Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | RetroNoc Muzeów w UMFC

UMFCUniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają 19 maja 2018 roku o godz. 19:00 na wydarzenie artystyczne „RetroNoc Muzeów w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina”.

„RetroNoc Muzeów w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina” to autorski projekt środowiska artystycznego warszawskich muzyków, przygotowany we współpracy z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. To koncert polskich przebojów muzycznych z lat 1970–1980 w jazzowo-tanecznych aranżacjach na orkiestrę. To taneczny wieczór swingowy na patio UMFC, podczas którego wraz z grupą animatorów będzie można bawić się do muzyki na żywo. „RetroNoc Muzeów w UMFC” to również jazzowe jam session oraz znakomite jedzenie, przygotowane dla gości przez restaurację MOMU.

Zasadniczym celem wydarzenia jest działanie na rzecz promocji oraz integracji szeroko pojmowanego środowiska artystycznego, a ściślej – osób wkraczających na ścieżkę profesjonalnego rozwoju zawodowego. Zarówno opracowanie aranżacji utworów wykonywanych w części koncertowej, jak i samo przygotowanie oraz wykonanie koncertu, zostaną przeprowadzone przez studentów UMFC (kierunków: kompozycja, dyrygentura symfoniczna, dyrygentura chóralna, gra na fortepianie, instrumentalistyka, operowy śpiew solowy, kameralistyka, musical, reżyseria dźwięku). Studenci warszawskiej ASP przygotują grafiki oraz instalacje nawiązujące w swojej formie i tematyce do tanecznego wątku przewodniego przedsięwzięcia.

Wydarzenie rozpocznie koncert o godz. 19:00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Patronat medialny nad sezonem koncertowym UMFC 2017/2018 objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Fanpage: https://www.facebook.com/Artystyczna.NocMuzeow/