Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Noc muzeów w NOSPR

NOSPR19 maja 2018 roku Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zaprasza na Noc Muzeów. Jak co roku na miłośników muzyki czeka mnóstwo atrakcji.

Od godz. 16:00 będą odbywać się warsztaty dla trzech grup dzieci (3–5 lat, 6–8 lat, 9–12 lat) „Z sercem do muzyki” i „Rytm, muzyka ciała”.

W Sali kameralnej o godz. 20:30 rozpoczną się recitale dziecięce w wykonaniu uczniów katowickich szkół muzycznych, którzy zaprezentują m. in. utwory polskich kompozytorów XX-XXI wieku: Małe wariacje na fortepian Stanisława Moryto, Mazur Emila Młynarskiego, Żarty muzyczne, czyli trzy fugi na tematy popularnych melodii Andrzeja Henryka Bączyka, Kołysanka i Witaj Reksio Zenona Kowalowskiego, Burleska Romualda Twardowskiego.

Następnie (o godz. 22:00) organizatorzy zapraszają na projekcję filmu Awantura o Basię (1956) z muzyką nagraną przez NOSPR (wówczas WOSPR). Materiał pochodzi z zasobów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. O północy zabrzmi dziecięca literatura muzyczna na fortepian w interpretacji Alexandra Humali. Natomiast w Sali koncertowej o 23:00 będzie miał miejsce koncert „Noc z Szymanowskim” – recitale młodych wykonawców przeplatane barwnym opowieściami Marcina Majchrowskiego o Karolu Szymanowskim ilustrowanymi unikatowymi zdjęciami archiwalnymi.

Podczas Nocy Muzeów w foyer NOSPR będzie można zobaczyć wystawę instalacji muzycznej autorstwa Waldemara Węgrzyna oraz spróbować swych sił w grze na instrumentach muzycznych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatny.

Patronat medialny nad koncertami NOSPR objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program – na stronie: http://www.nospr.org.pl