Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Nadzwyczajny Koncert Charytatywny na rzecz Joanny Tic-Ramos

FN29 kwietnia 2018 roku o godz. 18:00 w Filharmonii Narodowej odbędzie się Nadzwyczajny Koncert Charytatywny na rzecz Joanny Tic-Ramos, który poprowadzi znakomity dyrygent młodego pokolenia Paweł Kapuła. Solistką będzie Marianna Żołnacz, laureatka m.in. nagrody Koryfeusz Roku 2017.

Joanna Tic-Ramos jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu poprzecznego prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Ukończyła również Studium Muzyki Dawnej w Warszawie. Jest dwukrotną stypendystką Austriackiego Forum Kultury i Austria Barock Akademie. Od 2011 do 2013 roku była pierwszą flecistką Orkiestry Symfonicznej ULS w La Serena (Chile). W 2013 roku Joanna Tic-Ramos wraz z rodziną wróciła do Polski, gdzie uczyła w szkołach muzycznych i prowadziła koncerty edukacyjne z Małą Filharmonią. W 2014 roku wraz z mężem założyła Ensamble Insularoj – zespół propagujący współczesną muzykę latynoamerykańską. W 2016 roku zdiagnozowano u niej raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych. W listopadzie 2017 roku badania kontrolne wykazały liczne przerzuty do kości oraz wznowę miejscową. Obecnie Joanna jest w trakcie leczenia bisfosfonianami, środkami hormonalnymi oraz czeka na operację jajników wraz z jajowodami. Stosowane metody leczenia nie są zbyt obiecujące, a jedynie hamują rozwój choroby. Joanna nie może pracować zawodowo, mieszka w Warszawie wraz z mężem i dwojgiem dzieci w wieku 2 i 7 lat. Mąż Joanny, pianista, pracuje w dwóch szkołach muzycznych. Determinacja, jaką wykazuje się na co dzień w walce z chorobą, ale również świadomość, jak silny wpływ wywiera to na życie jej męża i dwójki malutkich dzieci, zainspirowały muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej do podjęcia działań mających na celu okazanie wsparcia w tej jakże trudnej sytuacji.

OFN postanowiła zorganizować koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą środki na leczenie oraz codzienne funkcjonowanie Joasi i Jej rodziny. Zapraszamy Państwa do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, gdzie piękno nienamacalnej sztuki spotyka się z ludzką dobroczynnością. Koncert rozpocznie Uwertura na orkiestrę symfoniczną Ignacego Jana Paderewskiego; zabrzmią również Koncert fletowy d-moll Wq 22 Carla Philippa Emanuela Bacha i I Symfonia Dymitra Szostakowicza.

Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków oraz Filharmonia Narodowa. Artyści OFN pragną zaznaczyć, że wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i realizację koncertu nie pobierają z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

Podczas przerwy odbędzie się aukcja, którą poprowadzi Paweł Burczyk. Zapoznać się z katalogiem aukcji można na stronie Filharmonii Narodowej.