Polmic - FB

aktualności

Łódź | Gitarowa sobota w Akademii Muzycznej

BauerAkademia Muzyczna w Łodzi zaprasza 14 kwietnia 2018 roku o godz. 12.00 na seminarium gitarowe, którego gościem będzie uznany kompozytor, teoretyk muzyki, dyrygent i pedagog Jerzy Bauer.

W ramach seminarium odbędą się konsultacje dla uczniów szkół muzycznych z pedagogami Akademii, spotkanie z uznanym łódzkim kompozytorem Jerzym Bauerem i jego muzyką gitarową oraz koncert kwartetu gitarowego Felice Guitar Quartet.

Jerzy Bauer jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie teorii muzyki, dyrygentury i kompozycji. W latach 1969-70 odbył studia uzupełniające u Nadii Boulanger w Paryżu. Był wieloletnim pedagogiem macierzystej uczelni. Sprawował także funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich w latach 1989-91. Utwory Jerzego Bauera były wykonywane na wielu koncertach i festiwalach, m.in. na „Warszawskiej Jesieni” i Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej „Musica Polonica Nova” we Wrocławiu. Za swe kompozycje otrzymał wiele nagród i wyróżnień na konkursach kompozytorskich. W 1980 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w roku 2005 – Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2006 – Srebrnym Medalem „Zasłużony kulturze – Gloria Artis”. Podczas spotkania kompozytor opowie o swojej twórczości przeznaczonej na gitarę. Prezentacja będzie bogato ilustrowana muzyką, która zabrzmi z nagrań, a także w wykonaniu pedagogów klas gitary łódzkiej Akademii: Jacka Dulikowskiego i Macieja Staszewskiego.

O godz. 15.00 odbędzie się koncert Felice Guitar Quartet – to zwycięzcy międzynarodowego konkursu gitarowego w ramach Guitar Foundation of America Competition w Stanach Zjednoczonych. W skład zespołu wchodzą uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu, którzy zaprezentują utwory Johna Dowlanda, Johanna Sebastiana Bacha, Georges’a Bizeta, Franza Liszta i Andrew Yorka.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie: http://www.amuz.lodz.pl