Polmic - FB

aktualności

Wrocław | „Wieczór polski: Chopin i Kilar”

OWPremierowy spektakl „Wieczór Polski” będzie miał miejsce w Operze Wrocławskiej 11 maja 2018 roku o godz. 19:00.

W roku 2018, czyli setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wracamy do najważniejszych nazwisk w historii polskiej muzyki, filarów, bez których próżno by mówić o kulturze narodowej. Współczesne choreografie składające się na „Wieczór polski” autorstwa Emila Wesołowskiego i Teresy Kujawy to baletowy hołd złożony przedstawicielom muzyki polskiej od Chopina po Kilara.

Spektakl składa się z dwóch odsłon. Wielki romantyk i najpopularniejszy Polak w historii muzyki, czyli Fryderyk Chopin przywołany zostanie za sprawą Koncertu fortepianowego f-moll op. 21. Wieczór uświetni i zarazem zamknie choreografia do Exodusu Wojciecha Kilara, przedstawiciela nowej polskiej szkoły awangardowej XX wieku. Chorografię do utworu Kilara przygotowała Teresa Kujawa, natomiast muzykę Chopina zilustrował ruchem Emil Wesołowski. Tancerzy, chór i orkiestrę poprowadzi Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Spektakl odbędzie się pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Informacja o biletach – na stronie: http://www.opera.wroclaw.pl