Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Koncert Polskiego Radia z cyklu „To, co najpiękniejsze…” w wiosennej odsłonie

POR9 maja 2018 roku o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze…”.

„To, co najpiękniejsze… – Wiosna” to trzecia część wyjątkowej serii koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Celem koncertów jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

Po raz pierwszy w Polsce na jednej scenie wystąpią The Pasadena Roof Orchestra i The Puppini Sisters, którzy przeniosą nas w świat swingu. Pochodząca z Londynu The Pasadena Roof Orchestra składa się z 11 muzyków, którzy nieprzerwanie i z sukcesami występują na całym świecie od ponad 40 lat. Przebojowe trio The Puppini Sisters występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zapowiada się zatem wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które przeniesie widzów i słuchaczy w klimat lat 20., 30. i 40. ubiegłego wieku. Na scenie nie zabraknie doskonałych aranżacji muzycznych wykonanych w brawurowy sposób przez doskonałych artystów. Będzie elegancko i z gracją.

W drugiej części wiosennego koncertu zabrzmi doskonała muzyka filmowa skomponowana przez Wojciecha Kilara, w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy: muzyka z Zemsty, Trędowatej, Ziemi obiecanej, a także fragmenty suity z Pana Tadeusza i Drakuli. Honorowy patronat nad całym cyklem „To, co najpiękniejsze…” objęła Rada Mediów Narodowych.

Bilety na koncert dostępne są na stronie www.sklep.polskieradio.pl.