Polmic - FB

aktualności

Gdańsk | 41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej

BAzylika Mariacka41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Gdańsku rozpocznie się 6 lipca i potrwa do 31 sierpnia 2018. Koncerty odbywają się w każdy piątek o godz. 20:15 w Bazylice Mariackiej. 15 sierpnia o godzinie 20:30 odbędzie się koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

Podczas dziesięciu koncertów wystąpią artyści z USA, Niemiec, Kanady, Austrii i Polski, którzy wykonają zróżnicowany repertuar organowy i chóralny obejmujący dzieła wszystkich epok, prezentujące szeroką paletę stylów: od dawnych dzieł mistrzów muzyki organowej, poprzez najbardziej znane kompozycje klasyków, po muzykę współczesną, a nawet jazzową. Podczas koncertu inauguracyjnego 6 lipca usłyszymy m.in. Brzmienia na trąbkę i organy w wykonaniu kompozytora Andrzeja Szadejko na organach oraz Pawła Hulisza na trąbce.

Wspaniała akustyka oraz wyjątkowa atmosfera miejsca, jakim jest największy w Europie ceglany Kościół Mariacki, gwarantują każdemu słuchaczowi szeroką gamę doznań estetycznych i muzycznych. Organizowane koncerty są niepowtarzalną okazją, aby odwiedzić ten ważny ośrodek kulturalny, duchowy i historyczny, będący wizytówką Miasta Gdańska, a przy okazji usłyszeć niezwykłe brzmienie znajdujących się tam organów.

Znajdujące się obecnie w Bazylice Mariackiej w Gdańsku organy są dziełem firmy braci Hillebrand z Hanoweru, a ich prospekt wraz z grającymi piszczałkami pochodzi z organów Mertena Friesena z 1627 roku z kościoła św. Jana.

Bilety w cenie: 15/25 PLN do nabycia online oraz oraz w Bazylice na godzinę przed koncertem.

Szczegóły festiwalu dostępne na www.festiwalorganowy.pl oraz na oficjalnym fanpage’u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka.