nasze patronaty

Katowice | Dzień Otwarty w NOSPR

NOSPR17 czerwca 2018 roku Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia weźmie udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Tegoroczna edycja jest już piątą z kolei - NOSPR, jako beneficjent środków unijnych, uczestniczy w organizacji tego wydarzenia.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to inicjatywa unijna, realizowana w Polsce przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Akcja prezentuje i promuje efekty zaangażowania środków unijnych w rozwój przeróżnych projektów w Polsce. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz selfie time.

O godz. 11:00 rozpocznie się Koncert Orkiestry Dętej Katowice pod dyrekcją Anny Goj i Damiana Łebka. Następnie odbędą się warsztaty dla dzieci „Koncertowy savoir vivre – Jak zachować się na koncercie muzyki poważnej”, które poprowadzi Asia Bronisławska (13:00-13:45). Podczas kolejnego spotkania pt. „Sala koncertowa bez tajemnic” (14:00-15:00) pracownicy NOSPR opowiedzą o ciekawostkach i walorach akustycznych, a także zademonstrują możliwości techniczne sali. O godz. 15:00 rozpocznie się „Selfie time” – wszyscy odwiedzający NOSPR będą mieli okazję zrobić selfie na estradzie sali koncertowej, przy instrumentach, na których grają muzycy, a także nakręcić filmy swoimi smartfonami. Wieczorem, o godz. 20:00, w Sali Koncertowej będzie miał miejsce koncert zespołu Old Timers – jednej z najstarszych i najbardziej cenionych formacji jazzu tradycyjnego w Polsce.

Warsztaty odbędą się również w Amfiteatrze (warsztaty z MIUOSHEM dla dzieci) i w Sali Kameralnej (Jeremiasz Frączek poprowadzi warsztaty dla dzieci „Mały reżyser dźwięku”; Monika Drygalska poprowadzi z kolei warsztaty dla osób w wieku 60+ „Poczuj skrzypce”). O godz. 18:00 w Sali Kameralnej wystąpi Orkiestra Muzyki Nowej, która zaprezentuje Mouvement (-vor der Erstarrung) Helmuta Lachenmanna oraz prawykona Koncert kontrabasowy Sławomira Wojciechowskiego. W roli solisty – Łukasz Bebłot.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Patronat medialny nad koncertami NOSPR objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Program dostęny jest na stronie: http://www.nospr.org.pl