Premiera płyty "Pieśń o ziemi: polska muzyka skrzypcowa"
13 kwietnia 2018
30. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich
14–22 kwietnia 2018, Kraków
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych
15-21 kwietnia 2018, Nowy Sącz
32. „Warszawskie Spotkania Muzyczne”
12-19 maja 2018, Warszawa
IV Małopolska Akademia Talentów
1–8 lipca 2018, Łącko

aktualności

Katowice | Koncert Dyplomantów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego

fs13 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Śląskiej będzie miał miejsce Koncert Dyplomantów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Dyplomanci katowickiej uczelni muzycznej wystąpią na estradzie Filharmonii Śląskiej z zespołem muzyków Śląskiej Orkiestry Kameralnej i filharmonicznej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Pawła Kotli.

Podczas koncertu zostana wukonane utwory nie często goszczące w koncertowych programach. Kiedy, na przykład, mieliśmy okazję wysłuchania na żywo Poème Ernesta Chaussona? Inspiracją dla kompozytora było opowiadanie Pieśń triumfującej miłości Iwana Turgieniewa, będącego owocem związku pisarza z Pauline Viardot. Choć to najbardziej znane dzieło Chaussona, zbyt często nie mamy okazji jego wysłuchania. Rzadko wykonywane w Polsce są również Koncert puzonowy Launy’ego Grøndahla z 1924 roku i akordeonowe Concerto classico Mikołaja Majkusiaka sprzed 16 lat. Mefistofelesa Arriga Boito po Łodzi i Bydgoszczy w 2014 roku wystawiła Opera Krakowska, ale i tu opera już nie jest grana, więc na filharmonicznym koncercie dyplomantów będziemy mieli okazję przypomnienia sobie przynajmniej arii Małgorzaty.

Młodych solistów i filharmonicznych muzyków w tym koncercie poprowadzi Paweł Kotla – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Accademia Chigiana w Sienie. Studia podyplomowe w zakresie muzykologii i praktyki wykonawczej ukończył na Uniwersytecie w Oksfordzie u Andrew Parrotta. W latach 2005-2006 był szefem artystycznym Płockiej Orkiestry Symfonicznej, a w latach 2016-2017 – Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Informacja o biletach – na stronie: http://www.filharmonia-slaska.eu